«Баварія» обіграла «МЮ» і вийшла в півфінал Ліги чемпіонів :: Футбол :: РБК

Мюнхенська «Баварія» виграла у «Манчестер Юнайтед» у матчі-відповіді чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Зустріч завершилася з рахунком 3: 1, і «Баварія» продовжить боротьбу в півфіналі.

Огляд матчу. Відео

різні стратегії

Перший матч, що пройшов в Манчестері, завершився з рахунком 1: 1. «Баварія» за рахунок гола на виїзді мала невелику перевагу, але судячи зі складу, планувала його наростити у другій зустрічі. Групу атаки мюнхенців склали відразу вісім чоловік, які відразу ж кинулися тараном на «Манчестер Юнайтед». У «МЮ» була інша тактика: зрозуміло було, що для успіху команді Девіда Мойєса потрібно було забити один гол і не пропустити. Тому спочатку «Манчестер Юнайтед» зробив ставку на оборону, і ця складова вдавалася добре. Практично всі верхні м'ячі захисники знімали, та й удари з близької відстані блокували. Так що в першому таймі у Девіда де Хеа роботи особливо не було.

Футболісти «Манчестер Юнайтед», як і тижнем раніше, грали в свою гру, дуже спокійно і стримано. Саме цей спокій і допомогло відбити і згладити всі атаки «Баварії». Було помітно, що дуже налаштований на гол Арьєн Роббен, який і сам старанно бив, і намагався роздавати передачі в штрафний, які, правда, не завжди проходили, застряє в ногах захисників.

Варто зазначити, що гру пропустив Робін ван Персі, який отримав травму. Уейн Руні повернувся після нетривалої, але все-таки паузи. Можливо, саме цей невелику перерву завадив Руні влитися в гру відразу. На сьомій хвилині у «Манчестер Юнайтед» був класний момент: пройшла подача на Руні, який міг би відразу пробити, але довго обробляв м'яч, зібрав навколо себе трьох захисників і підсумку пробив лише в одного з них. Було видно, що Руні важко, та й гра не задалася, але все-таки Девід Мойес мало того, що випустив гравця в стартовому складі, так ще й не замінив його по ходу зустрічі.

Шорт-трек на футбольному полі

У першому таймі «Манчестер Юнайтед» грав спокійно і впевнено оборонявся, гру точно можна занести в актив команди Девіда Мойєса. «Баварія» грала академічно і події не форсувала. На 58-й хвилині «Манчестер» зумів оживити гру. Валенсія поборовся за м'яч, зберіг його в поле, зробив передачу на протилежний край штрафного, звідки Патріс Евра пальнув у дальній кут. Звичайно, повезло, що м'яч не зачепив гравців в штрафний, а від поперечини відправився в створ воріт. Але який фантастичний вийшов гол, - і 0: 1!

Взагалі цю гру, як і багато інших вирішальні матчі можна порівняти з естафетою в шорт-треку, коли спортсмени нарізають основна кількість кіл досить спокійно, дотримуючись один за одним, а інші розборки залишають на фінал. Так і тут - 58 хвилин команди просто грали в футбол, вичікуючи, коли прийде час для фінішного спурту. Але так уже склалося, що першим рвонув «МЮ», але фініш залишився за «Баварією».

Не минуло й хвилини після пропущеного гола, як «Баварія» зрівняла рахунок. Гості не зуміли як слід перебудуватися в оборону, залишили Евра проти Маріо Манджукич, який легко перестрибнув гравця збірної Франції. Франк Рібері навісив на Манджукич і той головою вколотив м'яч у сітку - 1: 1!

Франк Рібері навісив на Манджукич і той головою вколотив м'яч у сітку - 1: 1

Фото - АР

На 68-й хвилині «Баварія» вийшла вперед. Роббен отримав можливість спокійно прострелити справа в центральну зон штрафний, звідки Мюллер також спокійно переправив м'яч у ціль - 2: 1!

Але навіть після пропущеного другого голу «Манчестер Юнайтед» треба було все ще забити один, щоб пройти далі. Були для цього моменти у гостей, але вони їх не цінували. «Баварія» ж реалізувала практично кожен свій небезпечний момент. На 76-й хвилині Роббен, який дуже прагнув сьогодні забити, досяг своєї мети.

Гол вийшов в стилі Роббена: помучиться захисників, покрутив м'яч і з лівої ноги відправив його в лівий нижній кут. Де Хеа міг теоретично витягти цей м'яч, тому що діставав до нього, але після рикошету від Неманьї Відіча м'яч трохи змінив траєкторію і пройшов повз руки голкіпера - 3: 1!

Після третього забитого гола «Баварія» змінила тактику, стала грати строго в чотири захисника і зберегла переможний рахунок. За сумою двох матчів рахунок склав 4: 2. Крім «Баварії», в півфіналі зіграють мадридські «Реал» і «Атлетіко», а також лондонський «Челсі».

Крім «Баварії», в півфіналі зіграють мадридські «Реал» і «Атлетіко», а також лондонський «Челсі»