Proizd

  Все мы очень и очень редко сидим на месте. И передвигаемся мы каждый раз на различных видах транспорта. Всем нам хочется, что бы это было как можно быстрее, качественнее, надежнее и так далее. Именно

  Видео тренировок по рукопашному бою
  В жизни каждой женщины бывает один незабываемый день, когда она ощущает себя принцессой и весь мир склоняется у её ног. Это день Свадьбы. В этот день наряд невесты затмевает все мыслимые и немыслимые

  Рукопашный бой русский видео
  Как то приезжал в Москву посмотреть достопримечательности все таки столица и весь день пробегал был и на красной площади и в музеях и в Третьяковской галерее а время уже к ночи близится ну и поехал на

  Видео самоучитель по айкидо
  Муж потерял свои перчатки, решила подарить ему новые. Ведь это всегда приятно, когда о тебе заботится близкий человек, да к тому же еще и без подсказок : ) Пересмотрела кучу вариантов, но подобрала ему

  Русский рукопашный бой
  Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен - иппотерапия, верховая езда, конные шоу Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен расположен в 10 минутах езды от Калининграда, в поселке Холмогоровка. Его

  Уроки айкидо на видео
  Наверняка, практически каждый хозяин собственного дома, либо же собственник предприятия, делая ремонт в принадлежащем ему помещении рассчитывает на то, что его не придется переделывать спустя несколько

  Обучение рукопашному бою
  В зависимости от боевого применения и способов выполнения все приемы рукопашного боя делятся на три вида: – атакующие действия; – защитные действия; – контратакующие действия (атакующие действия как во

  Видео для школьников по пожарной безопасности
  Директор поручил мне закупить в офис систему корпоративной безопасности, чтобы знать чем сотрудники занимаются, и чтобы никакой материал не пропал. Решил обратиться в эту на странице сайта www.smartnet.ua

*/ ?>

A është e mundur të hedhësh 3 kg në një javë?

 1. Menuja e përafërt e humbjes më të shpejtë të peshës.

Të rritet në ditë 1 kg është e mundur, duke aplikuar vetëm dietë të duhur . Ju gjithashtu duhet të vëzhgoni rregullsinë në ngrënie, duke mbajtur të paktën 3 orë ndërprerje mes të ngrënë dhe duke pirë të paktën 2 litra ujë në ditë. Nëse shtoni këtë ushtrim, atëherë lehtë mund të shkoni në humbjen e peshës prej 1.5 - 2 kg në ditë.

Sigurisht, për një kohë të gjatë në këtë mënyrë është e pamundur të jetosh dhe të humbasësh peshë . Ju lehtë mund të mbjellësh stomakun dhe sistemin nervor . Por në rast emergjence, nuk është kaq e vështirë të qëndrosh brenda kuadrit të propozuar për 3-5 ditë. Dhe tani në më shumë detaje.

Pra, do të ishte mirë të fillonim të mbanim një ditar ushqimor menjëherë, në mënyrë që të mos hanim diçka të tepërt. Gjithashtu vetëm vendosni për veten tuaj se ju duhet të humbni shpejt peshën prej 3 kg , se kjo ngjarje e tërë do të vazhdojë, jo shumë e gjatë dhe do të përcaktojë saktësisht datat që do t'i përmbaheni. Përveç kësaj, ndërgjegjja se të gjitha dietat janë të fundme, lehtëson procesin e humbjes së peshës.

Zgjidhni një sport që do t'ju ndihmojë të humbni peshë shpejt . Ndoshta kjo do të jetë palestër, dhe ndoshta vetëm duke ecur për të punuar dhe duke ecur lart, e cila është e shkëlqyer për humbje peshe. Efektshmëria është, në fakt, e njëjtë. Vetëm nga dita e parë nuk është e nevojshme që të shteroni veten me ngarkesa ekstreme. Është gjithashtu jashtëzakonisht e rëndësishme në këtë periudhë të re për ju që të merrni mjaft gjumë.
Zgjidhni një sport që do t'ju ndihmojë të humbni peshë shpejt

Pra, çfarë ju duhet për të ngrënë, sihumbni peshën prej 3 kg . Ne ju ofrojmë një dietë që mund të ndryshojë sipas dëshirës dhe shijes tuaj.

Menuja e përafërt e humbjes më të shpejtë të peshës.

1 ditë "Gjëja kryesore është që të fillojë saktë."

 • 1 vezë të zier
 • Fetë e bukës së zezë
 • Domate dhe kastravec. Mund të kripë.
 • Çaj me 1 lugë çaji sheqer.
 • 200gr fileto zier me pulë
 • Lulja lë
 • Një gotë kefir
 • 1 grejpfrut është një produkt i shkëlqyer i djegies së dhjamit.

200g pollack - shumë i shëndetshëm, i dobët, peshk i lirë

 • pjatëz
 • 1 pjatë e panxhareve të ziera pa salcë, mund të kriptohet.
 • 1 kos të ulët yndyrë
 • Gjizë me yndyrë të ulët, jo më shumë se një disk
 • Çaj pa salcë dhe 2 copë. kajsi të thata.

2 ditë. "Thelbi i dijes është i fortë, por nuk jemi mësuar të tërhiqemi!"

 • Fetë e djathit të ulët yndyrë me bukë të zezë
 • 1 filxhan çaj me 1 lugë sheqer.
 • Mish viçi ose pulë e zier, jo e yndyrshme, jo më shumë se 200 gram.
 • Sallatë nga domate, marule dhe kastraveci, vetëm i kripur, pa salcë.
 • Kefir me yndyrë të ulët jo më shumë se 1 filxhan.
 • Pjesa djathë me gjalpë të ulët - 1 pc.
 • Kakao - 1 filxhan.
 • 200 gr. peshk i zier me pak yndyrë - ton ose pollock.
 • Lulelakër i zier me pak zier
 • 1 scan kefir.

3 ditë. "Touch Final"

 • 1 grejpfrut
 • 1 fetë djathë me yndyrë të ulët
 • Një gotë çaj unsweetened ..
 • 1 vezë të zier
 • Rrepkë dhe domate
 • Kefir me yndyrë të ulët 1 filxhan
 • Fetë e bukës së zezë
 • Kos i ulët yndyrë
 • Çaj i pavlerësuar
 • 2 copë kajsi të thata

Opsioni i propozuar i menysë është testuar dhe është jashtëzakonisht efektiv nëse doni të humbni 3 kg në 3 ditë. Vlen të kushtoni vëmendjen tuaj për faktin se ka një proteinë të detyrueshme në meny. Veza, peshk ose mish. Ju mund ta ndryshoni atë në shijen tuaj. Është e rëndësishme vetëm të mos përdorësh lloje yndyrore të peshqve dhe mantelit, të tilla si duck, patë, derri dhe bli. Gjithashtu, yndyrnat e fshehura, të tilla si: roasts, majonezë, dressings, nuk janë të pranishme në enët e ofruara. Të gjitha yndyrnat në kohën e kësaj diete do të merrni direkt nga produkti.

Është gjithashtu jashtëzakonisht e rëndësishme që në një moment kaq stresues trupi juaj të mos përjetojë një uri urie. Kjo është pak e ëmbël, por duhet të jetë - për shembull, kajsi të thata ose, edhe pse të vogla, një lugë sheqeri. Pastaj ju mund të shmangni momentet depresive të urisë, të cilat shpesh shfaqen gjatë humbjes së shpejtë të peshës stresuese.

Si një frut, ju mund të përdorni të gjitha frutat që kanë pronat për të djegur dhjamin. Këto mund të jenë grejpfrut, kivi, selino, pineapple.

Është gjithashtu e përshtatshme për të zëvendësuar fruta në manaferrat. Gjëja kryesore është se frutat dhe manaferrat nuk duhet të jenë të ëmbla, por të thartura.

Sekreti i fundit - që të mos mendoni për ushqimin, mendoni për një aktivitet emocionues për veten tuaj. Ju mund të filloni të lexoni një libër interesant, ose të blini një mister. Ose ndoshta, pavarësisht se sa e dëmshme është të luash një lojë kompjuterike. Çdo gjë, vetëm për të mos menduar për ushqim dhe për të mos ekspozuar tundimin për të ngrënë pak më shumë se çfarë duhet të jenë. Në fund, nuk është për një kohë të gjatë.

Në përgjithësi, asgjë e komplikuar. Gjëja kryesore, atëherë mos prisni dhe mos fitoni peshë të tepërt, por për këtë.

Problemet me peshë janë më serioze për gratë. Shumica gjithmonë shikojnë se si duken, shkojnë në palestër, hanë të drejtë. Por nganjëherë nuk mund të vërejmë se si fitonin 3 paund shtesë. Ose papritmas ju duhet të urgjentisht të humbni peshë nga një datë të caktuar. Vajzat fillojnë të shqetësohen dhe mendojnë se është e pamundur të humbni peshë kaq shpejt. Por ne jemi në një nxitim për t'ju qetësuar. Lose peshë nga 3 kg në javë pa dëm për shëndetin, dhe madje edhe pa dieting dhe uria - me të vërtetë. Përveç kësaj, është ende shumë më e lehtë se, të themi ,.

Sot ne shohim më së shumti mënyra efektive që do t'ju ndihmojë të humbni peshën prej 3 kilogram për 7 ditë.

Së pari ju duhet të mësoni disa parimet e përgjithshme Për t'ju ndihmuar të humbni 3 kg në javë dhe ta mbani trupin tuaj në gjendje të mirë fizike:

 • Çdo mëngjes, filloni me një gotë me ujë me një fetë limoni;
 • Duhet të hani në pjesë të vogla dhe vetëm kur të ndiheni urie;
 • Pritja e fundit ushqimi 3-4 orë para gjumit;
 • Pini të paktën 2 litra ujë në ditë;
 • Përjashtoni nga dietat, miellrat, produktet e ëmbla, yndyrore, të kripura, gjysmë të gatshme, pije të gazuara dhe ushqime të shpejta;
 • dhe mos shkoni përtej saj;
 • Konsumi kalori në ditë duhet të jetë më i madh se futja;
 • Sporti duhet të jetë pjesë përbërëse e jetës suaj;
 • Mbështetni dhe motivoni veten.

Ditët e agjërimit dhe dietat.

Ka shumë diete të dobëta që do t'ju ndihmojnë shpejt dhe përgjithmonë të humbni peshën prej 3 kg në javë. Për një javë, dietat, jo vetëm që hedhin jashtë kilogramët e urryer, por edhe pastrojnë trupin e toksinave, do të ndiheni më mirë dhe më të lirë.

Nëse nuk dini si të humbni peshën prej 3 kg në javë, atëherë organizoni vetëm ditë të rregullta agjërimi. Kjo do t'ju ndihmojë të mbani peshën tuaj në rregull. Dita e agjërimit mund të jetë në çdo produkt me kalori të ulët. Për shembull, disa ditët e agjërimit në hikërror ose gjizë me yndyrë të ulët - një opsion i madh për dietarët.

Nëse rezultati duhet të arrihet edhe më shpejt, atëherë rregulloni veten një ditë të uritur. 2 herë në muaj është e nevojshme për të pirë vetëm ujë të pastruar në një sasi të pakufizuar, por jo më pak se 2.5 litra. Megjithatë, është e nevojshme të përgatitet për një ditë të tillë. Para një dite të uritur, duhet të keni një darkë të lehtë, siç është djathi me gjalpë të ulët. Dhe të nesërmen pas një dite të uritur, ju duhet gradualisht të ktheheni në dietë normale. Për shembull, së pari pije kefir, lëng, dhe për drekë, hani djathë të ulët yndyrë gjizë. Kështu që ju mund të humbni peshë nga 3 kg në një kohë, por atëherë ju duhet të mbani veten dhe të mos filloni të hani intensivisht ushqimin.


Kështu që ju mund të humbni peshë nga 3 kg në një kohë, por atëherë ju duhet të mbani veten dhe të mos filloni të hani intensivisht ushqimin

Mono-dietat konsiderohen gjithashtu efektive për humbjen e peshës. Ky është një lloj i veçantë i ushqimit, i përbërë nga përdorimi i një lloj ushqimi. Ne sugjerojmë që të provoni një dietë të shijshme dhe të lehtë të frutave për të humbur 3 kg në një javë. Thelbi i dietës është të hahet 10 kg fruta në javë. Përjashtimet janë datat, bananet dhe rrushi. Sigurohuni që të jeni duke pirë një dietë të tillë çaj jeshil nuk ka sheqer ose ujë. Pranimi i frutave duhet të bëhet sipas skemës së mëposhtme: 1 kg - 1.5 kg - 1.5 kg - 2 kg - 2 kg - 1.5 kg - 1 kg.

Gjatë sezonit të verës, dieta verore është shumë popullore për një javë dhe ne e rekomandojmë atë për të dashuruar me supave.

Aktiviteti fizik.

Përkundër efektivitetit të ditëve të agjërimit dhe dietave, ata nuk do të sjellin rezultatin e dëshiruar nëse nuk luani sport. Prandaj, nëse doni të humbni 3 kg në javë, atëherë ju duhet të angazhoheni aktivisht në sport.

Sigurohuni që të bëni stërvitje në mëngjes, të drejtuar dhe duke notuar, të bëni gjimnastikë me ujë. Zgjidhni sportin që ju pëlqen. Atëherë ju jo vetëm që do të shpëtoheni nga yndyra e tepërt, por gjithashtu do të keni kënaqësi të madhe. Përveç kësaj, çdo aktivitet fizik mbështet muskujt dhe lëkurën në një ton, dhe gjithashtu ndikon pozitivisht në formimin e një figure të mirë dhe të bukur. Ju do të harrojmë përgjithmonë se çfarë janë muskujt e lirshëm dhe celuliti.


Ju do të harrojmë përgjithmonë se çfarë janë muskujt e lirshëm dhe celuliti

Për humbje peshe është program frymëmarrjeje e përsosur Bodyflex, bazuar në frymëmarrje. Por për të humbur 3 kg në një javë pa dieta, ne ju rekomandojmë që të bëni çdo ditë

Asgjë nuk i motivon dietarët më shumë se humbja e shpejtë e paund shtesë.

Shfaqja e trupit bends në vend të formave madhështore - fillimi më i mirë i rrugës për harmoni. Por nutritionists këshillojnë duke kërkuar jo vetëm se si të humbni peshë nga 3 kg në javë, por në të njëjtën kohë dhe si të ruani shëndetin e tyre.

Ka shumë arsye për njerëzit që të humbasin shpejt peshë - nga dëshira për të parë të madhe në një rroba banje në plazh për nevojën e natyrshme për t'u bërë vetëm të shëndetshëm dhe të pakta. Jetë ashtu siç është e nevojshme, dhe zgjidhni një dietë të përshtatshme.

Është mirë që fillimisht të bëni një plan afatgjatë që mund të ndiqet gjatë gjithë jetës suaj. Përkundër faktit që mjekët këshillojnë të humbin peshë jo më shumë se një e gjysmë deri në dy kilogram në javë, të gjithë ata që kanë një peshë fillestare të trupit janë të mëdha, qëllimi është mjaft i arritshëm: humbja e peshës shpejt nga 3 kg në 7 ditë.

Vëllimi i peshës së rënë do të përfshijë jo vetëm rezervat e përpunuara të yndyrës, por edhe lëngjet e tepërta. Ndarja e dhjamit kërkon së bashku me tendosje fizike dhe, kohë të mjaftueshme.

Në të njëjtën kohë futje të rregullt ujë të pastër një domosdoshmëri! Ajo jo vetëm që do të lehtësojë mëlçinë për të punuar në përdorimin e produkteve të thyerjes së yndyrës, por gjithashtu ndihmon në pastrimin e trupit të toksinave që kontribuojnë në shfaqjen e puffiness dhe pengojnë procesin e humbjes së peshës.

Ndër profesionistët, të cilët dinë se si duhet të humbin peshë dhe pastaj të mbajnë një figurë të hollë gjatë gjithë jetës së tyre, rekomandime të tilla si:

Hani një mëngjes të shëndetshëm

Filloni çdo ditë me mëngjes i shëndetshëm ! Sigurohuni që të përfshini në të:

 • Një pjesë (ose pjesë) e proteinave;
 • Një ose dy servings me fruta ose perime;
 • Një copë drithi;
 • Disa produkte të qumështit për të njomur trupin me kalcium.

Një mëngjes i përzemërt dhe i shëndetshëm do të sigurojë trupin me energji në mëngjes dhe do të parandalojë dëshirën për të kapur një cookie ngjitës, të ëmbël ose sanduiç sallam.

2. Pini ujë

Pini rreth 8 gota ujë çdo ditë! Kur ndieni periudhat e para të urisë, pini një gotë ujë dhe leni trupin tuaj të shuajë etjen tuaj. Pas kësaj, uria nuk ndihet aq shumë.

3. Ndryshoni shprehitë tuaja të të ushqyerit duke shkuar në ushqime të shëndetshme.

Junk food zëvendësohet produkte të dobishme që do të ushqejë trupin tuaj pa shtuar yndyrë dhe karbohidrat . Për shembull, një zëvendësues i shkëlqyeshëm për produktet e qumështit me yndyrë të ulët në vend të kokoshit të thatë në vend të skuqur me gjalpë, bollgur në vend të lëkurave të ëmbla, dhe një ëmbëlsirë me kokrra të kuqe në vend të një kile kilogram.

4. Hani më shpesh

Kujdes nga ushqimet e rralla: 3 herë në ditë! Kjo çon në uria e fortë në mes të ngrënies dhe ndihmon në reduktimin e metabolizmit. Nëse trupi juaj nuk merr energji që ka nevojë vazhdimisht, atëherë ka shumë të ngjarë që të hyjë në një mënyrë të shpejtë të agjërimit.

5. Rritja e aktivitetit motorik

Gjeni mundësi për të lëvizur sa më shumë që të jetë e mundur. Shkoni në park, i cili ndodhet larg nga zyra, dyqane, duke vizituar të cilat do t'ju detyrojnë të djegni më shumë kalori për shkak të rritjes së numrit të hapave. Përdorni shkallët në vend të ashensorëve. Në punë, preferoni takime personale me korrespondencën elektronike, në mënyrë që të mos zgjateni në tavolinë.

6. Përdorni enët e vogla

Dita në ditë redukton pjesë, reduktimin e pllakave. Nga enët prej gjysmë porcelani ju së shpejti mund të shkoni në çerdhe apo pllaka ëmbëlsira. Nëse mbushni një pjatë të vogël sa më shumë që të jetë e mundur, nuk do t'ju nevojitet një shtesë.

7. Përdorni fibra

Ushqimet e pasura me fibra vegjetale do t'ju japin një ndjenjë të ngopjes shumë më shpejt se të tjerët. Ata gjithashtu do të ndihmojnë në përmirësimin e performancës. sistemin e tretjes . Këto produkte përfshijnë fruta, perime dhe kokrra.

8. Regjistro çdo gjë që hani.

Merrni një fletore të vogël që do të jetë me ju gjatë gjithë kohës. Vendoseni informacionin në lidhje me secilën pjesë që keni vënë në gojën tuaj. Mund të jetë një surprizë e madhe për ju sa kalorive ekstra ju konsumoni çdo ditë!

9. Hani ngadalë

Uluni në tavolinë, shijoni ushqimin tuaj! Pritini në copa të vogla, vendosni ato në gojën tuaj, ulni pirunin dhe ngadalë përtypni me kujdes. Kjo do të ndihmojë Procesi i tretjes dhe i jepni trupit kohë për të kuptuar se është e mbushur.

10. Ushqimi me një mik

Nëse humbni peshë me një mik apo me dikë nga familja, do të ndjeni një përgjegjësi të përbashkët. Ju do të keni mundësi të konkurroni me njëri-tjetrin, të ndani informacionin se si të humbni peshën prej 3 kg në javë, të mbështesni njëri-tjetrin në kohë të vështira.

Për ata që kanë shumë peshë në fillim, këto këshilla do t'ju ndihmojnë të humbni pak kilogram në 7 ditë, nëse nuk përpiqeni t'i shpërfillni dhe t'i vendosni ato për "më vonë". Nëse i përmbahesh rregullave të tilla të javës së tretë, atëherë gjatë kësaj kohe do të ketë një zakon të qëndrueshëm që ju ndihmon të arrini qëllimin tuaj, duke ruajtur lehtësisht rezultatin.