Євро-2012. День 4. Україна виходить в лідери

Четвертий ігровий день Євро-2012 стартував матчем фаворитів: на «Донбас Арені» відносини з'ясовували Англія і Франція. Принципові суперники швидко обмінялися голами в першому таймі. Рахунок відкрили родоначальники футболу: на 30-й хвилині воротаря французів засмутив Джолеон Лескотт.

Четвертий ігровий день Євро-2012 стартував матчем фаворитів: на «Донбас Арені» відносини з'ясовували Англія і Франція

Однак засмучувалися французи всього дев'ять хвилин: до того моменту, поки Самір Насрі не зрівняли рахунок. Самір ризикнув зважився на дальній удар з-за меж штрафного майданчика, і розрахунок себе виправдав - голкіпер Джо Харт виявився безсилий.

Самір ризикнув зважився на дальній удар з-за меж штрафного майданчика, і розрахунок себе виправдав - голкіпер Джо Харт виявився безсилий

Збірна України проводила свій матч групового турніру останньої. Суперником «синьо-жовтих» стала команда, яка захищає ті ж кольори - збірна Швеції. Після матчу наставник української дружини Олег Блохін зізнався, що напередодні йому приснився сон про те, як форвард Андрій Шевченко забиває у ворота суперників два голи. Як виявилося, сон коуча виявився віщим. Кращий гравець Європи 2004 року навіть в свої 35 років все ще здатний здійснювати подвиги, які на десятиліття залишаться в пам'яті уболівальників. В понеділок увечері він забив два м'ячі головою, що було дуже схоже на звершення легендарного француза Зінедіна Зідана у фіналі Мундіалю проти Бразилії в 1998 року.
Перший тайм матчу пройшов в неквапливому темпі: команди вважали за краще не ризикувати і вели силову боротьбу. Українці краще розігрували м'ячі і провели більше небезпечних атак, але одна з атак шведів ледь не закінчилася голом - після удару головою головної зірки скандинавів Златана Ібрагімовича м'яч ковзнув по штанзі. У другому таймі форвард «Мілана» все-таки домігся свого. На 52-й хвилині Андрій Ярмоленко не зміг вибити «снаряд» зі штрафної після подачі справа, в результаті м'яч опинився у Златана, і той холоднокровно вразив ціль.
Українці недовго залишалися в ролі відстаючих. Вже через три хвилини м'яч з сітки своїх воріт довелося діставати голкіперу Швеції Андреасу Ісакссону. Гольову атаку розпочав Олег Гусєв, який провів м'яч через все поле і віддав пас на Ярмоленка. Той пасом на лінію воротарського знайшов у штрафному голову свого тезки Шевченка, і капітан українців красивий ударом зрівняв рахунок. Цікаво, що біля воріт крім Ісакссона було ще п'ятеро шведів, і всього лише один українець, але, тим не менш, Андрій зумів знайти можливість уразити ціль.
А через сім хвилин все той же Шевченко знову здорово зіграв головою після кутового Євгена Коноплянки, вразивши ближній кут - 2: 1! Тепер у кращого бомбардира за всю історію української збірної вже цілих 48 голів в послужному списку.

Шевченко отримав нагороду як кращий гравець матчу.

У час, що залишився до кінця гри час українцям вдалося зберегти перевагу.Завдяки здобутої над Швецією перемозі, саме Україна зараз очолює турнірну таблицю групи D. Друге-третє місце ділять Англія і Франція, замикає квартет Швеція.