"Валенсія" - "Атлетик" - 3: 2. Прімера. 8 тур / Новини / Чемпіонат Іспанії з футболу онлайн / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

as.com

Навряд чи хтось із любителів іспанського футболу міг подумати, що до очної зустрічі в восьмому турі "Валенсія" і "Атлетик" з Більбао будуть підходити, маючи на двох всього-на-всього шістнадцять очок.

Навіть з урахуванням того, що "кажани" втратили головного тренера (Унаї Емері) і одного зі своїх ключових гравців (Хорді Альба), левантійцям прогнозували непростий старт, проте з позицією в районі лідируючої групи.

"Львів" ж, які залишилися напередодні старту чемпіонату без Хаві Мартінеса, але зберіг Фернандо Льоренте, Ікера Муньяїна, а головне Марсело Б'єлса, визначали, як мінімум, в першу вісімку.

На ділі ж вийшло так, що до очного протистояння на "Местальї" левантійці і баски підібралися, ділячи в турнірній таблиці чотирнадцятий-шістнадцяте місця з "Гранадою". І якщо "Валенсія" опустилася настільки низько тільки в минулому турі, програвши в дербі "Леванте", то "Атлетик" навпаки - піднявся чи не із зони вильоту, здолавши на своєму полі "Осасуну".

У такій ситуації тиск на головних тренерів команд було неминуче, а тому на "Местальї" не один з колективів не влаштовував компромісний результат - вигравати потрібно було і "кажанам", і "левам".

Перший момент у матчі був за басками, які ледь не відкрили рахунок після стандарту. Це Перес навісив з кута поля, Гуаїта забарився з виходом, але Аморебьета не потрапив в рамку. "Валенсії" дзвіночок почула і тут же перевела гру на половину поля суперника. Відразу ж міг відкрити рахунок Роберто Сольдадо, проте удар форварда "кажанів" припав в стійку!

Пізніше роздрукувати Іраісоса намагався Вієра - Гірка впорався. Не здригнувся він і перед дальнім пострілом Гаго, перевівши його на кутовий. Після корнера Рамі продемонстрував своє вміння діяти на другому поверху, але голкіпер "Атлетика" знову блискуче! Тільки ось був би Гірка безсилий, якби Руїс із забійної позиції добив м'яч у сітку, а не запустив того повз.

І ось по такій грі, коли тиснули господарі, рахунок відкрили гості. Захисники "лос чес" не розібралися в ситуації з Оскаром, предмет розбрату відскочив до Адуріца, який красивим ударом вразив кут воріт Гуаїта - 0: 1! "Валенсія" не розгубилася, з новими силами рушила вперед і досить швидко заробила право на пенальті. Борха зіграв рукою, а Сольдадо прощати захисника і його команду з точки не став - 1: 1!

Тут же Ундіано Мальєнко зобов'язаний був ставити пенальті і в ворота "Валенсії", але гру рукою у штрафному левантійців проспав або зробив вигляд, що не помітив. Але це не завадило баскам забити! Аріс Адуріц вискочив на простріл з кута поля і пробив низом - Гуаїта кострубато склався і м'яч пропустив - 1: 2!

До кінця першого тайму можна ще згадати момент Адуріца. Колишній гравець "Валенсії" був найкращим в першому таймі, але черговий його удар пройшов поруч зі штангою. Після перерви "кажани" кинулися виправляти ситуацію, що склалася.

Зовсім трішки не вистачило Сольдадо, коли Роберто в стрибку намір замкнути простріл на дальній штанзі. Гості в ці хвилини огризались швидкими випадами Муньяїна і компанії, але баскам ніяк не вдавалося довести справу до удару.

Команда Пеллегріно володіла територіальною перевагою, але великої кількості моментів біля левантійців не було. Здорово на 66 хвилині зіграв Бернат, розібравшись з двома на куті штрафного і пробив в ближній - Іраісос відбив.

Незабаром шанси відігратися для "Валенсії" збільшив Еррера - Андер чогось грубо влетів в опонента і побачив перед собою червону. Таку ж картку повинен був побачити і Рамі, тут же який поклав Ерреру, але Мальенко знову був непослідовний.

Видалення не могло не позначитися на грі і "Атлетіко" довелося не солодко, прогинаючись під напором левантійців. Іраісос виловив удар Вальдеса, Сольдадо послав снаряд повз, а позі далеко не без допомоги суперника впав у штрафному - арбітр розвів руками. Час минав, а відігратися "Валенсії" ніяк не вдавалося. Здорово увійшов в гру багато пропустив Евер Банега. Аргентинець і віддавав і сам бив, але "Атлетик" з горем навпіл відбивався.

Часом же, "лос чес" просто не щастило. Але за дві хвилини до кінця основного часу підопічні Пеллегріно все-таки забили! Баски стояли стіною, блокуючи удари господарів, але Тіно Кості вдалося знайти діру в частокіл баскських ніг - 2: 2!

Час ще було і "Валенсія" побігла виривати перемогу. А вистачило для цього "кажанам" півтори хвилини! Вальдес, після подачі зі штрафного, в чудовому стилі ударом головою з відхилення вразив ворота Іраісоса - 3: 2!

3: 2 - "Валенсія" "перевернула" важкий матч.

Євро-футбол

Чемпіонат Іспанії

Прімера

8-й тур

"Валенсія" - "Атлетик" - 3: 2 (1: 2)

Голи: Адуріс, 19 (0: 1). Сольдадо, 26 - з пенальті (1: 1). Адуріс, 30 (1: 2). Коста, 88 (2: 2). Вальдес, 90 (3: 2).

Вилучення: Еррера (Атлетик), 67.