NEWSru.com :: Росія здолала Словаччину і поїде на Євро-2012, якщо не програє Андоррі

Словаччина - Росія

У п'ятницю в Жиліні збірна Росії з футболу провела вирішальний відбірковий матч чемпіонату Європи-2012 проти команди Словаччини. Навіть нічия в цій зустрічі практично гарантувала підопічним Діка Адвоката путівку на першість континенту, але вони зуміли домогтися перемоги.

- Дік Адвокат вважає, що святкувати успіх відбірковій кампанії Євро-2012 передчасно

- Екс-захисник "Зеніту": "Росії в матчі з нами щастило"

Тепер їм залишається в найближчий вівторок не програти на своєму полі затятому аутсайдеру групи - Андоррі. У разі ж поразки від словаків у росіян могли виникнути великі проблеми.

- Дік Адвокат: "Словаки чекатимуть нашої помилки"
- ЗМІ Словаччини: "Росіяни нас бояться, але абсолютно не поважають"

Дзагоєв 70

Росія: Малафєєв, Анюков, В. Березуцький, Ігнашевич, Жирков (А. Березуцький, 90 + 4), Зирянов, Денисов, Широков, Дзагоєв (Самедов, 90 + 3), Павлюченко (Погребняк, 87), Аршавін.

Словаччина: Муха, Пекарік, Шкртел, Дюріца, Губочан, Кархан (Шебо, 86), Стох, Хамшик, Куцка (Вайсс, 74), Холошко (Гуеде, 74), Єндрішек.

У порівнянні з останнім матчем проти ірландців ( 0: 0 ) В стартовому складі росіян відбулися дві заміни. Місце травмованого Олександра Кержакова зайняв Роман Павлюченко, а Олексія Березуцького замінив Ігор Денисов. універсальний Юрій Жирков був знову переведений з середньої лінії на захист.

У дебюті зустрічі суперники побуцалися в центрі поля і, не зумівши відвоювати територію, обмінялися серіями далеких і дуже небезпечних ударів. В цілому росіяни трохи більше володіли м'ячем, але вважали за краще позбавлятися від нього ще на підступах до штрафного і загрожувати воротам не з найвигідніших позицій.

На 22-й хвилині Аршавін з висячими на спині захисниками слаломним проходом продерся по центру майже до воротарського словаків, але не зміг перехитрити Муху. Господарі ж продовжували турбувати Малафєєва з середніх і дальніх дистанцій, ближче їх просто не підпускали.

Тим часом російські вболівальники, не дочекавшись вагомого приводу, почали підривати петарди в відведеному для них секторі стадіону.

На 36-й хвилині Гамшик влаштував пожежу у володіннях Малафєєва: виманивши на себе захисників, він видав хитрий пас на набігаючого з глибини Стоха, змусивши голкіпера росіян розтягнутися на газоні.

Наші абияк відбилися, але господарі відчули запах крові і міцно перехопили ініціативу, надовго поселившись на половині поля росіян. Свисток на перерву пролунав як не можна до речі.

Нагадаємо, що підопічним Володимира Вайсса була необхідна тільки перемога і тепер у них залишалося трохи більше 45-и хвилин, щоб змінити рахунок на табло.

На початку другого тайму господарі продовжили насідати, а росіяни почали відверто збивати темп гри, подовгу контролюючи м'яч. Якби не укол в ближній кут у виконанні Аршавіна, можна було б припустити, що три очки в цьому матчі їм зовсім не потрібні.

Хоча деструктивні дії підопічних Адвоката сприятливо позначилися на малюнку гри, ситуація на полі продовжувала залишатися тривожною. На 64-й хвилині Дзагоєв в рідкісної для гостей контратаці видав шикарний пас Широкова точно на 11-метрову позначку, але Роман не потрапив в порожній створ воріт.

Втрачений момент був 100-відсотковим, але він все ж саме він надав росіянам такого необхідного куражу. Як і в епізоді з Гамшик і Стох, незабитий м'яч вдруге за матч перевернув хід гри.

Гості згадали про пресинг і помчали вперед. На 70-й хвилині розігрався Алан Дзагоєв вивів збірну Росії вперед, а через якийсь час м'яч в ворота Мухи відправив вже Павлюченко, але арбітр цей гол відмінив через вельми сумнівний офсайд.

Видавши ударний відрізок, наші футболісти знову заспокоїли гру, але тепер уже повністю контролювали події на полі і впевнено довели матч до перемоги.

"Ми заслужили перемогу. Перші півгодини ми грали дуже добре, мали шанси біля воріт Мухи. У кінцівці тайму словаки включилися в гру, не всі наші футболісти встигали. У перерві ми поговорили в роздягальні, після чого мали гольові моменти у другому таймі. Ми проробили хорошу роботу і перемогли заслужено в ключовій грі відбірного турніру ", - заявив після матчу Дік Адвокат.

Раніше в п'ятницю вірмени вже встигли розгромити македонців 4: 1 і наздогнати росіян за кількістю очок, але тепер знову відстають на 3 бали. У разі перемоги в заключній зустрічі в Дубліні вони гарантують собі як мінімум стикові матчі. Зустріч між Андоррою та Ірландією ще не закінчена, але гості там ведуть 2: 0 і навряд чи упустять перемогу.

Таким чином, за тур до фінішу турніру Росія продовжує одноосібно очолювати турнірну таблицю групи В, маючи в своєму активі 20 очок. Її переслідують збірні Ірландії (15 + 3), Вірменії (17) і Словаччини (14), а Македонія (7) і Андорра (0) виконують роль статистів. Щоб напряму потрапити на Євро-2012 в статусі переможця групи, нам необхідно набрати 1 очко в домашньому матчі з Андоррою. Збірні, що стали в групах другими, проведуть стикові ігри.

перед матчем

Раніше збірна Росії ще жодного разу не перемагала словаків на їхньому полі. Більш того, суперники зустрічалися між собою вже шість разів, і лише в одному матчі наші футболісти здобули перемогу, в двох поступилися, ще три гри завершилися внічию. Шість років тому російська команда завершувала кваліфікацію ЧС-2006 виїзною грою зі словаками. У тій зустрічі тільки перемога залишала нам шанси на поїздку на світову першість, проте нульова нічия поставила жирний хрест на цих надіях.

На прес-конференції напередодні нинішньої гри головний тренер росіян висловив думку , Що у його підопічних є шанс взяти реванш за поразку в першій зустрічі рік тому в Москві ( 0: 1 ).

"Все як і раніше в наших руках, - підкреслив Адвокат. - Цього не можна сказати про збірну Словаччини. Природно, ми будемо грати на перемогу. А словаки, якщо не доб'ються необхідного результату, то для них, найімовірніше, все завершиться. Тим не Проте на сьогоднішній день шанси є у всіх. протягом усього відбірного циклу ми граємо одним складом. Тому як я впевнений, що ці гравці успішно вирішать завдання. Поки що все складається добре. Та зустріч в Москві зі Словаччиною, яку ми програли, була однією з кращих для нас. Зараз є шанс взяти рев Анш, і ми постараємося зробити це ".

Словацькі журналісти вважали, що наставник росіян бреше, кажучи, ніби його підопічні збираються грати у відкритий, атакуючий і динамічний футбол. Насправді його команда побоїться лізти на рожен і буде будувати захисні редути, намагаючись організовувати швидкі контратаки. На їхню думку, "Російські їдуть в Жиліну образливо впевненими в собі" , І словакам потрібно належним чином намагатися використовувати слабку форму захисників гостей.

Проте, об'єктивні симпатії букмекерів були на стороні росіян, від яких чекали нульової нічиєї або перемоги з мінімальним рахунком .