«Барселона» - «Баварія» - 3: 0

Домовившись зустрітися в Берліні, Луїс Енріке і Хосеп Гвардіола волею жереба зійшлися в кроці від фіналу. У бою століття, скромно іменується іспанською газетою «Sport», треба було зустрітися двом тренерським геніям, які сповідують схожу філософію. Вперше дістався до ½ фіналу Енріке проти Гвардіоли, вже піднімав над головою кубок Ліги Чемпіонів. Чиї козирі виявилися сильнішими - в нашому огляді.

Чиї козирі виявилися сильнішими - в нашому огляді

«Барселона»: тер Штеген, Піке, Маскерано (Бартра, 89), Альба, Алвес, Ракітіч (Хаві, 82), Бускетс, Іньєста (Рафінья, 87), Суарес, Мессі, Неймар

«Баварія»: Нойер, Бенатіа, Рафінья, Боатенг, Бернат, Лам, Алонсо, Тьяго, Мюллер (Гетце, 79), Швайнштайгер, Левандовскі

Голи: Мессі, (77 ', 80'), Неймар, (90 + 4)

Попередження: Маскерано (22 '), Алонсо (35'), Алвес (46 '), Бенатіа (52'), Бернат (57 '), Піке (66'), Неймар (69 ')

Незважаючи на приємну, багато в чому доброзичливу атмосферу на «Камп Ноу», Хосепу Гвардіолі належало пройти непросте випробування. Іспанець вперше повернувся на стадіон «Барселони», з якої став найуспішнішим тренером за всю її історію за кількістю виграних титулів. Але яким би не був теплим прийом уболівальників, безпосередньо на самому полі Гвардіолу чекав непростий матч проти своєї колишньої команди.

До зустрічі клуби підходили в різному стані. На травми «Баварії» в особі Роббена, Рібері, Алаби та Бадштубера, «Барселона» могла відповісти своїм кращим складом. На два останні матчі, програних баварцями, каталонці могли відповісти двома переконливими перемогами із загальним рахунком 14: 0. І як не виділяли б важливість окремого матчу, де можливий будь-який результат, фаворитом в парі все ж була «Барселона». В її користь було і бажання реабілітуватися перед своїми вболівальниками за поразку двома роками раніше.

Матч почався з сценарію, який очікували найменше. Команди, ігноруючи власну філософію і бажання володіти м'ячем, великими силами пішли вперед. І якщо у «Барселони» були резерви так починати матч, то така гра обескровленной «Баварії» виглядала необачно. Гру спереду підтримувати було ніким, в обороні ж в перші хвилини були явні провали. При цьому очевидна установка на матч від Пепа, високий пресинг, себе частково виправдовувала, але була занадто ризикованою.

Гвардіола, ще під час роботи з «Барселоною», наголошував на важливості голкіпера при контролі м'яча. Воротар грав роль додаткового польового гравця, що дозволяло захисникам розріджувати обстановку біля своїх воріт. «Баварія» змогла заспокоїти гру багато в чому завдяки діям саме Нойєра. Його гра ногами і на виходах дозволили баварцям залишитися в грі, коли Суарес з Неймаром мали шанси відкривати рахунок. Наситивши центр поля гравцями, здатними закривати кілька позицій, Гвардіола все ж отримав перевагу. Схема команди змінювалася по ходу тайму в залежності від того, атакує вона чи ні. Це дозволило після невдалого старту відсунути гру від своїх воріт.

Виплеснув емоції, команди заспокоїлися. На випад уругвайця, баварці дадуть з тією ж потужністю, але замкнути передачу не зможе Левандовскі. Гра вирівняється, ініціатива буде по черзі переходити від однієї команди до іншої. А на передматчевий питання - хто все ж буде більше володіти м'ячем - команди дадуть різницею в один відсоток.

Другий тайм «Баварія» почала могутніше. Така активність гостей загрози воротам тер Штегена не додала, але каталонці все частіше не встигали за суперником. Як тільки стали все більше налагоджуватися взаємодії у баварців, свою контратаку провели каталонці. Ще шанс домогтися позитивного для себе результату дасть «Баварії» Нойер, своєчасно вийшовши з воріт. Але скористатися ним колектив так і не зможе. Помилки у виїзних матчах з «Шахтарем» і «Порту» «Баварія» врахує. Але показуючи гідну гру в захисті і центрі поля, «Баварія» попереду буде виглядати слабо. А дует Мюллер - Левандовскі так і не зможе завдати жодного удару в площину. Очевидно, команді не вистачало травмованих, але попереду «Баварії» був необхідний третій нападник.

«Барселона» ж нагадала себе колишню - вимотати суперника, вона змогла вчасно додати. Така гра не зовсім властива каталонцям в останні місяці. Луїс Енріке в попередніх зустрічах незмінно робив ставку на перші тайми. Щоб команда, зробивши результат, в таймі другому могла економити сили. Здійснитися цим планам протягом 77 хвилин заважав Мануель Нойер. І в пропущених м'ячах воротар винен в меншій мірі. Після пропущеного першого м'яча, «Баварія» очікувано піде вперед, оголивши зони, і отримає ще два м'ячі.

І якими б примарними не здавалися шанси «Баварії» на вихід у фінал, команда на «Альянц Арені» покаже гідний футбол. У цьому не варто сумніватися, враховуючи, яку гру баварці показали на «Камп Ноу». Ось тільки за рахунок чого клуб зможе знайти в собі резерви і переломити гру, вирвавши поїздку до Берліна, залишається незрозумілим.