В 1996 році на літніх Олімпійських іграх в Атланті Азербайджан вперше взяв участь як незалежна держава. Раніше азербайджанські атлети змагалися в складі команди Радянського Союзу на Іграх з тисячу дев'ятсот п'ятьдесят два по 1988 рік, а після розпаду Радянського Союзу , Азербайджан був частиною єдиної команди на Олімпіаді одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві року.

срібло [ правити | правити код ]

На літніх Олімпійських іграх Азербайджан представили 23 спортсмена в 9 видах спорту. Троє членів збірної, Магомедсалам Гаджієв (вільна боротьба, 1992), Назим Гусейнов (дзюдо, 1992) і Валерій Тимохін (стрільба; 1988, 1992) вже виступали на Олімпійських іграх. Для інших ці ігри були першими в кар'єрі.

З 23 спортсменів 20 були чоловіки, 3 - жінки. У складі збірної Азербайджану найбільше було борців - 8 осіб [1] .

В   1996 році   на   літніх Олімпійських іграх   в   Атланті   Азербайджан   вперше взяв участь як незалежна держава Бокс [ правити | правити код ]

Змагання з боксу проводилися за олімпійською системою на вибування. Той, хто програв спортсмен потрапляв в втішний турнір, де отримував можливість поборотися за бронзову медаль змагань. Азербайджан представляло на Олімпіаді двоє боксерів: Ільхам Керімов у ваговій категорії до 81 кг і Адалят Мамедов у вазі від 91 кг.

Ільхам Керімов програв перший же бій шведу Ісмаель Коне [1] , Мамедов ж, перемігши в перших двох поєдинках, дійшов до чвертьфіналу, де через суддівську ошікі пакистанського арбітра програв спортсмену з Нігерії, удостоївшись п'ятого місця [2] .

чоловіки

боротьба [ правити | правити код ]

Змагання з боротьби проводилися за олімпійською системою на вибування. Той, хто програв спортсмен потрапляв в втішний турнір, де отримував можливість поборотися за бронзову медаль змагань.

Вільна боротьба Чоловіки Греко-римська боротьба Чоловіки

Водні види спорту [ правити | правити код ]

плавання [ правити | правити код ]

До наступного раунду на кожній дистанції проходили кращі спортсмени за часом, незалежно від місця зайнятого в своєму запливі. Азербайджан в плаванні на 50 м вільним стилем представляв Емін Гулієв , Що показав в попередньому запливі результат в 25.23 з, але не пройшов в наступні раунди.

Чоловіки Змагання Спортсмен Попередні запливи Півфінали Фінал Результат Місце Результат Місце Результат Місце 50 м вільний стиль Емін Гулієв 25.23 69 Чи не пройшов

Стрибки у воду [ правити | правити код ]

За підсумками попередніх 6 стрибків у півфінал проходило 18 спортсменів. Далі стрибуни виконували по 5 стрибків з обов'язкової програми, результати яких підсумовувалися з результатами попередніх стрибків. За загальною сумою балів визначалися фіналісти змагань. Фінальний раунд, що складається з 6 стрибків, спортсмени починали з результатом, отриманим в півфіналі. Азербайджан в цьому виді спорту представляв Емін Джебраїлом . У стрибках з висоти 10 метрів він набрав 294.93 в кваліфікації і не зміг пробитися в півфінал.

Чоловіки Змагання Спортсмени Попередній раунд Півфінал Сума Фінал Підсумок Результат Місце Результат Місце Результат Місце Результат Місце Результат Місце вишка, 10 метрів Емін Джебраїлом 294.93 27 Завершив виступ

дзюдо [ правити | правити код ]

Змагання з дзюдо проводилися за олімпійською системою на вибування. Той, хто програв спортсмен потрапляв в втішний турнір, де отримував можливість поборотися за бронзову медаль змагань.

Чоловіки жінки

Легка атлетика [ правити | правити код ]

У легкій атлетиці Азербайджан був представлений чотирма спортсменами - трьома чоловіками і однією жінкою. У бігу на 100 метрів країну представляли Аріф Ахундов і Ельвіра Джаббарова, в потрійному стрибку - чемпіон Азії 1993 року Олексій Фатянов і бронзовий призер чемпіонату Азії 1995 року Васиф Асадов. Однак жоден з цих легкоатлетів не зміг пробитися до фіналів змагань.

Чоловіки Бігові дисципліни Дисципліна Спортсмен Попередній раунд Чвертьфінали Півфінали Фінал Забіг Час Місце Забіг Час Місце Забіг Час Місце Час Місце біг на 100 метрів Аріф Ахундов 1 13: 27,11 7 Завершив виступ Технічні дисципліни Жінки Бігові дисципліни Дисципліна Спортсмен Попередній раунд Чвертьфінали Півфінали Фінал Забіг Час Місце Забіг Час Місце Забіг Час Місце Час Місце біг на 100 метрів Ельвіра Джаббарова 2 11:96 8 Завершила виступ

Важка атлетика [ правити | правити код ]

В рамках змагань з важкої атлетики проводилося два вправи - ривок і поштовх. У кожній із вправ спортсмену давалося 3 спроби, в яких він міг замовити будь-яку вагу, кратний 2,5 кг. Переможець визначався за сумою двох вправ.

чоловіки

Фехтування [ правити | правити код ]

В індивідуальних змаганнях спортсмени боролися три раунди по три хвилини, або до того моменту, як один зі спортсменів завдасть 15 уколів. У командних змаганнях поєдинок йшов 9 раундів по 3 хвилини кожен, або до 45 уколів. Якщо після закінчення часу в поєдинку був зафіксований нічийний результат, то призначалася додаткова хвилина до «золотого» уколу.

Азербайджан у фехтуванні представляв Ельхан Мамедов, змагалися в індивідуальній шаблі. Однак, вже в першій зустрічі він програв Володимиру Калюжному з України з рахунком 5:15 і вибув з турніру.