«Аякс» - «Спартак». Тактичний огляд матчу (Відео)

АЯКС vs СПАРТАК 0: 1

Перегравати суперника 90% ігрового часу, і в кінцевому підсумку поступитися в рахунку. Таке трапляється з «Аяксом» вже не перший раз. Їм вдалося продемонструвати вражаючу гру, засновану на володінні м'яча і високому пресингу, вони створили чимало моментів, але, незважаючи на перевагу 20-3 по гольовим шансам, «Аякс» так і не зумів знайти ключ до воріт кіпера «Спартака» Диканя.

склади команд

Як ми і припустили в превью , «Аякс» почав тим поєднанням, яке принесло впевнену перемогу над «АЗ» у вихідні. Франк де Бур, який добре знав про загрозу, яку приховують у собі контратаки «Спартака», сказав: «Нам потрібно пресингувати для того, щоб повертати собі м'яч, настільки швидко, наскільки це можливо. Пресингувати на лівому фланзі, на правому, попереду, ззаду. Завжди і скрізь. Саме це я і сказав своїм гравцям ».

Склад «Спартака» відрізняється від того, що ми побачили в превью, з двох причин. Веллітон виявився недостатньо готовий для того, щоб вийти в стартовому складі після недавньої травми і, як і в матчах з «Базелем», був замінений Дзюбою. Також опорний півзахисник Шешуков почав на лавці, звільнивши місце бразильцеві Ібсон, який разом зі своїм співвітчизником Каріока діяв в опорній зоні півзахисту.

Також опорний півзахисник Шешуков почав на лавці, звільнивши місце бразильцеві Ібсон, який разом зі своїм співвітчизником Каріока діяв в опорній зоні півзахисту

перший тайм

Як і очікувалося, «Аякс» захопив під свій контроль м'яч з перших же хвилин. Завдяки швидким Перепасовка і широкої атакуючої гри, їм вдалося створити кілька моментів на перших хвилинах. «Спартак» змушений був тільки оборонятися на своїй половині поля, а будь-які потенційно небезпечні контратаки руйнувалися в ранній стадії, в чому є велика заслуга Вюрнон Аніта, який діяв на позиції опорного півзахисника.

Незважаючи на це, «Аякс» не зміг по-справжньому «перевірити» Диканя, так як більшість ударів були або з-за меж штрафного, або мимо воріт. Зрештою, воротар «Спартака» покаже себе і виконає відмінну роботу. На цей же момент відбувається на полі раз по раз повторювалося: «Аякс» пресингував «Спартак» настільки високо на їх половині поля, що утримувати м'яч не становило їм ( «Аяксу») ніяких труднощів.

Може здатися, що у «Спартака» зовсім не було шансів в першому таймі, насправді обидві команди відчували себе досить комфортно. Правда, в більшій мірі це відноситься до «Аяксу», який створював трохи більше моментів, ніж хотілося б тренеру «Спартака» Валерію Карпіні, але в цілому «Спартак» добре тримав свою щільну оборону і рідко порушував правила. Крім того, їх глибока лінія оборони не дозволяла використовувати «Аяксу» одне з найбільш бажаних напрямків передач, а саме далекі діагоналі Вертонгена на Сулеймані за спину захисникам суперника.

другий тайм

На контрасті з першою половиною «Спартак» розташувався на поле більш високо. Пресингуючи «Аякс» біля центрального кола, вони, схоже, намагалися здивувати суперника. «Аяксу» раптом стало набагато важче знаходити в варіанти для передач в центрі поля. «Спартак» більше володів м'ячем протягом найважливішого відрізка матчу, перших десяти хвилин другого тайму.

Якщо в першому таймі постійні підключення з глибини у виконанні Еріксена і де Зеува дуже здорово урізноманітнили атакуючі дії «Аякса», то протягом цього відрізка щогла, коли «Спартак» пресингував центральних захисників і Аніту, це приносило тільки шкоду. «Аяксу» не вистачало гравців в центрі півзахисту, і вони втрачали м'яч в зародку атак.

В одному з таких моментів «Аякс» і пропустив гол, Аніта, який, не дивлячись на це, провів відмінний матч, випустив з уваги плеймейкера «Спартака» Алекса. Володіючи м'ячем на кордонах штрафного майданчика, бразилець все зробив просто відмінно, відправивши м'яч повз Стекеленбурга в дальній кут воріт. Тренер команди Карпін на той момент готував заміну і провів її. Веллітон з'явився замість Ібсона, Дзюба мав відійти на місце відтягнутого нападника, а забив переможний гол Алекс стати другим гравцем в опорній зоні.

Моменти, але не голи

Незважаючи на те, що «Спартак» забив бажаний гол на виїзді, вони не пішли в оборону, як це було в першому таймі. Вони підтримували свій пресинг на тому ж рівні, що і на початку другого тайму, «Аяксу» як і раніше було важко проходити до воріт суперника. Така картина спостерігалася до останніх десяти хвилин, які підтвердили, що саме воротар російської команди Дикань повинен бути визнаний кращим гравцем матчу, так як він впевнено впорався з усіма спробами «Аякса» забити гол.

висновок

Незважаючи на свою перевагу в більшій половині матчу, «Аякс» залишився ні з чим після фінального свистка. Де Бур виглядав задоволеним майже всім, що показала його команда. Якщо грунтуватися на першому таймі, то він має рацію. Але нездатність реалізувати жоден з 20 створених моментів робить болючої поразки 0-1 справедливим результатом. Особливо для команди, яка взимку продала свого кращого бомбардира Суареса, і грала без покликаного замінити його Ель Хамдауї.

Також варто відзначити, що після свого домінування в першому таймі, «Аякс» виглядав здивованим тим, як «Спартак» почав другий тайм. В кінцевому підсумку, у них пішло надто багато часу для того, щоб пристосуватися до більш високого пресингу, а «Спартак», навпаки, зумів вичавити максимум з відрізка матчу, коли володів перевагою.