Ахматова і «пенсіонери»

«Спочатку був створений світ, потім, само собою зрозуміло, Сноби; вони існували довгі і довгі роки. З'явилося і назва для них, яке поширилося по всій Англії », - описуючи півтора століття назад цю« породу »в своїй« Книзі снобів », Вільям Теккерей і не підозрював, як в наш час глибоко і міцно огорне англійську націю псевдоарістократізм, а іншими словами - снобізм. Адже снобізм має на увазі претензію людини на приналежність до вищих соціальних верств. Тут ключове слово - претензія. І саме претензія, а не сама приналежність «ліпить» з сноба порожнього, обмеженої людини, який захоплюється зовнішнім лоском. Так, таким людям «з обов'язку служби» необхідно знати про великих англійських поетів - Джордже Байрона, Вільяма Шекспіра або, на худий кінець, про Роберта Бернса (пам'ятаєте романс з кінокомедії «Здрастуйте, я Ваша тітка»? Так ось, вірші в цьому романсі належать саме товаришеві Бернсу).

Але сноби нічого не чули про уродженці Одеси Ганні Горенко. З тієї простої причини, що представникам англійської еліти, до яких сноб хоче бути причетним, зовсім не обов'язково знати «якусь там» Анну Ахматову. А даремно.

«Ця гра запам'ятається, як одна з кращих в історії Челсі», - сказав Джон Террі. Йому вторив Френк Лемпард: «З тактичної точки зору ми зіграли ідеально». Схоже, ейфорія після перемоги над Барсою захлеснула всю Англію. «Патруль голову» навіть такі авторитетні і поважні видання, як The Telegraph і The Independent, Daily Mail і Daily Mirror. На загальному тлі надмірного і беззастережного вихваляння, висловлювання на кшталт «оборона Челсі була чудова» (The Telegraph) або «їх грою з легкістю можна було захопитися» (The Independent) виглядали самими звичайними.

За цим панегірик можна зробити висновок, що, виявляється, було два різних півфінальні матчі Ліги Чемпіонів між Челсі і Барселоною. Причому обидва проводилися в один і той же час і на «Стемфорд Брідж». Тільки один бачив весь світ, а другий - тільки Англія. І вищенаведені хвалені коментарі англійської преси, та й самих гравців Челсі, відносяться саме до другого матчу, який транслювався виключно на Англію.

Судіть самі: хіба можна захоплюватися грою команди в цілому, або її обороною зокрема, коли суперник завдає 14 ударів по воротах, а ви тільки 3 (а по ударам у ворота рахунок 6: 1, і не на вашу користь) ?! Коли суперник подав 8 кутових, а ви тільки один. Коли у суперника відсоток володіння м'ячем за матч дорівнює 79 пунктам, причому в другому таймі він склав 83%! Коли загальна кількість кросів в чужу штрафну у суперника дорівнює 21-му, а у вас тільки 4-м (і не виключено, що це з урахуванням тих двох кидання м'яча з-за бокової лінії Івановичем). Загальна кількість пасів: 814 проти 209.

Але не це є основним у футболі, а то, скільки гольових моментів створили команди. Адже гра в обороні є таким же мистецтвом, як і гра в атаці. І майстерними оборонними діями можна милуватися з тієї ж силою, з якою милуєшся красивими голами. А мистецтво гри в захисті визначається саме кількістю створених суперником гольових моментів. Так скільки ж створила Барса в півфінальному матчі, а скільки Челсі? У каталонців в першому таймі - удар Санчіса в поперечину після виходу один на один; «Звалився» удар Фабрегаса з 6 метрів по залишених вже Чехом воріт; вихід Фабрегаса один на один і винос Коулом м'яча з «стрічки». У другому таймі - вихід Санчіса один на один і невдале завершення ударом з п'яти метрів; удар Педро в штангу і добивання м'яча Бускетсом з 10 метрів по порожніх воротах.

Тут ми навіть опускаємо епізоди з ударом Фабрегаса з кута воротарського майданчика і Мессі головою з 12-ти метрів (1 тайм), а також удар Адріано з 18-ти метрів або удар головою Пуйоля з 8-ми метрів (2 тайм).

Тепер покладемо на ваги гольові моменти «пенсіонерів». З натяжкою - один момент в епізоді з голом. Що ще? Ну, не вважати ж «дерев'яний» прийом м'яча Дрогба, що не дозволив йому вискочити на побачення з Вальдесом. Як і метушню в штрафному майданчику Барси після вкидання аутів Івановичем. Усе. І цією грою настійно нам рекомендує пишатися капітан Челсі Джон Террі ?! Більш того, записати її в історію клубу ?! Або з тактичної точки зору команда зіграла ідеально, як хвалиться Лемпард ?! А що ж тоді буде, коли команда зіграє не ідеально? Навіть страшно уявити. І не надали чи «пенсіонерам» перед лондонським дербі ведмежу послугу свої ж журналісти, «облизавши» команду Ді Маттео з ніг до голови після першого півфіналу з Барсою?

І ось тут ми підійшли до нашої Анну Ахматову. До її «двовірш»:

Від інших мені хвала - що зола,

Від тебе і хула - похвала.

Якби в стані Челсі перед зустріччю на «Емірейтс» знайшлася б хоч одна твереза ​​голова, та сказала б: бафана (що на мові зулусів позначає «хлопці» або «пацани», кому як подобається), не гоже нам витати в хмарах після такого матчу, тоді, може, і результат, і гра з Арсеналом були б дещо іншими. Але не знайшлося «своєї Ахматової».

Арсенал-Челсі - 0: 0

Взагалі, ювілейне 150-е лондонське дербі виявилося якимось дивним. Проходь воно під «патронатом» української ФПЛ, можна було б сміливо запідозрити його в «договірняк». Своїми діями на полі команди немов хотіли продемонструвати вболівальникам, що прийшли на «Емірейтс» в той дачний суботній день, яке велику послугу просто своїм перебуванням на поле вони їм роблять. Якби не вони (вболівальники), то футболісти і Арсеналу, і Челсі з сім'ями і собаками давно б уже вирушили в захоплюючу подорож по Темзі. А так їм доводиться «вбивати» півдня, розважаючи невдячну публіку, для чогось забрели на Ешбертон Гроув. І немов в помсту за несправджену прогулянку по «матінки-річці», команди видали на-гора цей шедевральний матч.

У першому таймі сонливість в діях гравців пропадала лише на час виконання стандартів. Так, на 14-й хвилині після подачі Волкоттом зі штрафного Ван Персі з п'яти метрів розстріляв ... стійку воріт Чеха. На 42-й хвилині аналогічний розіграш завершився ударом Косельні, але вже в поперечину. І лише на передостанній хвилині тайму Арсенал створив єдиний за 45 хвилин гольовий момент з гри, коли Ван Персі не зміг пробити голкіпера гостей, перебуваючи на розі воротарського майданчика.

А в другому таймі все найцікавіше довелося на заключну «декаду». Але Ван Персі, думками вже давно знаходиться на підписанні нового контракту і аж ніяк не з Арсеналом , В обох випадках зіграв недбало. А що ж Челсі? А ця команда, схоже, всіма думками перебувала вже в Барселоні. І матч-відповідь з каталонцями бачиться для підопічних Ді Маттео своєрідним Армагеддоном. Команда сама довела себе до моменту, коли від результату однієї гри буде залежати успіх або провал усього сезону. А чи не небезпечно ловити рибу на золотий гачок? Адже можна і без гачка залишитися, і без риби.

Ньюкасл-Сток - 3: 0

Ось хто молодці, так це хлопці Алана Пардью. Несуться в Лігу Чемпіонів, що електропоїзд Hyundai в Харків під час Євро-2012. Після беззастережної перемоги над «гончарами» Ньюкасл вже на три очки відірвався від Тоттенхема і на чотири - від Челсі.

Що цікаво: в кожному матчі можна спостерігати нового лідера команди. Тільки все приноровятся до гри Сіссе, як лідерськими здібностями блисне Бен Арфа. Приставлять до цього французькому плеймейкера опікуна - гру на себе візьме інший француз. Благо, їх в команді аж п'ятеро. Матч зі Стоком був бенефісом одного з них - Іоанна Кабайє, який в цьому матчі продемонстрував всю свою багатогранність. Це і вражаюче чуття футболіста, коли після удару головою Сіссе м'яч, відбитий поперечиною, Кабайє буквально з «стрічки» так само головою заніс в ворота. І дивовижний, розрізає всю оборону суперника пас, відданий на хід Сіссе, після якого рахунок подвоївся. Останнім «мазком» художника Кабайє з'явився епізод на 57-й хвилині поєдинку, коли француз з більярдної точністю поклав м'яч в кут воріт суперника ударом з двадцяти метрів.

В результаті Сток був битий його ж власною зброєю, тобто міццю і агресією. Ньюкасл виграв майже всі єдиноборства в «повітрі», що при наявності Крауча вважалося майже безнадійним заняттям. Але, як виявляється, на кожного Крауча знайдуться свої Вільямсон або Колоччіні. Лише двічі за матч оборона «сорок» зіграла неуважно, дозволивши Уолтерсу вийти на ударну позицію. Але в обох випадках ірландський форвард гостей зіграв невдало.

Манчестер Юнайтед-Евертон - 4: 4

От уже хто повеселив публіку, так це «дияволи» і «іриски». Шість м'ячів за тайм. Причому головними героями в цьому «бразильському серіалі» виступили підопічні Алекса Фергюсона. Протягом всього матчу МЮ виглядав мобільно, цілеспрямовано і гостро. Навіть отримавши м'яч в свої ворота на 33-й хвилині, господарі не заметушилися, а планомірно, продовжували гнути свою лінію. Результат не змусив себе довго чекати: за чотири хвилини до перерви Руні з подачі Нані відновив рівновагу в рахунку.

Не минуло й чверті години з початку другого тайму, як багатьом здалося, що інтрига померла. Це Уелбек та Нані своїми голами довели рахунок до 3: 1. І ніщо не віщувало біди для манкуніанців, навіть другий гол Евертона, проведений Феллаїні на 67-й хвилині зустрічі. Швидке відновлення статус-кво (через дві хвилини Руні довів рахунок до 4: 2) зайвий раз переконувало в силі чемпіонів Англії. В принципі, так воно і було. У творенні команда виглядала дуже потужно. Однак неодноразові і успішні спроби гравців Евертона в плані створення гостроти біля воріт Де Хеа говорять про розбалансованість оборонних побудов «червоних дияволів».

У підсумку цей дисбаланс між атакою і обороною, помножений на відверту неуважність, і привів МЮ до результату, який поважаючий себе клуб просто не мав права допускати. У такій складній «політичній обстановці» упускати домашню перемогу за допомогою пропущених на 83-й і 85-й хвилинах голів - це або самогубство, або відверта провокація.

Куїнз Парк Рейнджерс-Тоттенхем - 1: 0

Як не намагаються Реднапп & K. переконати нас усіх, що в «їхньому» Королівстві все спокійно, що немає ніякої паніки, але результати наполегливо демонструють зовсім протилежне. Чергове невиразне виступ «шпор» додало до формулювання «фаворит в гонці за Лігу Чемпіонів» малоприємну приставку «екс».

Вулверхемптон-Манчестер Сіті - 0: 2

Цим поразкою «вовки» підписали собі «смертний вирок». З наступного сезону їх «прописка» буде в Чемпіоншипа.

Фулхем-Віган - 2: 1

Болтон-Суонсі - 1: 1

Блекберн-Норвіч - 2: 0

Астон Віла-Сандерленд - 0: 0

Ліверпуль-Вест Бромвіч Альбіон - 0: 1

Турнірне становище після 35-го туру: МЮ-83 очка, МС-80, Арсенал-65, Ньюкасл-62, Тоттенхем-59, Челсі-58 ... КПР-34, Віган-34, Блекберн-31, Болтон-30, Вулверхемптон -23

Пам'ятаєте романс з кінокомедії «Здрастуйте, я Ваша тітка»?
Так скільки ж створила Барса в півфінальному матчі, а скільки Челсі?