«Баварія» - «Барса» - 7: 0

«Баварія» - «Барселона». / Фото: © REUTERS / Michaela Rehle

«Барселона» не зуміла відігратися за розгромну поразку від «Баварії» в першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів, програвши і матч-відповідь на домашньому «Камп Ноу». Суперниками мюнхенців по фіналу буде дортмундська «Боруссія», яка виграла очне протистояння у мадридського «Реала».

Матч на «Камп Ноу» закінчився, навіть не розпочавшись. І справа не тільки в розгромних для каталонців 0: 4 в Мюнхені. Справа в тому, що «наше все» «Барселони» Ліонель Мессі знову відчув себе недобре (аргентинця більше місяця турбує травма підколінного сухожилля) і не потрапив до стартового складу своєї команди. Без Мессі «Барселони» немає, а тому не було без нього і шансів пройти далі. Залишалося лише вийти і зіграти за себе і того хлопця Лео.

В ролі центрального нападника у господарів на цю зустріч вийшов Сеск Фабрегас. Чи варто говорити, що жодного моменту цей «форвард» не мав і пішов з поля без гола. При всій своїй величі, при найвищому середньому рівні майстерності своїх футболістів «Барселони» має безліч зайвих людей в складі: не потрапив в цю команду каталонець Фабрегас, не прийшовся до двору Алексіс Санчес, не став заміною Ненері Яя Туре Алекс Сонг, абсолютно незрозуміла мета придбання Адріано, нехай той і грав внаслідок дискваліфікації Жорді Альби. Навіть Хаві і Андрес Іньєста без Мессі, але з вищезгаданими партнерами в складі виглядали блякло.

«Баварія» ж зіграла так, ніби й не було чотирьох м'ячів тиждень тому. Зі стартовим свистком Даміра Скоміни гості включили високий пресинг, і Мануель Нойер перші чверть години міг без шкоди для команди провести на лавці запасних. Потім «Барселона» довела справу до традиційних 60% володіння м'ячем, однак моментів біля воріт мюнхенців від цього не додалося. Зате контратаки «Баварії» були дуже небезпечними, хоча й досить рідкісними. Одна з них, втім, привела до голу на самому початку другого тайму. Настирливий Ар'єн Роббен, в цій зустрічі, схоже, отримав дозвіл забути про необхідність грати в пас, змістився в штрафну з правого флангу і, пішовши від захисника, зі своєю феноменальною лівою відправив м'яч у дальній кут.

Після голу Тіто Віланова капітулював: з інтервалом в десять хвилин він прибрав з поля Хаві та Іньєсту, випустивши замість них Санчеса і Тьяго. Ось тільки як би закінчення нинішньої лігочемпіонський кампанії не означало захід епохи домінування «Барселони» і іспанського футболу в світі. Про це тривожним дзвоном пролунав автогол Херарда Піке, з літа відправив м'яч у «дев'ятку» власних воріт. Ну а коли Франк Рібері як від стоячого пішов від Сонга і подав на дальню штангу, де ніхто не тримав Томаса Мюллера, за «Барсу» стало тривожно.

Адріано ще в першому таймі рушив ліктем в живіт того ж Мюллеру, а в другому хамськи зіграв проти Роббена, незрозуміло чому залишившись без червоної картки. Після того ж як счатье стел 0: 3, все, що залишалося робити каталонцям, зганяти злість на суперника. Це спробував зробити Піке, в підкаті виніс м'яч разом з Мюллером за лицьову. Однак Томас, на щастя, залишився в живих, а всю Каталонію жовта картка Херарда і мова Скоміни, начебто, остудила. Під співи мюнхенських уболівальників, що лунали в гробової тиші "Камп Ноу», суперники дограли зустріч. «Баварія» знову багато забила «Барселоні», «Барселона» знову не забила нічого. Як би не почати до цього звикати.