Ліга Європи. 1/2 фіналу. Перші матчі. "Порту" - "Вільярреал" - 5: 1, "Бенфіка" - "Брага" - 2: 1

Радість "Порту". Фото: Getty Images

Відгриміли перші півфінальні матчі Ліги чемпіонів, залишивши нам на "потім" дуже мало інтриги. У Лізі Європи пари склали приблизно рівні за класом команди, а тому розумно було очікувати в перших зустрічах наполегливої ​​і безкомпромісного футболу.

"Порту", достроково вирішив з двадцатіочковим гандикапом свої чемпіонатовскіе справи, має всі можливості, щоб консолідувати зусилля на другому за значимістю євротурнірі. "Вільярреал", зазнавши поразки в матчі проти "Валенсії" три тури тому, зрозумів, що опинитися на третьому місці буде складно, тому також підійшов до матчу-відповіді півфіналу Ліги Європи мотивованим подвійно, пише Євро-футбол .

Звітний матч почався на хороших, бойових старості. "Порту" намагався поступово нарощуватися тиск на чужі ворота, взявши м'яч спочатку під свій контроль. Але перший по-справжньому небезпечний момент виник у Нілмара, який здійснив вражаючий ривок на довгу дистанцію, запросив на побачення Елтона, але бразильський голкіпер виявився сильнішим бразильського нападника в ближньому бою.

Відповідний момент "Порту" створив трохи пізніше, коли Халк виконував подачу зі штрафного, а Родрігес, який Крістіан, намагався потривожити Дієго Лопеса, але безуспішно.

Гра перейшла в русло позиційної боротьби, моментами на "Ду Драгау" не пахло. Ризикувати не бажав ніхто, адже занадто дорого довелося б оплачувати вчинену помилку. "Порту" намагався продуктивно використовувати кожен шматочок поля власного стадіону під час атак, а "Вільярреал" оборонявся досить строго.

В середині тайму Фредді Гуарін точним пасом низом виводив Халка на ударну позицію, бразилець бився за м'яч з Мусаккіо і впав на газон, що арбітр розцінив як симуляцію і пред'явив порушнику картку жовтого кольору.

Через кілька хвилин Халк ризикнув пробити по воротах здалеку, але м'яч після його пострілу пролетів поруч зі стійкою воріт. Наприклад Халка пішли його партнери, забажав здивувати Дієго Лопеса дальніми ударами, оскільки прорватися крізь грамотно структуровану оборону суперника ніяк не вдавалося. Фредді Гуарін, Крістіан Сапунару, Крістіан Родрігес - всі вони били з пристойною дистанції, але марно.

Здавалося, що справа так і закінчиться безгольовою нічиєю в першому таймі, але не тут-то було. Борха Валеро спочатку заробив попередження, а потім почав результативну атаку! Він побачив, що відкрився на правому фланзі Нілмара, бразилець з-під Роланду виконав подачу, а Рубен Кані при повному потуранні Фернандо кивком голови з близької відстані відправив м'яч у сітку! 0: 1!

Подвоювати могли рахунок іспанці відразу після перерви, але Санті Касорла завозився з м'ячем. А ось господарі не возилися. Фредді Гуарін розрізав оборону суперника, Фалькао рвався в сторону воріт і зустрівся з руками Дієго Лопеса. Арбітр вказав на "точку", а Фалькао вказав усім на те, що виконує пенальті він на "відмінно". 1: 1!

Окрилений успіхом "Порту" продовжив насідати на чужі ворота. Особливо помітний був Фредді Гуарін. Красиво намагався він спочатку закинути м'яч за вуха голкіперу, але не розрахував силу удару. А через кілька хвилин колумбієць оформив свій черговий м'яч.

Захисник видав хороший пас з глибини, Гуарін вирвався на ударну позицію, "прибрав" з дороги Бруно, але його перший удар відбив Дієго Лопес, проте з добиванням страж воріт не впорався! 2: 1!

Не встиг "Вільярреал" відійти від такого розвитку подій, не встиг Мубарак Вакасо зробити пару-трійку торкань м'яча на поле, як Фалькао оформив "дубль"! Це Халк продемонстрував власну технічну оснащеність, подолав опір імені Мусаккіо, прострілив на Фалькао, який був точний! 3: 1!

Пішла серія замін від наставників команд, яка увінчалася ... голом у ворота "Вільяреала"! Колумбієць Гуарін навісив зі штрафного, колумбієць Фалькао красивим ударом в падінні головою офіційно оформив хет-трик! П'ятий гол відбувся в кінцівці зустрічі, відбувся знову відмінний удар головою в кут воріт. Хто забив, зрозуміло всім без зайвих пояснень. Браво, Родамель!

Решта до кінця зустрічі хвилини проходили під акомпанемент радісних вигуків публіки на стадіоні в Порту. Віллаш-Боаш зумів поговорити зі своїми підопічними в перерві і переконати їх, що п'ять голів забити - справа нікчемна.

Так і виявилося. На жаль, інтрига і з цієї півфінальної парою поряд не стояла. Наші вітання усій команді "Порту". ЦСКА і "Спартак" програли найдостойнішої дружині, на мій погляд.

Ліга Європи

1/2 фіналу

перші матчі

"Порту" (Португалія) - "Вільярреал" (Іспанія) - 5: 1 (0: 1)

Голи: Кані, 45 (0: 1). Фалькао Гарсіа, 49 - з пенальті (1: 1). Гуарін, 61 (2: 1). Фалькао Гарсіа, 67 (3: 1). Фалькао Гарсіа, 75 (4: 1). Фалькао Гарсіа, 90 (5: 1).

"Порту": Елтон, Перейра, Роланду, Сепунару, Отаменді, Гуарін (Соуза, 79), Моутінью, Крістіан Родрігес (Варела, 72), Фернанду, Фалькао Гарсіа, Халк (Родрігес, 85).

"Вільярреал": Дієго Лопес, Мусаччо, Марчена, Хосе Катала, Перес, Санті Касорла, Кані (Матілья, 71), Валеро (Мубарак, 67), Бруно Соріано, Нілмар (Марко Рубен, 72), Россі.

Попередження: Фернанду, 6. Халк, 26. Валеро, 41. Дієго Лопес, 49. Хосе Катала, 74. Елтон, 83.

Суддя: Кайперс (Голландія).

28 квітня 2011-го року увійшло в історію португальського футболу. Вперше відразу дві команди з цієї країни зіграли між собою в єврокубках. Цікаво, що між собою грали друга і третя команда Португалії нинішнього чемпіонату.

Правда, ніякої боротьби колективи не ведуть, так як лісабонці випереджають свого суперника на чотирнадцять очок! До речі, "Бенфіка" виграла всі три матчі у "Браги" в цьому сезоні: два в чемпіонаті і один в кубку.

"Бенфіка" на вихідних виграла Кубок португальської Ліги, тепер мріє до нього додати Лігу Європи. "Орли" почали матч активно. "Брага" на перших хвилинах ледве-ледве стримувала атаки господарів. "Бенфіка" навіть забила, але з офсайду, причому безперечного.

Перший же гольовий момент за правилами лісабонці отримали в середині першого тайму. Максі Перейра пройшов по правому флангу і вклав м'яч в ногу Савіолі, який метрів з п'ятнадцяти бив по воротах, але влучив точно в Артура.

Після цього "Бенфіка" продовжувала тиск на ворота суперників. Правда, господарі ледь самі собі гол не привезли. Фабіу Коентрау вкрай необачно віддавав м'яч назад, і Родріго Ліма був в парі сантиметрів, щоб перехопити плямистого і вибігти з Роберто на рандеву.

За десять хвилин до кінця Оскар Кардосо був зобов'язаний відкривати рахунок. Аймар зробив прекрасний розрізає пас на парагвайця, і той вийшов на рандеву з Артуром, але перекинути його не зміг.

В кінці тайму команди могли обмінятися голами. Спочатку Аймар пробив метрів з двадцяти, але Артур насилу м'яч забрав. Тут же гості провели атаку. Алан прострілив з флангу, а Леандро Ліма лише дивом не випередив Роберто, щоб направити плямистого в порожні ворота.

Ще через хвилину Оскар Кардосо перевірив каркас воріт на міцність. Парагваєць обіграв воротаря, відтіснив захисника суперників і пробив у ... штангу, а Сезар Пейшоту не зміг добити м'яч в ворота.

А вже в компенсований час до першого тайму Фабу Коентрау зіграв в "стіночку" з Пейшоту, виявився на рандеву з Артуром, але замість удару прострілив в нікуди. У підсумку, перший тайм закінчився нулями.

На початку другого тайму Роберто врятував ворота. Родріго Ліма пробив з-за меж штрафного, воротар "Бенфкікі" відбив м'яч перед собою, Мейонг кинувся на добивання, але на цей раз голкіпер зіграв здорово і відвів загрозу від воріт.

А ось господарі нарешті забили. Максі Перейра зі свого флангу вирізав подачу на Пейшоту, його удар прийшовся в штангу, від якої м'яч відлетів до Жардел, а той вже не схибив.

Але гості вели в рахунку недовго. Мігель Гарсія пробив зі штрафного, м'яч потрапив в Віндіньо і залетів у ворота. Ось так несподівано і не зовсім логічно, "Бенфіка" виявилася в дуже складному становищі.

Але результат знову незабаром змінився. Сільвіу біля штрафної збив Пейшоту. До м'яча підійшов Оскар Кардосо і спокійно спрямував плямистого у сітку воріт. Після цього господарі трохи заспокоїлися. Мабуть, "орли" порахували, що вже краще хоч якась перемога. "Бенфіка", звичайно, продовжувала атакувати, але вже не такими великими силами.

А ось "Брага" дуже хотіла забити. Хвилин за п'ятнадцять до кінця результат ледь не став рівним. Родріго Ліма увірвався в штрафну і потужно пробив у ближній кут, але Родріго знову врятував ворота. Незабаром нападника гостей замінив захисник.

Взагалі в кінці гри перевагою володіла "Брага". Явно гості хотіли забити другий м'яч, а господарі намагалися втримати мінімальну перевагу. У компенсований час Луїзао після подачі кутового пробив вище. Майже відразу пролунав фінальний свисток. Що ж, хоч в одному півфінальному поєдинку єврокубку нас чекає боротьба!

"Бенфіка" (Португалія) - "Брага" (Португалія) - 2: 1 (0: 0)

Голи: Жардел, 50 (1: 0). Вандіньо, 53 (1: 1). Кардосо, 59 (2: 1).

"Бенфіка": Роберто, Луїзао, Сезар Пейшоту (Гаітан, 65), Жардел, Хаві Гарсія, Карлуш Мартінш (Хара, 65), Максі Перейра, Савіола (Аїртон, 86), Аймар, Кардосо, Фабіу Коентрау.

"Брага": Артур Гузман, Мігел Гарсія, Родрігес, Паулау, Сілвіу, Алан, Угу Віана (Моссоро, 62), Вандіньо, Леандро Саліну, Мейонг Зе (Куштодіу, 55), Ліма (Кака, 84).

Попередження: Родрігес, 6. Вандіна, 39. Мігел Гарсія, 43. Аймар, 53.

Суддя: Томсон (Шотландія).