Знатний Яйцебій в Полтаві. «Ворскла» - «Дніпро» - 1: 1. Прем'єр-ліга, 3 тур

«Ворскла» - «Дніпро» - 1: 1

ВОРСКЛА - ДНІПРО - 1: 1 (0: 0)
Голи: Федецький (в свої ворота), 53 - 0: 1. КАЛИНИЧ (Селезньов), 73 - 1: 1.
«Ворскла» (Полтава): Непогодов - 5,5, Сімінін - 5,5, Даллку - 5,5, Е. Ткачук - 6,0, Сапай - 6,0, Скляр - 6,0 (Чеснаков, 84 - б / о), А. Ткачук - 6,0, Бартулович - 6,0 (Пердута, 63 - 5,5), Турсунов - 6,5, Шиндер - 6,0, Баранник - 5,5 (Ковпак, 66 - 5 , 5).
«Дніпро» (Дніпропетровськ): Бойко - 5,5, Матос - 5,5, Дуглас - 5,5, Папа Гуйє - 5,5, Федецький - 5,0 (Селезньов, 55 - 6,0), Ротань (до ) - 6,0, Канкава - 5,5, (Федорчук, 85 - б / о), Бруну Гама - 5,5 (Близниченко, 63 - 5,5), Лучкевич - 5,5, Безус - 5,5, Калинич - 6,0.
Покарання: Матос, 12, Федецький, 20, Баранник, 37, Сімінін, 41, Є. Ткачук, 47, Даллку, 67 (попередження).
Гольові моменти: 4 - 2.
Удари (в створ): 8 (4) - 7 (5).
Кутові: 4 - 5.
Судді: ТРУХАНОВ (Харків). Чос (Київ), Скрипка (Кіровоград).
2 серпня. Полтава. Стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського.
Михайло СПІВАКОВСЬКИЙ
Обидва тренери пристойно перекроїли склади, маючи на те вагомі причини. «Ворскла» в стартовому для Василя Сачко поєдинку Ліги Європи, взагалі, розійшлася по швах в Словаччині. У дебютному поєдинку з «Жиліною» з полтавчанами сталося все найгірше, що тільки може статися в одному матчі з окремо взятої командою: поразка, видалення воротаря (Богуша), незабитий пенальті (Ковпаком), травма провідного гравця (Громова). Як результат - жоден з цієї трійки на поле не вийшов, а консерватора Сачко довелося піти на кадрові експерименти. У воротах з'явився Непогодов, зліва в півзахисті - Бартулович, в атаці - Баранник.
«Дніпро» в переддень непростого виїзду втратив віддаленого в минулому турі головного тренера, який встиг, проте, провести екстрену роботу над помилками. Помилка, допущена «мозковим центром» дніпропетровців в матчі з «Чорноморцем», носила, перш за все, тактичний характер. Мирон Маркевич вирішив зіграти з одеситами без номінальних флангових захисників по системі 3-5-2 і явно прогадав. Швидкі і технічні Калитвинцев, Переверза і Мурашов гостро зміщувалися в центр і розбиралися з намагалися блокувати їх повільними центрбеками «Дніпра». Власне, так зароджувалися обидва голи «моряків», і в Полтаві Маркевич вирішив не наступати на ті ж самі граблі, посадивши на лавочку Чеберячко і Федорчука, Близниченко і Селезньова, і капітально зміцнивши фланги. Крім того, травма, отримана в грі з «Чорноморцем» Матеусом, виявилася не менш серйозною, ніж це виглядало по телевізору. А значить, свої шанси отримали номінальні вінгери - Лучкевич та Бруну Гама.

***

«Ворскла», що не здобула жодної перемоги в трьох перших зустрічах сезону, була налаштована дуже рішуче, краще розпочала поєдинок і зобов'язана була забивати вже на 6-й хвилині. Турсунов і Андрій Ткачук після подачі кутового у два дотики переправили м'яч на дальню штангу, куди вже летів на всіх парах Баранник. Кут для ураження був не те, щоб дуже гострим, але й не дуже тупим, що, мабуть, і дозволило Бойко зробити на самій «стрічці» абсолютно неймовірний сейв. «Дніпро» ніяк не міг покласти м'яч в ноги і відчував себе, як людина, яка встиг додому до коханої передачі, але ніяк не може знайти пульт від телевізора. Роздратування зростає, і він починає грубити домашнім - в першу чергу, дружині. Звідси і два «гірчичника», заслужені Матос і Федецьким.
Ближче до середини тайму гра вирівнялася і придбала тягучий позиційний характер. У господарів непогано працював правий фланг, де активно взаємодіяли Сапай і Турсунов, утруднювали життя висить на картці Матосу і не схильному до чорнової роботи Бруну Гаме. У гостей гра в атаці не клеїлася: швидкоплинні спалахи винахідливості у виконанні Безуса не знаходили розуміння з боку партнерів. Подачі з флангів вінгера упиралися в першого ж стоїть на шляху м'яча захисника. А Ротаня довелося виконувати «стандарт» з такою незручною точки, що гол виглядав би насмішкою над полтавською воротарського школою.
Жодного разу не присів на лавочку Сачко, чию підтягнуту фігуру підкреслювали темні штани і сорочка того ж кольору, подібні «гойдалки» не влаштовували. В кінці тайму на брівці з'явився розминати Ковпак, але ще до перерви Турсунов встиг створити непоганий момент для Сімініна. Захисник вирішив пробити з полулета, але не встиг покласти корпус, і м'яч полетів так високо, що ледь не став штучним супутником Землі.

***

Незважаючи на всі очікування, на другий тайм команди вийшли в тих же складах. І його початок було схоже на старт першої половини як дві краплі одного дощу. Все та ж 6-я хвилина і знову божевільний момент у «Ворскли», який народився просто з нічого. Це Федецький, виконуючи діагональ з флангу на фланг, обрізав пів-команди, і полтавчани організували класичні «три в два». Шиндер грамотно повів за собою двох візаві, а Турсунов м'яким пасом відправив у прорив Баранника, який уклавши душечку (Дугласа) на раскладушечку, відправив м'яч у штангу, а під повторний удар Турсунова ліг хтось із захисників. І, тим не менш, Санжар Не вгамовувався. Тут же після розіграшу кутового зміщений диспетчер господарів м'якою, «шведкою», вирізав м'яч на Бартуловіча, той прострілив, а Олександр Ткачук в жорсткій сутичці з Федецьким від ноги дніпропетровця просто заштовхав м'яч у вже порожні ворота! 1: 0 - і «Дніпру» в третій раз в сезоні доводиться відіграватися по ходу зустрічі.
Маркевич тут же дав команду йти ва-банк: напожарівшего Федецького замінив Селезньов, а не зробив для команди нічого путнього Бруну Гаму - Близниченко. До пори до часу здавалося, що всі ці пертурбації принесуть той же ефект, що мертвому - припарки, але сподобився на афоризм після матчу з «Чорноморець» Руслан Ротань ( «Добре, що у нас команда з яйцями») знав, про що говорить. «Дніпро» висмоктав м'яч з чергового кутового. Матос перестрибнув Пердута, Селезньов скинув м'яч на «п'ятачок», а Калинич, відірвавшись від Даллку, випередив Непогодова на якусь частку секунди.
Все, що відбувалося в двадцять хвилин, нагадувало зіткнення двох достатніх міцних характерів. Особисто мені в продовження теми, піднятої Ротанем, мимоволі згадався регулярно проводився раніше в Донецьку щорічний турнір по ... Яйцебій, коли кожен гравець разом з родичами озброювався яєчком і атакував продукт свого суперника. У Полтаві Яйцебій був безкомпромісним і нічийним, хоча обидві команди до останнього прагнули до перемоги, яку могли принести удари як Шиндера, так і Близниченко.