Самі емоційні матчі в історії незалежної України

Ті випадки, коли біля екранів телевізорів сиділи навіть домогосподарки, діти і бабусі. Десять матчів в новій історії нашої країни, після яких ми плакали, не вірили очам або божеволіли від радості.

«Динамо» - «Баварія» 3: 3

Можна було б внести в цю добірку та інші матчі великої команди Лобановського - проти «Реала» і проти «Барселони». Але саме домашня гра з мюнхенцями відібрала у київських, та й взагалі всіх уболівальників країни найбільше нервів. Складно зараз собі це уявити, але тоді в фіналі Ліги чемпіонів могла зіграти українська команда.

Але не пощастило. До останньої п'ятнадцятихвилинки першого півфінального матчу «Динамо» впевнено вело 3: 1 і Косівський міг забивати четвертий, тим самим відправивши киян на «Камп Ноу». На жаль, крутий удар Еффенберга зі штрафного, а через десять хвилин і робочий гол Янкера вбили мрію всієї України.

У Мюнхені програли 0: 1 і тепер залишається тільки гадати, а що було б, зіграй в тому фіналі проти «МЮ» «Динамо».

Україна - Росія 3: 2

Перше і єдине протистояння країн на рівні збірних. Чи варто говорити, що 5 вересня 1998 року в «Олімпійському» був аншлаг? 82 000 глядачів забезпечили той самий антураж, через якого такі матчі входять в історію.

Уже до середини першого тайму ми вели 2: 0 зусиллями Попова та Скаченко. У другому таймі Варламов відквитав один м'яч і подарував росіянам шанс. Але його тут же вбив Ребров, чітко реалізувавши пенальті. Гол Онопко в кінці не врятував сусідів.

Тоді це була більше, ніж просто перемога. І навіть гра у відповідь в Москві з епічною фейл Філімонова після удару Шевченка досі сприймається нами як перемога, незважаючи на підсумковий нічийний рахунок.

Туреччина - Україна 0: 3

Саме в той вечір всі ми повірили, що дійсно можемо пробитися на ЧС-2006. Нічиї з Данією і діючими чемпіонами Європи греками радували, але не давали впевненості, що ми сильніші за всіх в тій групі.

Божевільне початок, коли нам круто пощастило, що турки не забили у порожні, а Олег Гусєв точно замкнув пас Вороніна, було підкріплено класним голом Шеви. Україна увійшла в кураж. Удар здалеку по порожніх воротах від Вороніна і з центру поля від капітана - здавалося, тоді у нас виходило все. І акробатичний гол Шеви в кінці поставив крапку.

Ми усвідомили, що сильні і можемо дати бій тим трьом збірним в групі.

Україна - Швейцарія 0: 0 (по пен. 3: 0)

Без сумнівів - самий легендарний матч в історії нашої збірної. Навряд чи в світі ще є команда, найбільшою гордістю якої є нульова нічия. Правда, і такої серії пенальті ще ні в кого не було - нуль пропущених голів.

Кожен удар в тій серії залишиться в нашій пам'яті назавжди. Навіть фейл Шеви. Не кажучи вже про Пененко Мілевського і вирішальному пострілі Гусєва. Але головний герой - СаШо. Тоді ми назавжди пробачили йому Словенію.

Історичний результат, неймовірні емоції всієї країни - команда Блохіна подарувала нам таке щастя, що навіть після вильоту з рахунком 0: 3 від італійців ніхто не міг сказати поганого слова на їхню адресу.

«Спартак» - «Динамо» 1: 4

Ще одна солодка перемога над сусідами. Через 14 років вони знову зустрілися в Лізі чемпіонів, але тепер в кваліфікації. Складно було визначити фаворита, але за підсумками двох зустрічей сторонній глядач міг би подумати, що киянам випала в суперники дворова команда.

Мілевський, Алієв і Бангура просто згвалтували захист принципового суперника. Вісім голів у двох матчах, половина з яких на виїзді, перед московськими уболівальниками. Це було дуже круто.

«Шахтар» - «Динамо» 2: 1

Вперше в історії два українські клуби грали в півфіналі єврокубка між собою. Вболівальники обох команд розуміли, що тим, чия команда програють, ще довго будуть згадувати цей півфінал. Скільки б чемпіонство в наступні роки хто не виграв - вихід у фінал Кубка УЄФА буде козирем в суперечках.

Виграв «Шахтар». Виграв завдяки голу на останніх хвилинах. Фраза Жадсона увійшла в історію і використовується донецькими фанами досі при невдачах «Динамо». Складно сказати, чи є в новій історії київського клубу більш жорстокої поразки, ніж це.

«Шахтар» - «Вердер» 2: 1

Найбільша сторінка в історії гірників сталася в травні 2009 року в Стамбулі. Пройшовши «Тоттенхем», ЦСКА і «Динамо», упустити свій шанс здобути євротрофей, програвши «Вердеру» було б дуже прикро.

Бадьорий початок увінчалося типовим для форварда голом Луїса Адріано. Помилка П'ятова дозволила німцям зрівняти рахунок - довелося грати овертайми, в яких Жадсон створив історію.

Варто визнати всім - гірники домоглися найбільшого досягнення на євроарені за всю історію незалежної України.

Україна - Швеція 2: 1

Дебютну гру на домашньому Євро, до якого ми так довго готувалися і який так довго чекали, дивилися всі. Єдиний матч нашої збірної на великому турнірі, коли ми, пропустивши першими, не стали опускати руки, а побігли вперед відіграватися і здобувати перемогу.

Шева забив свої останні два голи в кар'єрі, Вацко дико кричав в мікрофон «Тащііііі!», А вся країна не могла заснути в ту ніч ще дуже довго. Кайф.

Україна - Англія 0: 1

На жаль, без поразок в цьому списку спогадів не обійдеться. Нічим не примітний до 62-ї хвилини матч так би й залишився для нас просто останнім на тому турнірі. Але незарахований гол Девіча бачили і пам'ятають все до сих пір. Куди дивився асистент Кашшаї - незрозуміло. Один з найболючіших і несправедливих моментів в історії нашої збірної.

І нехай того удару взагалі не повинно було бути, адже у Мілевського перед цим був офсайд. У нас відібрали нічию.

«Севілья» - «Дніпро» 3: 2

І ще одне прикра поразка. Але на цей раз упереміш з гордістю. Криза в українському футболі тільки починався, а «Дніпро» Маркевича вже не знав, де взяти форму на фінал Ліги Європи, в який вони героїчно вийшли, викинувши в півфіналі «Наполі».

Один з найяскравіших фіналів цього турніру завершився поразкою для дніпрян, але змусив поважати їх всю Європу. Навіть сам сер Алекс Фергюсон в особистій бесіді з Маркевичем зізнався, що був вражений грою.

За ту команду вболівала вся Україна. Навіть в Харкові, незважаючи на давнє протистояння уболівальників. Удвічі болючіше від того, де клуб знаходиться зараз, через три роки.