Абраменко - історія першого українського медаліста зимової Олімпіади

1. Орфографічна помилка в тексті:

18 лютого 2018, 23:08 Переглядів:

сьогодні Олександр Абраменко завоював для України першу нагороду Олімпіади-2018 в Пхенчхані .

Він йшов до цієї медалі 12 років. На своїх перших Іграх, в Турині-2006, Олександр навіть не потрапив до фінальної частини змагань; те ж саме відбулося і в Ванкувері-2010. У Сочі-2014 Авраменко вже зайняв гідне для вихідця з малосніжною Миколаївській області шосте місце. Але продовжував наполегливо рватися вперед, і через два роки домігся неймовірного - виграв в своїй улюбленій дисципліні Кубок світу!

Однак влітку того ж року з Олександром сталося те, з чим, на жаль, ми не раз зустрічалися, вивчаючи кар'єру спортсменів, особливо гірськолижників: під час тренування (причому на водних лижах) він начисто порвав в коліні все, що можна і не можна. Наступний сезон був втрачений геть. Та й саме повернення в спорт після такої травми і в такому віці було проблематичним.

Але Саша не здався, і на початку сезону 2017/18 повернувся в спорт. Про перемоги поки що не йшлося - треба було потрапити на Ігри (квота на кількість учасників обмежена). Результати - в Китаї Абраменко став 21-м - не давали приводів для оптимізму. І все-таки за три тижні до Ігор, в Лейк-Плесіді українець досяг прекрасного результату - посів друге місце за третім призером ігор в Сочі, китайцем Цзя Цзун'яном, тим самим виконавши кваліфікаційний норматив, і тим самим скочив в закриваються двері потягу на Пхенчхан.

А в першій спробі олімпійського фіналу Олександру вдався фантастичний стрибок, який сам він назвав найкращим стрибком у своїй довгій кар'єрі.

128,51 - найвища оцінка, яка давала всі підстави розраховувати не тільки на медаль, але і на ...

І дійсно, ні в першій, ні в другій спробах ніхто не зміг наблизитися до цього результату. І коли на старт вийшов знайомий по Лійку (та й по Сочі, і по багатьом іншим стартів) Цзя, Абраменко вже знав, що він з медаллю - першої олімпійською медаллю для України в Кореї, та й взагалі в цьому виді спорту.

Китаєць був готовий прекрасно. Він злетів високо, комбінація обертань - і, приземлившись, він переможно здійняв догори руки. Чекаючи суддівських оцінок, Цзя не приховував посмішки, але коли їх побачив - закрив обличчя руками. Випередивши третього призера на 6 балів, він програв нашому Саші 46 сотих. Що в цей час відбувалося в таборі українського спортсмена - можете собі уявити.

Олександр став лише третім олімпійським чемпіоном зимових Ігор в історії незалежної України - після фігуристки Оксани Баюл і наших неймовірних дівчат-біатлоністок в Сочі. Хочеться згадати і їх:

Оксана Баюл на Олімпіаді-1994
Оксана Баюл на Олімпіаді-1994. фото Getty

Віта Семеренко, Юлія Джима, Валя Семеренко та Олена Підгрушна на Олімпіаді в Сочі-2014. фото Getty

Юрій Бузько

Інші історії автора про Олімпіаду-2018:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Він йшов до цієї медалі 12 років: історія Олександра Абраменко - першого українського медаліста зимових Ігор". інші Новини дивіться в блоці "Останні новини"