10 матчів, Які нужно переглянутися на Новий рік

1. 16 березня. «Баварія» - «Ювентус» - 4: 2 Ця пара суперників відразу сказала «ні» півтонів - відразу...

16 березня. «Баварія» - «Ювентус» - 4: 2

Ця пара суперників відразу сказала «ні» півтонів - відразу після жеребкування явним фаворитом вважалася «Баварія», потім Мюнхен втратив весь центр захисту, а потім був перший матч в Італії, де «Ювентус» 60 хвилин витав в хмарах - поки не завівся Маріо Манджукич . Так і грали - то «Баварія» тотально домінує, не випускаючи бьянконері зі штрафної, то «стара синьйора» натискає педаль газу. На світиться красуні-арені в Мюнхені півтони були забуті - «Ювентус» з перших же секунд став показувати, що приїхав до Баварії за перемогою. Спочатку - пресингом, потім - голами Погба і Куадрадо.

Ключовий момент прошив гру невидимою ниткою - «Ювентус» зрозумів, що рахунок 2: 0 його влаштовує, і окопався в своїй штрафній. Але захищатися проти «Баварії» без контргри - самогубство, що і довела команда Хосепа Гвардіоли. Два флангових голи від Левандовського і Мюллера, початих з помилок бьянконері, перевели гру в овертайм, а там «Ювентус» був добитий свіжими гравцями з лави Гвардіоли - алькантарою і Команом. Навіть шкода, що таке іскрометна видовище сталося в 1/8 фіналу.

14 квітня. «Ліверпуль» - «Боруссія» Дортмунд - 4: 3

Ідеальний 90-хвилинний трилер про Юргена Клоппа. Його команда - проти гравців, з якими він йшов пліч-о-пліч сім років, яких вів до вершини. Безславне початок, 0: 2. Втрата надії, розуміння безглуздості поставити на «Ліверпуль» хоча б копійку. Перерва, полум'яна промова Клоппа в роздягальні, духовний підйом, відіграні два м'ячі, навал, переможний гол Деяна Ловрен в компенсований час, стає розв'язкою драми. 4: 3 на користь червоних, «Енфілд», виспівуючи You'll Never Walk Alone, переможний Клопп, пропуск в півфінал Ліги Європи. Описати цей спектакль словами нереально. І він - точно краще, що ми бачили від неймовірно яскравого «Ліверпуля» в цьому році.

2 травня. «Челсі» - «Тоттенхем» - 2: 2

Jamie Vardy have a party - невигадлива рима стала головним символом того матчу. Неймовірний «Лестер» зібрався дивитися матч в повному складі, але «Тоттенхем», конкурент по чемпіонській гонці, до перерви повів 2: 0 і змусив головних казкарів року зажуритися. «Все перетворилося на звичайну пиятику з хлопцями в вихідний, ми представляли завтрашні заголовки про те, як« Тоттенхем »зіпсував нашу вечірку, доповнені фотографіями похмурих гравців, які покидають мій будинок», - пише Варди в автобіографії про той матч.

Але потім Гері Кехілл замкнув подачу з кутового, забив Еден Азар, провалюється той сезон, і вечірка «Лестера» перетворилася на вакханалію. «Я поцілую твою ногу», - говорив Азару Крістіан Фукс, коли вони зустрілися на полі в останньому турі. Ці два голи вирішили долю чемпіонської гонки - піднятися і поборотися за три очки «Тоттенхем» вже не зміг. А «Лестер» остаточно оформив сенсаційний титул і змусив потішатися над прогнозами, які давали всюди перед сезоном. У тому числі і ми.

1 липня. Уельс - Бельгія - 3: 1

У чемпіонату Європи був дуже нудний переможець, яскраві матчі були в дефіциті, а наші позитивні емоції закінчилися в доданий час матчу з Англією. Але програти Уельсу збірна Росії повинна була хоча б заради того, щоб валлійці подарували самий емоційний матч Євро-2016. Уже в плей-офф.

«Це був чоловіче свято, ніби рокери прибігли бити любителів попси», - говорив про той матч мій колега Ваня Ковальов. Приблизно так все і було - 11 золотих хлопчиків під керівництвом тренера, насилу усвідомлює, що він тренер, забили швидкий гол, заспокоїлися і були з'їдені «драконом». Той Уельс фонтанував емоціями, здорово грав тактично (3-4-3 в кращому виконанні року до «Челсі» Конте), а Хал Робсон-Кану зробив фінт Кройфа, який більше не повторить ніколи в житті. Великі турніри повинні дарувати диво - і в ті 90 хвилин Уельс дійсно виглядав чарівним.

2 липня. Німеччина - Італія - ​​1: 1, 6: 5 по пенальті

Ще один класичний чвертьфінал Євро, який хочеться переглянути, і, мабуть, найяскравіше зіткнення ігрових філософій в 2016 році. «Баварія» і «Атлетіко» теж видавали показові «стилістичні» матчі, але тут було навіть крутіше - Німеччина катала м'яч і давила в кращих традиціях «Баварії» Гвардіоли, стискаючи п'ятірню на італійському горлі, італійці трималися, пропустили один удар, виглядали безнадійно, але ... відігралися. Завдяки волейболу від Боатенга. Втім, якби волейболу в штрафний німців, «Скуадра Адзурра» врятувалася б від поразки в основний час як-небудь ще. Італійський інстинкт.

У серії пенальті нерви теж постійно давали збій. Сімоне Дзадзен допустив промах, за яким його будуть згадувати набагато частіше, ніж по голу за «Ювентус», який убив чемпіонську інтригу в тому ж 2016 м. Швайнштайгер у вирішальний момент саднув повз ворота. А автором вирішального промаху став Маттео Дарміан, який через півроку буде тільки мріяти про збірну Італії з лавки «Манчестер Юнайтед».

Матч, де оголений нерв лише розфарбував симпатичний футбол, - це рідкість 2016- го.

9 серпня. «Реал» - «Севілья» - 3: 2 ДВ

Іспанські команди не вміють ставитися до Суперкубку УЄФА як до турніру з товариським статусом. Не виходить, навіть якщо ти приїжджаєш без Бейла, Бензема і Кріштіану разом - все одно виходить запально. У «Реала» запалював Марко Асенсио, який все літо наївно вважав, що стане для «вершкових» набагато важливіше, ніж Іско або Хамес, у «Севільї» ж блищала вся команда. При Хорхе Сампаолі по-іншому не буває. Яскравий «гойдалкових» матч, в якому бере участь «Реал», просто не міг закінчитися в звичайні 90 хвилин - тому що в останні секунди, як зазвичай, наступіловремя Серхіо Рамоса. Для іспанських команд це був перший офіційний матч сезону, але грали вони так швидко і несамовито, що після матчу залишався лише одне питання - якщо це закуска, що буде основною стравою?

11 вересня. «Майнц» - «Хоффенхайм» - 4: 4

Бундесліга за календарний рік побачила купу матчів з рахунком 3: 3, прийняла в обійми «Лейпциг», енергійний і привабливий для вболівальника, не знайомої з німецької футбольної культурою, але самий дикий матч німецького 2016- го трапився в карнавальному Майнці. «05-е» йшли на перерву, ведучи 4: 1, проте прочухан від наймолодшого тренера Німеччини Юліана Нагельсманна подіяла, і на другий тайм «Хоффенхайм» вийшов зовсім іншою командою. Гаетан Буссман схопив червону картку, а «селяни» зразково розіграли більшість - двічі за дві хвилини забив Марк Ут, потім залишалося тільки дотиснути забув про атаку суперника. На емоціях після потужного камбека «Хоффенхайм» Нагельсманна прожив до грудня - до сих пір сільська команда не програла жодного разу. У Європі цим може похвалитися лише мадридський «Реал».

22 листопада. «Боруссія» Дортмунд - «Легія» - 8: 4

Польська «Легія» стала в Лізі чемпіонів острівцем дворового футболу, романтичного світовідчуття. Це була бразильська система навпаки: ви заб'єте нам, скільки захочете, а ми - трохи більше, ніж вміємо. В Дортмунд «Легія» летіла окриленої після 3: 3 з «Реалом», там і видала свій головний концерт. «Ми готові дати бій!» - приндилися поляки. Вони навіть забили першими. Але потім разом з «Боруссією» влаштували бійню - Дортмунд немилосердно змушував поляків починати з центру поля, ті впиралися і намагалися скорочувати відставання від жовто-чорних. Так і впав рекорд результативності Ліги чемпіонів. 13 років тому «Монако» і «Депортіво» закінчили свій матч 8: 3, і монегаски, що виграли тоді, дійшли до фіналу. Просто факт, навіть не натяк.

«Боруссія» і «Легія» - те, що треба для фанатів божевільного футболу без середини поля. Там були красиві голи на будь-який смак, стінки, забігання, яскраві комбінації з десятком передач, на тлі Ройса і Кагави там не загубився Олександр Прійовіч. Така карнавальна ніч в Лізі чемпіонів повториться нескоро.

3 грудня. «Манчестер Сіті» - «Челсі» - 1: 3

Що запам'ятався найбільше матч Антоніо Конте в Англії. «Манчестер Сіті» врубал маховик атак на повну потужність, замикав «Челсі» зі своєю хваленої тактикою в своїй штрафній, тринькав моменти, влучав у поперечину порожніх воріт - а потім карали за свою марнотратність. Сині навіть не вилазили в атаку великими силами, вони відбивалися, чекали моменту і боляче кусали - але така неймовірна ефективність викликала захоплення. Всі три гольові передачі гравці «Челсі» зробили зі своєї половини поля, де ще ви таке бачили?

Жаркий матч з купою суперечливих моментів, яскравими атаками і красивими комбінаціями розфарбувала сутичка в кінцівці - з Сеск Фабрегас, відлітають за рекламний щит, і брудною грою Серхіо Агуеро. Ідеальний коктейль. Тільки якщо будете завантажувати матч з торрент-трекера заради перегляду, постарайтеся знайти матч без російських коментарів. Вони, на відміну від класного футболу, змусять вас скаженіти.

12 грудня. «Динамо» - «Шахтар» - 3: 4

Саме результативне (нехай і невдале для «Динамо») укр аїнської дер бі варто того, щоб пров есматр ивать його знову і знову. Тим більше, в ньому був забитий один з кращих голів «біло-синіх» в 2016 році .

Для іспанських команд це був перший офіційний матч сезону, але грали вони так швидко і несамовито, що після матчу залишався лише одне питання - якщо це закуска, що буде основною стравою?
Всі три гольові передачі гравці «Челсі» зробили зі своєї половини поля, де ще ви таке бачили?