5 хвилин, які змінили все. Як 17-річний захисник врятував «Зеніт»

1. Прийшли на «Динамо», ЦСКА - в розумі
  2. дебют Набіулліна
  3. Як 17-річний захисник прикмету зламав
  4. Як Манчіні сам себе похвалив

Кореспондент «Матч ТВ» - про те, що відбувалося навколо матчу «Зеніт» - «Динамо», його неймовірною розв'язки і гуморі головного тренера синьо-біло-блакитних.

Прийшли на «Динамо», ЦСКА - в розумі

Прийти на матч «Зеніт» - «Динамо» глядачів просили, по можливості, заздалегідь, щоб уникнути пробок на вході. І придумали для цього стимул - годі й говорити. А саме - щасливий час, в ході якого розігрувалися квитки на суперматч «Зеніт» - ЦСКА.

Вірніше буде сказати, що похід на, мабуть, ключову гру синьо-біло-блакитних в кінцівці сезони не розігрувався, а вигравався уболівальниками самостійно. Яким чином? Залежно від того, хто в чому сильний. Відчуваєш себе як риба у воді в настільному футболі? Переможи хлопців в спеціальній уніформі - і ти головний претендент на квиток. А якщо буйні спортивні забави не для тебе, на інший призовий точці досить було обіграти кого-небудь в шашки.

Існували й інші способи взяти участь в акції. Наприклад, такий: обганяючи один в заїзді радіокерованих джипів. Або пройди ФотоКвест, знявшись на тлі п'яти спеціальних екологічних банерів, розкиданих по всьому «Фан-променаду». Або, нарешті, забий товаришеві в гандбольні ворота з трьох спроб більше, ніж він тобі.

Додамо, що на кожній розважальної станції розігрувалося не менше 30 квитків на ЦСКА. Так що щасливчиків в результаті виявилося чимало.

«Залишайся, хлопчик, з нами, будеш нашим королем»

Між фанатами «Зеніту» і «Динамо» давня «дружба». Тому гостьовий сектор арени «Санкт-Петербург» і зенітовскій «віраж» почали обмінюватися «люб'язними» кричалками на адресу один одного з перших же хвилин.

Свої «заряди» господарі в якийсь момент підкріпили ще й величезним полотном з вельми цікавим сюжетом. Він явно був запозичений зі знаменитого вірменського мультфільму. Героєм банера крім морського чудовиська, що ковтає динамівські кораблі, став футболіст біло-блакитних під №8 (зараз номер належить Панченко. - «Матч ТВ») з піднятими вгору руками. Причому у вигляді того юнака, якому в мультику була адресована знаменита рядок: «Залишайся, хлопчик, з нами, будеш нашим королем». Однак, мабуть, самої промовистою деталлю картини стала буква «Д» на морському дні.

дебют Набіулліна

По ходу матчу арена «Санкт-Петербург» на цей раз брала, що називається, не числом, а вмінням. Через буднього дня на трибуни в цей вечір прийшло «всього» 33 000 глядачів.

При цьому вони стали свідками дебюту за синьо-біло-блакитних захисника Ельміра Набіулліна, який вийшов на заміну на 68-й хвилині за рахунку 1: 0 на користь «Зеніта». Цікаво, що настанови новачкові на брівці видавати не Анатолій Тимощук, як це заведено в «Зеніті», а особисто Роберто Манчіні.

Можливо, тому, що відправив його головний тренер на лівий фланг півзахисту, а не оборони. Що ж, Набиуллин дуже старався, мав пару моментів, але поспішив і забити не зміг.

Зате дещо раніше це з пенальті зробив капітан команди Доменіко Крішіто, зайвий раз продемонструвавши олімпійський спокій.

Як 17-річний захисник прикмету зламав

Після того як в першому таймі Дріуссі потрапив в перекладину, в перерві кореспонденту «Матч ТВ» дали поглянути на цікаву статистику. Там було зазначено: в 90 відсотках подібних випадків «Зеніт" не виграє.

Щось недобре, мабуть, відчув ближче до кінця матчу і стадіон. За рахунку 1: 0 він робив все, щоб зберегти на табло переможні цифри. І ліхтарики дружно запалив, і зустрічав овацією кожну вдалу дію «Зеніту» в обороні. А «віраж» вперше за вечір пустив в хід своє наймогутніша зброя у вигляді заряду «Оп, давай, давай».

Не допомогло - на 88-й хвилині «Динамо» зрівняло рахунок. При цьому з місця зірвалася вся лавка біло-блакитних, а арена «Санкт-Петербург» занурилася в шоковий стан. У тому числі тому, що за секунду до пропущеного м'яча на заміну вийшов 17-річний захисник Ілля Скробот.

«Навіщо?» - це питання відразу з декількох місць пролунав мало не хором.

У цей момент ніхто і припустити не міг, що через 5 хвилин, вже в доданий час, той самий Скробот при розіграші кутового заб'є переможний м'яч! А заодно зламає статистичну прикмету з поперечиною.

Додамо, що Петербург давно так не радів голу і фінального свистка. І аж ніяк не поспішав йти зі своїх місць на стадіоні, бажаючи сповна насолодитися тріумфом. І, слідуючи законам, жанру святкування на трибунах продовжилося. А все тому, що диктор стадіону Костянтин Анісімов несподівано привселюдно оголосив про те, що «Тосно» в півфіналі Кубка Росії по пенальті обіграв «Спартак» ...

Як Манчіні сам себе похвалив

Що стосується післяматчевій прес-конференції, то давно головний тренер «Зеніту» не прийшов на неї в такому гарному настрої.

- Не знаю, що і сказати, - задоволений Манчіні сам почав розмову.

Потім пожартував щодо того, що Лодигін в цей вечір навіть не забруднив рукавички. А потім з іронією похвалив сам себе.

А потім з іронією похвалив сам себе

- Хоч щось я хороше зробив. Відкрив Скроботова, - посміхнувся з приводу розв'язки матчу італійський фахівець. І набагато серйозніше додав: - Скробот може стати провідним захисником не тільки в «Зеніті», але і в збірній. Але йому 18 тільки в цьому році виповниться. На секундочку, він навіть за «Зеніт-2» не грав - тільки за молодіжку. Дуже талановитий, але дуже молодий. Йому треба багато працювати, щоб стати відмінним захисником. До того ж він лівша, що вигідно відрізняє його серед центральних захисників.

При цьому Манчіні чесно зізнався, що випускав Скроботова не для голу, а щоб допомогти обороні.

- Але, я сподіваюся, що з дивним голом Скроботова ситуація з невдачею перевернеться хоча б на решту 4 матчі, - уклав наставник «Зеніта».