Баварія - переможець Ліги Чемпіонів 2012-2013

25 травня 2013, 21:45. Лондон стадіон "Уемблі" 25 травня 2013, 21:45

"Боруссія" Дортмунд 1 - 2 "Баварія" Мюнхен

Голи: 60 Манджукич (Роббен) - 0: 1; 67 Гюндоган (Ройс) (пенальті) - 1: 1; 89 Роббен (Рібері) - 1: 2

"Боруссія": Вайденфеллер - Шмельцер, Суботіч, Хуммельс, Піщчек - Бендер (Шахін 90), Гюндоган - Гросскройтц, Ройс, Блащиковські (Шибер 90) - Левандовскі

"Баварія": Нойєр - Лам, Джером Боатенг, Данте, Алаба - Хаві Мартінес, Швайнштайгер - Роббен, Мюллер, Рібері (Густаво 89) - Манджукич (Гомес 90 + 2)

Попередження: Данте (29), Рібері (74), Гросскройтц (74)

Суддя: Нікола Ріццолі (Італія)

Вчора був зіграний матч, який закриває європейський футбольний сезон - фінал Ліги Чемпіонів на стадіоні "Уемблі" між "Боруссією" і "Баварією".

Матч обіцяв стати прикрасою всього футбольного сезону. Це був перший в історії Ліги Чемпіонів німецький фінал.

Через травму участь не зміг прийняти Маріо Гетце. Хоча, багато хто говорить, що він не грав, тому що з наступного сезону стане гравцем "Баварії". Але не будемо звертати увагу на чутки. Я впевнений, якби він був здоровий, вийшов би на поле рвати і метати. Все-таки вихованець дормундцев і любов до клубу, який дав йому дорогу у великий футбол, у нього залишилася.

Команди грали в звичних для себе схемах 4-2-3-1. У "Боруссії" місце Гетце зайняв Марко Ройс. А місце Ройса на лівому фланзі зайняв Кевін Гросскройтц. Особлива увага приділялася протистояння опорних півзахисників Гюндоган-Бендер проти Хаві Мартінес-Швайнштайгер.

Початок матчу залишився за "Боруссією". Небезпечні моменти біля воріт "Баварії" виникали регулярно. Спочатку Левандовскі пробив під поперечину, потім після розіграшу кутового Блащиковські пробив в ближній кут. І тільки реакція Нойєра врятувала мюнхенців від розіграшу м'яча в центрі поля. Через кілька хвилин від захисників втік Ройс, але Нойер знову був чудовий.

У другій половині першого тайму "Баварія" активізувалася, і показувати свою реакцію довелося Вайденфеллер. Рібері зробив навіс на Манджукич, який пробив головою у протихід воротареві, але він зробив чудовий сейв. Бив головою Хаві Мартінес, але м'яч опустився на сітку.

На 30-й хвилині лівий фланг дортмундців провалився і Роббен вийшов один на один з Вайденфеллером, але підрізати м'яч над ним не зумів. Минуло шість хвилин і знову момент виникає у "Баварії" і знову у Роббена. Футбольний снаряд відскочив до нього від Хуммельс, але пробив у голову воротаря.

Перший тайм був рівним. Початок залишилося за "Боруссією", а кінцівка за "Баварією". А найпомітнішими постатями були воротарі.

Другий тайм активніше почали дортмундці, але створити небезпечні моменти не зміг ніхто. Так тривало до 60-ї хвилини. Атаку розпочав Нойер: прийняв м'яч на коліно і першим дотиком відправив його на Манджукич, який головою скинув його на Роббена, той на Рібері, який залишив трьох захисників, вивів Роббена на рандеву з голкіпером. Арьєн робить пас на Манджукич і той відправляє м'яч в порожні ворота. 0-1 і "Боруссії" потрібно відіграватися. Другий тайм активніше почали дортмундці, але створити небезпечні моменти не зміг ніхто

І відігралися вони через сім хвилин. Данте намагаючись вибити м'яч, влучив ногою в живіт Ройса. Суддя моментально показав на точку. Він міг дати жовту картку Данте, але не став цього робити. Так як той вже був під карткою. І це означало видалення. У "Боруссії" була проблема, хто буде бити пенальті. Минулого разу Левандовські з точки промахнувся. Відповідальність на себе взяв Гюндоган і не підвів.

Після того як дортмундці відігралися, "Баварія" взяла гру під свій контроль. І на 72-й хвилині був шикарний момент, щоб забити. Мюллер обвів Вайденфеллера і чи бив, чи то робив пас на Роббена. Але Суботіч в красивому підкаті рятує свою команду від капітуляції. А Юрген Клопп дуже емоційно на це відреагував. На кожні бодай якісь події він так реагував.

Левандовскі красивим ударом забив гол, але при цьому підіграв собі рукою. Бив небезпечно Алаба, але знову Вайденфеллер був на висоті. Був вихід один на один Томаса Мюллера, але пас на Манджукич був поганим.

"Боруссія" ніяк не могла створити моменти, а ось "Баварія" і далі їх транжіровала. Коли Лам викотив м'яч на Мюллера, який міг відразу пробити, він чомусь його пропустив на Швайншіайгера, який і пробив сильно, але м'яч полетів по центру, і Вайденфеллер його відбив. Боруссія ніяк не могла створити моменти, а ось Баварія і далі їх транжіровала

Здавалося, матч перейде в додатковий час, але на 89-й хвилині "Баварія" поховала надії "Боруссії" на кубок. І забив гол той, хто найбільше цього заслуговував Арьєн Роббен. "Боруссія" зробила заміни, намагаючись цим повторити камбек, який вона зробила в матчі з "Малагою". Але створити нічого не вийшло.

"Баварія" в своєму третьому фіналі все-таки виграла Лігу Чемпіонів. А "Боруссію" по-справжньому шкода. Вони заслужили цю перемогу, але і мюнхенці її заслужили. Сподіваюся ми скоро побачимо цю команду знову в фіналі. Баварія в своєму третьому фіналі все-таки виграла Лігу Чемпіонів