4 відмінності між пляжним і зальним волейболом

Влітку у вас є відмінна можливість змінити обстановку і грати в улюблену гру на свіжому повітрі Влітку у вас є відмінна можливість змінити обстановку і грати в улюблену гру на свіжому повітрі.

Перед тим як переходити з зального покриття на гарячий пісок, пропонуємо вам ознайомитися з деякими відмінностями між зальним і пляжним волейболом.

розміри поля

Розміри класичного волейбольного поля складають 18х9 м з паралельними лініями атаки, розташованими в 3-х метрах від сітки. Гравці задньої лінії не мають права заступати за ці лінії при виконанні атакуючих ударів.

Розміри поля для пляжного волейболу менше - 16х8 м. На ньому немає лінії атаки. Гравці можуть виконувати удари з будь-якого місця на своєму боці майданчика. Якщо вам цікаво, чому пляжне поле менше, спробуйте виконати швидке бічне прискорення по піску і ви побачите, наскільки це не просто. Зменшений розмір поля сприяє тому, що м'яч довше знаходиться в грі і сутички стають більш видовищними.

м'ячі

М'ячі для зального волейболу важче. За рахунок цього їх швидкість польоту збільшується і удари виходять більш потужними.

М'ячі для пляжного волейболу трохи більше за розмірами, при цьому вони легше і м'якше. За рахунок зниженого ваги м'яч довше залишається в повітрі. Гравці високого класу можуть використовувати цей фактор в свою користь в поєднанні з погодними умовами.

Кількість гравців на майданчику

У класичному волейболі на майданчику знаходиться по 6 гравців з кожної сторони. У кожного є своя позиція. Під час гри відбувається ротація.

У пляжному волейболі, як правило, команда складається з 2-х чоловік. Тут не передбачено спеціальних позицій, тільки ліва і права сторона. Більшість гравців в пляжний волейбол не спеціалізуються на певних амплуа, вони добре атакують, блокують, приймають подачі.

У команді високого рівня зазвичай один гравець відповідає за блокування, другий за прийом подач, однак якщо ви новачок в цьому виді спорту, можете «поділитися» своїми завданнями з напарником.

Якщо ви хочете серйозно зайнятися пляжним волейболом, а не просто розважитися, краще не набирати по 6 гравців у команду. Грайте за правилами.

окуляри

У зальному волейболі матч складається з 5-ти сетів, або ігор. Команда, яка першою набирає 25 очок виграє сет. Три переможних сету забезпечують перемогу в матчі. Якщо рахунок за сетами 2-2, призначається п'ятий, вирішальний сет, який називається «тай-брейк» і ведеться до 15 очок. Після кожного сету команди міняються сторонами майданчика.

У пляжному волейболі матч складається з 3-х сетів, кожен з яких, за винятком вирішального ведеться до 21 очка. 2 виграних сету забезпечують перемогу в матчі. «Тай-брейк», у разі необхідності, ведеться до 15 очок.

В обох видах для перемоги мінімальний розрив повинен становити 2 очка. Також, в обох видах, окуляри заробляються незалежно від того, хто подавав.

Отже, ви готові? Якщо вам подобається волейбол, але до цього ви не грали не піску, це варто спробувати.

Автор: Shannon Fiack