Як сніг на голову. "Базель" - "Дніпро" - 2: 0. Ліга Європи. 1/16 фіналу / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

БАЗЕЛЬ - ДНІПРО - 2: 0 (1: 0)

Голи: ШТОККЕР (Кабрал) - 1: 0. Штреллер (Штоккер), 67 (2: 0).

«Базель»: Зоммер - 6,0. Пак Чу Хо - 5,5, Шер - 5: 5, Драгович - 5: 5. Ф. Деген - 5,5. Кабрал - 6,0. ШТОККЕР - 6,5 (Зуа, 87 - б / о). Д. Дежен - 5,5 (Салах, 68 - 5,5). Дьє - 6,0. Ф. Фрай - 5,5. (Ельненні, 77 - б / о). Штреллер - 6,0.

«Дніпро» (Дніпропетровськ): Лашутвка - 5,0. Стрініч - 5,0. Чеберячко - 5,0. Мазух - 5,0. Мандзюк - 5,0. Кравченко - 5,5 (Матеус, 53 - 5,5). Ротань - 5,5. Коноплянка - 5,0. Джуліані - 5,5. Зозуля - 5,0 (Канкава, 68 - 5,5). Калинич - 5,5 (Селезньов, 53 - 5,5).

Покарання: Пак Чу Хо, 49. Ф. Деген, 52. Дьє, 54. Мандзюк, 79 (попередження).

Гольові моменти - 3: 3.

Удари (в створ воріт) - 10 (4): 10 (3).

Кутові - 5: 7.

Судді: Моен. Хаглунд, Андас (всі - Норвегія).

14 лютого. Базель. «Санкт-Якоб Парк». 2 градуси морозу. 8314 глядачів (вміщує 38 512).

Андрій ЛАПЧЕНКА з Базеля

Матч «Базеля» з «Дніпром», хоч і проходив на досить важливою стадії плей-офф Ліги Європи, що не викликав ажіотажу в третьому за величиною місті Швейцарії. Одні такий парадокс пояснювали зимовими канікулами студентів, яких в місті, враховуючи найстаріший університет в країні, дуже багато; інші - тим, що багато готуються до карнавалу на вихідних, присвяченого прощання із зимою і зустрічі весни.

Складно зрозуміти, як це пов'язано між собою, але на трибунах «Санкт-Якоб Парку» дійсно зібралося менше десяти тисяч глядачів. І це було дуже дивно, враховуючи, що стояло в цьому матчі на кону, і, як до команди відносяться в самому місті, на вулицях якого раз у раз можна зустріти символіку клубу. Та й наставник базельців Мурат Якін на передматчевій прес-конференції розуміючи всю складність залучення вболівальників на трибуни, говорив тільки про те, що саме перший матч дуже важливий для його підопічних в плані досягнення загального успіху, і просив підтримати його команду в самій відповідальної зустрічі цього сезону .

Багато в чому тому господарі стартували з перших хвилин в тому ж складі, що і минулої неділі в поновилася чемпіонаті Швейцарії матчі зі «Сьоном». З одним з головних конкурентів за золото футболісти «Базеля» розібралися без особливих проблем, забивши при цьому три м'ячі. Збиралися теж саме зробити і з «Дніпром». Все тому, що гравці, забувши про невдачі в міжсезоння (а було кілька дуже дивних результатів з командами дуже низького рівня), раптом знову повірили в свої сили і задумалися не тільки про проходження в наступний раунд, але і про фінал.

Що стосується складу «Дніпра», то Хуанде Рамос подарував кілька сюрпризів. Так, в запасі залишився Євген Селезньов, який на двох зборах був в кожному спарингу одним з найактивніших і гострих форвардів українського клубу. А також залишив на лаві запасних Джаба Канкаву, випустивши замість нього Сергія Кравченка. В іншому, все так, як можна було припустити заздалегідь.

Вже на перших секундах зустрічі «Дніпро» міг відкрити рахунок, але вийшов на ударну позицію Нікола Калинич не скористався наданим шансом. Відповіли своїм моментом і господарі, але небезпечний стандарт залишився таким лише на папері. Якщо ж говорити в цілому про перші враження, то «Дніпро» підтвердив своїми діями, що є фаворитом в парі, продовжуючи нагнітати обстановку біля воріт «Базеля» протягом усього першого тайму. І будь точнішим на завершальній стадії Євген Коноплянка, якому дістався м'яч після невдалої спроби швейцарців зробити штучне положення поза грою, цифри на табло цілком могли помінятися.

Але пішов сніг, і хоча гра в основному проходила на половині поля «Базеля», що не віщуючи нічого небезпечного воріт Яна Лаштувки, господарі на 23-й хвилині провели результативну атаку. Це Кабрал виграв в штрафний верхову боротьбу у Джуліану і м'яч опинився в ногах у Валентина Штоккера, якому не складали труднощів переграти з близької відстані дезореентірованного голкіпера «Дніпра» - 1: 0. Безглуздо, але можна виправити, враховуючи, що українці в цьому розіграші Ліги Європи вже не раз стикалися з подібним розвитком подій на полі.

Гол в якійсь мірі змінив малюнок гри. Господарі ще більше відійшли назад, сподіваючись на контратаки, в той час, як дніпропетровці все частіше стали гостювати у володіннях Янна Зоммера. Втім - безрезультатно, оскільки в діях гравців «Дніпра» не було оригінальності. Гості атакували монотонно, без родзинки. Проте, навіть граючи в такому ключі українці мали можливість відновити статус-кво. Почав всі Джуліану, який віддав пас на Коноплянку, а закінчувати повинен був Зозуля. Але Роман, який опинився першим на м'ячі перед воротами, пробив прямо в голкіпера.

Вийшовши на другий тайм, команди не дізналися газон: замість зеленого він став білим - снігопад посилився і арбітр зустрічі змушений був взяти помаранчевий м'яч. А ось наставники команд з замінами вирішили почекати. Хоча Хуанде Рамос і не надовго. Вже на 53-й хвилині на полі з'явилися ті, кого багато хто очікував побачити з перших хвилин - Євген Селезньов замінив Калинича, Матеус вийшов замість Кравченко. І гра, варто визнати, помітно пожвавилася. Дніпропетровці продуктивніше стали діяти в творенні і тільки сніг заважав більш точно проводити атаки. У підсумку, через погодні умови перевага в швидкості і техніці втратили багато українців, серед яких більше інших - Коноплянка.

Футболісти ж «Базеля», які отримали фору в один м'яч, вирішили не ризикувати і влаштувалися на своїй половині поля, чекаючи помилок з боку суперника. І, на жаль, дочекалися. На 67-й хвилині після подачі кутового капітан швейцарців Марко Штреллер виграв верхову боротьбу і відправив м'яч точно в кут - Лаштувка був безсилий.

Остаточно зрозумівши, як грати з «Дніпром», господарі продовжували діяти в тому ж ключі. А ось гості явно не знали, як подолати оборонні редути сопеніка - і хоча атаки часто мали солідний градус гостроти, вирішального удару ніхто так і не завдав. У підсумку, першу частину дуелі українці програли, тим самим віддавши право вважатися фаворитом пари швейцарцям, кототие в черговий раз довели, що вміють добре грати вдома, не пропускаючи в четвертій єврокубковій грі на «Санкт-Якоб Парку» поспіль.