20 голів у свої ворота: усе про скандальний матч року

Недільний матч чемпіонату Росії з хокею з м'ячем між Архангельським «Водник» і іркутським «Байкалом-Енергією» завершився небаченим скандалом. Гра закінчилася з рахунком 11: 9 на користь іркутського клубу, але все голи були забиті командами в свої ворота.

Господарям було невигідно перемагати, адже в разі перемоги або навіть нічиї вони могли вийти в плей-офф на самого грізного з можливих суперників - красноярський "Єнісей". Але і в плани «Байкалу» велика перемога Господарям було невигідно перемагати, адже в разі перемоги або навіть нічиї вони могли вийти в плей-офф на самого грізного з можливих суперників - красноярський Єнісей не входила. У підсумку в першому таймі обидві команди просто катали м'яч по льоду, не бажаючи атакувати. Завершилася перша половина зустрічі нульовою нічиєю.

У другій же половині нападник «Водника» Олег Пивоваров взявся за справу і почав забивати м'ячі в свої ворота. Всього за сім хвилин він оформив три автогола. Однак розгрому архангельського клубу завадив тренер «Байкалу», взявши тайм-аут і давши гравцям нову установку. Після короткої перерви автогол посипалися вже в протилежні ворота, і Іркутський клуб швидко вийшов вперед, причому з великим відривом - 9: 3.

Здавалося, більшою клоунади і придумати не можна, але останні хвилини матчу перетворилися вже в цілковитий цирк, оскільки хокеїсти «Байкалу» стали захищати чужі ворота, а Олег Пивоваров все більш агресивно атакував свої ворота і в підсумку забив ще 8 м'ячів. Одинадцять голів за матч - ця гра стала найрезультативнішою в кар'єрі нападника, який за весь минулий сезон забив всього п'ять м'ячів.

На післяматчевій прес-конференції обурені свідки події не отримали від тренерів команд пояснень. Наставник «Байкалу» Євген Ерахтін сказав, що манера гри команди в першому таймі пояснюється не небажанням вигравати, а відпрацюванням якоїсь нової тактичної схеми. Головний тренер «Водника» Ігор Гапановіч і зовсім відмовився коментувати подію.

Скандальний матч не міг залишитися непоміченим Федерацією хокею з м'ячем Росії. Організація зібрала екстрене засідання контрольно-дисциплінарного комітету, який прийняв рішення анулювати результат матчу. Винних у трагедії і міру відповідальності для них визначать у вівторок.

На своєму офіційному сайті «Водник» приніс уболівальникам клубу вибачення за таку гру, але турнірна ситуація для архангельського клубу після цього матчу не змінилася. Перегравання відбудеться 3 березня на нейтральній майданчику, і жителів Архангельська як і раніше не вигідна перемога На своєму офіційному сайті «Водник» приніс уболівальникам клубу вибачення за таку гру, але турнірна ситуація для архангельського клубу після цього матчу не змінилася , Так що повторна гра цілком може перетворитися в такий же цирк, як і перша.