Барселона - Баварія - 4: 0: Барсопразднік

Сьогодні на полі «Ноу Камп» вийшли команда, яка радує око, і команда, яка з минулої суботи ніякої радості оці (крім очі суперника) не доставляє. У підсумку, стався розрив, що засвідчив би той факт, що нинішня «Барселона» в хорошому настрої здатна вчинити так практично з будь-яким опонентом, а «Баварія», яка і у себе, в Німеччині, може пропустити п'ять штук, звичайно не той суперник, який може дійсно спантеличити це синьо-гранатове пишність, повністю відповідне красі свого міста.

«Барселона» - це свято, яке завжди з собою у власників супутникових тарілок і, безумовно, абонементів на «Ноу Камп». Сьогодні (особливо в першому таймі) вони радували футбольних естетів по повній програмі, розгортали повну похмурих дум, неповоротку і тягучу «Баварію», немов тісто, і ніхто з цим нічого не міг вдіяти. 4 голи - це ще німці дуже легко відбулися. Могли пропустити набагато більше, ніж від «Зеніта» рік тому, значно більше ...

Не варто забувати, що в цьому матчі «Баварія» не могла розраховувати на дві важливі фігури саме оборони - Лама і Лусіо. В результаті наліво був переведений Лель, а в центрі пару Демікеліс склав молодий бразилець Брено. Втім, цим можуть втішатися фанати мюнхенського клубу, але насправді, цілком можливо, що і Лусіо з Ламом були б розгорнуті так само точно. Кого ще не розгортали в цьому світі Мессі, Хаві, Іньєста?

Кого ще не розгортали в цьому світі Мессі, Хаві, Іньєста

За справу каталонці взялися дуже швидко. Не минуло й третини тайму, як був упущений один гольовий момент і не упущено два. Спочатку Анрі, вискочивши на класичний для «Барси» закид в центр штрафної, пробив у порожній кут недостатньо сильно - захисник виніс м'яч. Наступний шанс був реалізований. Атака «Барселони» була, як звичайно, гандбольної, уздовж штрафного потягнувся швидкий перепас, Іньєста віддав Ето'О, який відкинув направо Мессі. Лель намагався підстрахувати партнерів ще, коли м'яч був у Ето'О, тому вже був виключений зі епізоду. Лео встиг ще перекласти м'яч на ліву і спокійно закотити м'яч у такий же лівий кут.

Минуло 4 хвилини (трохи, правда?) І «Барса» забила ще. Мессі зробив уже згаданого типу закид на Ето'О, здається, що є офсайд (це часто здається, коли забиває «Барселона», але поза грою насправді не завжди, як не було його і на цей раз, просто дуже швидко і вправно працює ця команда в завершальній стадії), ну і в загальному Самуель чітко б'є між ніг Бутт.

Ще через 4 хвилини (мабуть, в такому ритмі гольових моментів функціонувала «Барса») рахунок повинен був збільшитися. Мессі пройшов в штрафний Леля, той смикнув ногою і зачепив Ліонеля, в загальному, пенальті був цілком законним, але суддя Ховард Уебб не тільки пошкодував «Баварію», а й показав чогось жовту картку Мессі. Власне і жаліти команду треба вдома біля телевізора, а не будучи суддею, ну а картка за симуляцію була зовсім ні до чого і тут не витримала тонка душевна організація Гвардіоли, якого в підсумку «попросили вийти геть». Залишок матчу Хосеп додивився з трибун, сидячи за огорожею, що нагадує колючий дріт, але, думаю, він все одно отримував задоволення від гри. Як і належить на трибунах цієї арени.

Наступний гол повинен був забити Анрі, але після передачі Іньєсти в падінні пробив повз, зате не промахнувся по що кинувся йому в ноги Бутт. Рішучий воротар отримав ногами прямо по обличчю і йому деякий час довелося надавати допомогу, необхідність якої була очевидна. Ну а символізм ситуації просто випирають - «Барса» буквально тупцювала по своєму супротивнику.

Ну а символізм ситуації просто випирають - «Барса» буквально тупцювала по своєму супротивнику

Де ж «Баварія»? Де потужний Тоні, де невловимий Рібері, де розважливий Швайнштайгер? Атак мюнхенців просто немає, на чужій половині поля вони буквально розчиняються і зникають, немов подруга Леля (іншого) Снігуронька (навіть підсумкове володіння м'ячем 65 на 35 він не зверне передає цього в повній мірі, на око воно було 90 на 10). Зрозуміло було, як може зіграти «Барселона» в атаці, але якось не думалося, що вона і в захисті розправиться з суперником приблизно також. Хоча, безумовно, перші два голи надали на противника цілком нокаутує вплив, тим більше, що в минулу суботу вони вже пропустили п'ять.

Атаки «Барси», в основному, текли зліва-направо, де м'яч опинявся у Мессі. Лео міг пройти опонентів і пішки, він і так робив пару раз, коли ж прискорювався Лелю і іншим бекам було дуже важко. Ось Ето'О б'є вище після такого проходу Мессі, а ось вже Лео забиває сам. Анрі протрусіл по лівому флангу і зробив простріл, на який першим вискочив Мессі, німецькі громили (точніше аргентино-бразильські в даному випадку - Демікеліс і Брено) випередити цього малюка шансів просто не мали. 3: 0.

Це сталося на 38 хвилині і знову потрібно відрахувати 4 хвилини. Ну або п'ять. На 43 хвилині гри «Барса» забиває знову. Мессі рветься уздовж штрафного, грає в стінку, віддає Ето'О заодно отримуючи по зубах від Ван Боммеля, Ето'О радий би віддати п'ятою на Анрі, але за нього це робить нога баварця і Тьєррі забиває один зі своїх численних голів, які він зазвичай забиває в тих випадках, коли атака «Барса» тече не зліва, а справа.

Тільки після цього і єдиний раз за весь тайм ми побачили в більш-менш стерпним атаці «Баварію». Це Рібері, яким як-ніяк цікавляться господарі цього стадіону, зіграв в стінку і пробив з гострого кута, але досить кострубато. «Барса» встигла ледь не забити 5-й. М'яч застряг у Мессі в штрафний, відібрати неможливо, Лео відкинув Алвес, після навісу Іньєста бив з забійної позиції, але нікого не вбив. Андрес сьогодні забити не було долі.

На цьому скінчився тайм, а гра, в общем-то, вже давно могла бути завершена і по тому, як мюнхенці виходили після перерви, з енергійністю зомбі, було зрозуміло, що ніяких натяків на камбек тут не буде. Цікаво було інше, як багато голів наколоти «Барса», але каталонці якось не так серйозно задавалися цією метою. Потрібно залишити на інші ігри, як кажуть футболісти. Ось «Баварія» забила «Спортингу» багато і на інші матчі не залишилося. В цьому плані каталонців можна зрозуміти, тим більше, що вони і, не забиваючи, атакували і радували око своїх уболівальників і просто всіх випадкових глядачів весь тайм, бавилися з «Баварією», бавилися, як кіт з наполовину з'їденою мишкою. Віддавали знущально точні передачки на 30-40 метрів, вигравали кожен епізод, здійснювали ефектні проходи. Забити, звичайно, теж могли і не раз. Наприклад, після удару Мессі з 20-ти метрів від Бутт м'яч влучив у поперечину. Іньєста ефектно пройшовши двох (наскрізь) недокрут м'яч в праву дев'ятку. У самому кінці, після блискучої перепасування Іньєсти з Бояном Мессі упустив можливість зробити хет-трик.

У другому таймі могла забити і «Баварія». Єдиний гол міг забити Зе Роберто, але Пуйоль і цієї радості позбавив німецьких уболівальників. Карлес зробив такий підкат, що ні про яке голі можна було більше не мріяти.

Ось такий вийшов футбол. Найбільш видовищна команда Європи розправилася з іменитим супротивником, який виявився недоречним на цій стадії, підтвердивши думку Арсена Венгера (ще минулорічну), що «Баварії» про перемогу в Лізі чемпіонів можна і не думати. Він, втім, здається, говорив, що мюнхенцям взагалі нічого робити в цьому змаганні. Це занадто. Але перемоги над «Барсою» їм, звичайно, не світять. Ну хіба що через тиждень з рахунком 3: 2 над командою Гліба і Ко.

Що стосується синьо-гранатових, то як і раніше дуже цікаво буде поглянути на барсопразднік в протистоянні з англійськими лігочемпіоннимі брилами. Але є відчуття, що він залишиться святом і в цих матчах.

«Барселона» - «Баварія» - 4: 0

Барселона. «Камп Ноу».
«Барселона»: Вальдес, Піке, Маркес, Пуйоль, Ернандес, Іньєста, Ето'О (Кркіч, 90), Мессі, Анрі (Кейта, 74), Алвес, Туре (Бускетс, 81).
«Баварія»: Бутт, Демікеліс, Рібері, Алтинтоп (Лель, 46), Тоні, Зе Роберто (Соса, 77), ван Боммель, Оддо, Лелль, Швайнштайгер, Брено.
Суддя: Уебб (Англія)
Голи: Мессі (9), Ето'О (12), Мессі (38), Анрі (43).
Попередження: Мессі (17), Маркес (91) - Лель (48), Демікеліс (58).

Удари (в створ): 19 (7) - 5 (1).
Кутові: 9 - 4.