Баварія вириває Суперкубок у Челсі

Вболівальники мюнхенського гранда віддадуть перевагу вважати, що помста «Баварії» лондонському «Челсі» за фінал Ліги чемпіонів-2011/12 відбулася. Причому, в повній, яка передбачає аналогічне «образу», манері - на цей раз саме німці зрівняли рахунок в останній момент і завдали супернику поразку в серії післяматчевих 11-метрових.

Фани «Челсі» заперечать - не порівнюйте, мовляв, найпрестижніший клубний трофей сезону в європейському футболі з цим ось урочистим напів-спарингом.

Не будемо заважати прихильникам обох великих клубів надалі свою співбесіду. Відзначимо лише, що в сучасному футболі протистояння «Баварії» з «Челсі» - видовище вищого сорту. Як з чисто естетичної точки зору, так і з сюжетної. За останню лінію оповідання відповідає тренерський бій Хосепа Гвардіоли та Жозе Моуріньо. Обидва очолили свої команди влітку. Обидва раніше не на життя, а на смерть протистояли один одному в чемпіонаті Іспанії, зіштовхуючи лобами «Барселону» і «Реал». І ось Гвардіола з Моуріньо знову віч-на-віч. Кожен з персональним вантажем проблем, але з однаковими завданнями від роботодавця - перетворити свій колектив в пануючу силу європейського клубного футболу.

Хоча «Баварія» в цю саму силу вже успішно перетворена. Причому, як ви розумієте, не Гвардіолою, а його попередником Юппом Хайнкесом, що зібрав з мюнхенцями всі трофеї минулого сезону. До слова, Суперкубок УЄФА теж з легкістю можна віднести до трофею вчорашнього дня - дня, який від світанку до заходу сонця пройшов під пекучої червоною емблемою з синьо-білими ромбиками всередині.

Отже, поєдинок за Суперкубок УЄФА почався для «Баварії» приголомшливо. Вже на 8-й хвилині іспанський форвард «Челсі» Фернандо Торрес, скориставшись передачею Андре Шюррле, вразив ворота Мануеля Нойєра. Таким чином, перша ж атака «Челсі» завершилася взяттям воріт суперника.

Через 10 хвилин захист «Баварії» знов не вгледів за Торресом, але удар іспанця виявився неточним. Відзначимо, що Фернандо відмінно провів першу половину гри, раз по раз опиняючись на ударних позиціях, серйозно оживляючи дії своєї команди в атаці.

«Баварія», яка провела першу половину гри досить мляво, в другій 45-хвилинці, нарешті, активізувалася. Цьому багато в чому посприяв швидкий гол, забитий Рібері вже на 2-й хвилині другого тайму. Француз взагалі діяв на крилах натхнення - вчора, він був визнаний кращим гравцем Європи за версією УЄФА.

На 64-й хвилині «Челсі» упускає прекрасний момент, щоб знову вийти вперед. Данте раптово послизнувся поруч зі своїми воротами, Шюррле перехопив м'яч і віддав в штрафну на набігаючого Оскара. Бразильський хавбек опинився перед Нойером в повній самоті, але примудрився пробити так, що голкіпер «Баварії» у відчайдушному стрибку дістав м'яч ... ногою.

Гра пішла на зустрічних курсах і на високих швидкостях. Услід для глядача!

На 78-й хвилині «Челсі» упускає ще один фантастичний момент - удар Івановича після подачі з кутового відбиває перекладина.

Ну а на 85-й «аристократи» залишилися вдесятьох - Рамірес завалив Гетце і заслужено отримав друге попередження.

Однак чисельну меншість не завадило лондонцям знову вразити ворота Нойєра на перших же хвилинах першого додаткового тайму. Бельгійський хавбек Еден Азар як стоячих обійшов захисників «Баварії» і хльостко пробив по воротах суперника - Нойер пропустив сферу під рукою. Помилка голкіпера «Баварії»!

Тут то і почалося ... «Баварія» обрушила на ворота «Челсі» всю міць своєї атаки і Петр Чех, який виступав перед рідними чеськими уболівальниками, почав творити чудеса. Шакірі, Манджукич, Рібері, Мартінес - ці футболісти просто зобов'язані були забивати, але Чех героїчно переграв їх усіх ... Поки останній - Хаві Мартінес - на доданих арбітром секундах і не вразив цей кут воріт чеського воротаря «Челсі»! Божевілля! На 120-й хвилині іспанський «опорник» рятує «Баварію» і переводить гру в серію післяматчевих пенальті!

Ну а далі була лотерея, в якій все витягли щасливий квиток, крім Ромелу Лукаку. Причому, Ешлі Коул і Джердан Шакірі були дуже близькі до промаху, але обом пощастило - після удару англійця м'яч влучив у поперечину, а від неї в сітку, після удару швейцарця м'яч залетів у ворота від рукавичок Чеха ...

Отже, Лукаку промазав вирішальний 11-метровий і всі футболісти і тренери «Баварії» дружно вибігли на поле, святкувати взяття чергового трофею.

Але сезон тільки розпочався. Велике футбольне протистояння триває!

Олексій ВЕРБИЦЬКИЙ
«Баварія» - «Челсі» - 2: 2 (по пенальті 5: 4)
Олексій ВЕРБИЦЬКИЙ   «Баварія» - «Челсі» - 2: 2 (по пенальті 5: 4)   Франк Рібері, 47 Франк Рібері, 47. Хаві Мартінес, 120 + 1. - Фернандо Торрес, 8, Еден Азар, 93
Пенальті: 1: 0 Давид Алаба, 1: 1 Давид Луїс, 2: 1 Тоні Кроос, 2: 2 Оскар Ембоаба, 3: 2 Філіп Лам, 3: 3 Френк Лемпард, 4: 3 Франк Рібері, 4: 4 Ешлі Коул, 5: 4 Джердан Шакірі, 5: 4 Ромелу Лукаку (воротар)
«Баварія»: Мануель Нойер, Давид Алаба, Данте Бонфім, Джером Боатенг, Філіп Лам, Ар'єн Роббен, (Джердан Шакірі, '96), Томас Мюллер, (Маріо Гетце, '71), Тоні Крооc, Франк Рібері, Марсіо Рафінья, (Хаві Мартінес, '56), Маріо Манджукич
«Челсі»: Петро Чех, Браніслав Іванович, Гарі Кехілл, Давид Луїс, Еден Азар, (Джон Террі, '113), Ешлі Коул, Андре Шюррле, (Джон Обі Мікел, '87), Оскар Ембоаба, Рамірес, Френк Лемпард, Фернандо Торрес, (Ромелу Лукаку, '98)
Франк Рібері, 23. Джером Боатенг, 84. - Фернандо Торрес, 90. Гарі Кехілл, 41. Рамірес, 65. Давид Луїс, 66. Ромелу Лукаку, 99. Ешлі Коул, 118.