Proizd

  Все мы очень и очень редко сидим на месте. И передвигаемся мы каждый раз на различных видах транспорта. Всем нам хочется, что бы это было как можно быстрее, качественнее, надежнее и так далее. Именно

  Видео тренировок по рукопашному бою
  В жизни каждой женщины бывает один незабываемый день, когда она ощущает себя принцессой и весь мир склоняется у её ног. Это день Свадьбы. В этот день наряд невесты затмевает все мыслимые и немыслимые

  Рукопашный бой русский видео
  Как то приезжал в Москву посмотреть достопримечательности все таки столица и весь день пробегал был и на красной площади и в музеях и в Третьяковской галерее а время уже к ночи близится ну и поехал на

  Видео самоучитель по айкидо
  Муж потерял свои перчатки, решила подарить ему новые. Ведь это всегда приятно, когда о тебе заботится близкий человек, да к тому же еще и без подсказок : ) Пересмотрела кучу вариантов, но подобрала ему

  Видео для школьников по пожарной безопасности
  Директор поручил мне закупить в офис систему корпоративной безопасности, чтобы знать чем сотрудники занимаются, и чтобы никакой материал не пропал. Решил обратиться в эту на странице сайта www.smartnet.ua

  Русский рукопашный бой
  Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен - иппотерапия, верховая езда, конные шоу Спортивно-досуговый центр Ирины фон Раушен расположен в 10 минутах езды от Калининграда, в поселке Холмогоровка. Его

  Обучение рукопашному бою
  В зависимости от боевого применения и способов выполнения все приемы рукопашного боя делятся на три вида: – атакующие действия; – защитные действия; – контратакующие действия (атакующие действия как во

  Уроки айкидо на видео
  Наверняка, практически каждый хозяин собственного дома, либо же собственник предприятия, делая ремонт в принадлежащем ему помещении рассчитывает на то, что его не придется переделывать спустя несколько

*/ ?>

Bodyflex barkut - jo vetëm një grup ushtrimesh, por një mënyrë jetese

 1. Avantazhet dhe tiparet e bodyflex
 2. Rreth kundërindikacioneve
 3. Rezultatet e trajnimit të rregullt
 4. Breath është themeli
 5. Ushtrime Bodyflex me Marina Korpan
 6. Ushtrime efektive për anët dhe barkun
 7. Ushtrimi për një stomak të sheshtë
 8. Shtrirja e anëve
 9. "Pretzel"
 10. "Scissors"

Tabela e Përmbajtjes:

 1. Avantazhet dhe tiparet e bodyflex
 2. Tre Rregullat nga Grieg Chillers
 3. Rreth kundërindikacioneve
 4. Rezultatet e trajnimit të rregullt
 5. Breath është themeli
 6. Ushtrime Bodyflex me Marina Korpan
 7. Ushtrime efektive për anët dhe barkun

Bodyflex është një grup i veçantë i ushtrimeve të zhvilluara nga 53-vjeçari Grieg Childers, i cili pas lindjes së tre fëmijëve ishte në gjendje të kthehej në 44 madhësi pas 56. Baza e kësaj metode është ushtrimet fizike të kombinuara me frymëmarrje aerobe. Nëse merr frymë siç duhet gjatë stërvitjes, trupi është i ngopur me oksigjen, si rezultat, yndyra është thyer, rrudhat janë zbutur, lëkura është e shtrënguar dhe celulita zhduket.

Avantazhet dhe tiparet e bodyflex

 • Kjo metodë, si çdo tjetër, ka veçoritë dhe avantazhet e veta:
 • Ushtrimet për bodyflex barkut nuk marrin shumë kohë. Zakonisht, për të bërë stomakun e sheshtë, 15-20 minuta në ditë është e mjaftueshme.
 • Me ndihmën e sistemit ju mund të forconi dhe forconi jo vetëm trupin, por gjithashtu kujdesuni për fytyrën dhe qafën, për të arritur një efekt rinovimi.
 • Sipas statistikave, njerëzit që ishin të angazhuar në bodyflex, për 7 klasa waist ulet nga 10-15 cm.
 • Ju mund të bëni në klubin e palestërve ose në mënyrë të pavarur në shtëpi, dhe nuk ka kufizime moshe.
 • Tipari kryesor i kësaj teknike është se gjatë seancave muskujt e barkut shtrëngohen dhe vëllimi i trupit zvogëlohet.

Tre Rregullat nga Grieg Chillers

Grieg Chaylords rekomandon fuqimisht tre rregulla që duhet të respektohen në mënyrë strikte në mënyrë që rezultatet e klasave të jenë të dukshme:

 1. Bëni vetëm në stomak bosh. Është më mirë në mëngjes, 15-20 minuta pas zgjimit, por nëse kjo nuk është e mundur, atëherë jo më herët se 2-3 orë pas një vakt.
 2. Bëni stërvitjet tuaja të rregullta. Intensiteti nuk luan një rol të rëndësishëm në bodyflex, të gjitha varet nga sa shpesh bëni ushtrimet.
 3. Mosrespektimi i dietave strikte. Trupi shpenzon një sasi të madhe energjie gjatë stërvitjes, ajo ka nevojë për forcë, prandaj në asnjë rast mos ndiqni një dietë të rreptë dhe mos e kufizoni veten në të ushqyerit. Nëse ju duket se trajnimi nuk është i mjaftueshëm për humbjen e peshës, atëherë hiqni miellin dhe ëmbël nga dieta.

Rreth kundërindikacioneve

Ashtu si me çdo teknikë, trupi i përkulur për bark dhe anët ka kundërindikacione, sigurohuni që të njiheni me ta para fillimit të orëve. Përmbahuni nga stërvitja nëse keni:

 • aneurizmave cerebrale të trurit dhe rritjes së presionit intrakranal;
 • sëmundje të rënda të sistemit kardiovaskular, për shembull, hipertensioni pulmonar, dështimi i zemrës etj.
 • probleme me shpinë, sidomos nëse ju jeni nënshtruar operacionit ose implantet janë futur;
 • përkeqësim të sëmundjeve kronike;
 • gjakderdhje në çdo zonë;
 • sëmundjet infektive (përkohësisht kufizojnë klasat deri në rimëkëmbjen e plotë).
 • shtatzënisë.

Rezultatet e trajnimit të rregullt

Nëse bëni gjithçka në rregull dhe bëni rregullisht, atëherë pas 5-7 seancave do të ndjeni që vëllimet e trupit janë ulur ndjeshëm, sidomos në bel, celuliti nuk është aq i dukshëm, pesha po zvogëlohet gradualisht.

Pozitivisht, bodyflex gjithashtu ndikon në sistemin nervor, tensioni zvogëlohet, gjendja përmirësohet, shteti bëhet i qetë dhe paqësor. Nëse ka pasur ndonjë problem, të tilla si kapsllëk, gërhitës, migrainë, atëherë me kalimin e kohës ata do të zhduken.

Përshpejtimi i tretjes dhe procesi i spastrimit gjithashtu kontribuon në humbjen e peshës.

Breath është themeli

Para se të filloni ushtrimet në bodyflex, sigurohuni që të mësoni se si të thithni saktë. Pra, le të fillojmë të mësojmë frymëmarrjen në pesë hapa.

 1. Relax, ngadalë dhe gradualisht nxjerr të gjithë ajër, duhet të ketë një ndjenjë që mushkëritë janë plotësisht bosh. Buzët duhet të përfshihen në një tub.
 2. Faza e dytë është fryma e shpejtë dhe intensive. Mundohuni të fusni sa më shumë ajër përmes hundës në mushkëritë tuaja.
 3. Pastaj gjithashtu nxisni ashpër dhe shpejt përmes gojës me tingullin "ijë".
 4. Vizatoni në ajër dhe mos merrni frymë për 10 sekonda.
 5. Relax përsëri, lirimin e muskujve në barkun tuaj dhe ngadalë psherëtimë.

Ushtrime Bodyflex me Marina Korpan

Kjo teknikë kohët e fundit ka fituar popullaritet të madh, dhe në mënyrë efektive ndihmon nënat e reja të rimarrë nga lindja në një periudhë të shkurtër. Ju nuk keni nevojë për shumë kohë, ngarkesa të lodhshme dhe dieta të rrepta. Ushtrimet e zhvilluara nga Marina do të ndihmojnë jo vetëm për të hequr qafe të tepërt në zonën e belit dhe për të mbledhur muskujt e barkut, por edhe për të zgjedhur mësimet e përshtatshme për veten tuaj. Shikoni një video të barkut të trupit me Marina Korpan, i kushtoni vëmendje kompleksit për fillestarët. Nëse keni një trajnim fizik të dobët, atëherë duhet të filloni me të. Nëse ka zona problematike, ju mund të zgjidhni ushtrime për këto fusha: përkuluni trupit për duart, fytyrën, këmbët, këmbët, kompleksin anti-celulitit. Për të mos lodhur nga monotonia, Marina zhvilloi 33 mësime që drejtohen në fusha specifike.

Ushtrime efektive për anët dhe barkun

Për të hequr qafe të tepërt në këto zona, mjafton që të jepni trupin tuaj 15 minuta në ditë dhe të bëni vetëm 4 ushtrime.

Ushtrimi për një stomak të sheshtë

Tabela e Përmbajtjes:  Avantazhet dhe tiparet e bodyflex  Tre Rregullat nga Grieg Chillers  Rreth kundërindikacioneve  Rezultatet e trajnimit të rregullt  Breath është themeli  Ushtrime Bodyflex me Marina Korpan  Ushtrime efektive për anët dhe barkun  Bodyflex është një grup i veçantë i ushtrimeve të zhvilluara nga 53-vjeçari Grieg Childers, i cili pas lindjes së tre fëmijëve ishte në gjendje të kthehej në 44 madhësi pas 56

Për ta bërë këtë, shtrihuni në dysheme, ngrini këmbët dhe i ktheni në gjunjë, këmbët duhet të jenë në kontakt me dyshemenë. Shtrije krahët në mënyrë që shpina dhe kreu të mos dalin nga dyshemeja. Në këtë pozicion, punoni frymën tuaj, duke u përpjekur të arrini me supet tuaja.

Shtrirja e anëve

Bend gjunjët, vendosni pëllëmbët pak mbi gjunjë, së pari bëni të gjitha hapat e ushtrimeve të frymëmarrjes, pastaj vendosni dorën tuaj të majtë në gjurin tuaj të majtë, transferoni peshën tuaj të tërë trupore në anën e majtë dhe lironi të drejtën tuaj, duke ngritur pak dhe duke qëndruar në gishtin tuaj, qëndroni në këtë pozicion 8 sekonda, pastaj përsëris dy herë më shumë, ndërroni anët.

"Pretzel"

ndihmon për të korrigjuar belin, barkun dhe hipsin. Uluni në dysheme, kaloni gjunjët, përkulni gjunjët, ndërsa gjuri i majtë duhet të jetë në krye. Vendoseni dorën tuaj të majtë mbrapa, ajo duhet të jetë prapa trupit dhe vendoseni dorën tuaj të djathtë në gjurin tuaj të majtë. Në këtë pozicion, ju duhet të bëni ushtrime të frymëmarrjes, pastaj peshoni trupin në dorën e majtë dhe filloni me të drejtë ta shtrëngoni gjurin sa më afër vetes. Kjo duhet të bëhet derisa të shikoni prapa. Ushtrimi përsëritet 10 herë në të dy anët.

Ushtrimi përsëritet 10 herë në të dy anët

A ju pëlqen të shkoni - gjeni si të frenohet në rollers Si të hiqni yndyrën nga duart, lexoni ky artikull.

"Scissors"

Mjeti më efektiv për barkun e varfër. Shtrihuni në dysheme, rregulloni këmbët tuaja dhe vendosni duart tuaja nën molla, pëllëmbët u përhapën në dysheme. Mos harroni se krevati dhe kreu duhet të jenë në kontakt me dyshemenë gjatë tërë stërvitjes. Së pari, bëni ushtrime të frymëmarrjes, pastaj në të njëjtën kohë ngrini dy këmbë 10 cm nga dyshemeja, filloni gradualisht të lëvizni këmbët tuaja në drejtime të ndryshme, sikur të ishin gërshërë. Ushtrimi kryhet për 10 sekonda, pastaj këmbët mund të ulen dhe të relaksohen.

Është interesante të dëgjosh një mendim për bodyflex për abdomen sipas opinioneve të njerëzve që janë të përfshirë në të.

Taisiya, 35 vjeç. Filloi të angazhohej në trup dhe ndihmoi. Barku u zhduk mjaft shpejt, ndoshta kjo është arsyeja pse fillova të isha dembel dhe të lash klasat. Rifilluar ato vetëm pas dorëzimit. Tani ishte një hap më i ndërgjegjshëm. Dhe herën e dytë erdha në format që kisha para lindjes. Asya. 29 vjeç. Unë isha e angazhuar në mësimet e M. Korpan për rreth gjashtë muaj, por nuk kishte rezultate fare. Figura ime nuk ka ndryshuar. E vetmja gjë që mësova të marr frymë, kështu që ndihem shumë më mirë. Elena. 41 vjeç. U ul në dieta të ndryshme, dhe asnjë nuk dha rezultate të mira. Dëgjuar në lidhje me teknikën e bodyflex nga miqtë dhe vendosi të provoni. Shumë i kënaqur, sepse stërvitja zgjat 15 minuta në ditë dhe figura tashmë duket shumë më mirë. Natyrisht, frymëmarrja do të thotë shumë.

Bodyflex është në dispozicion për të gjithë të ardhurit, por në fillim ajo është ende e vlefshme për të mësuar rreth kundërindikacioneve. Para fillimit të orëve mësimore duhet të mbani mend të gjitha rregullat dhe të zotni stërvitjet e frymëmarrjes dhe të zgjidhni kursin e duhur për veten tuaj. Nëse keni përdorur për të luajtur sportive, atëherë nuk do të ketë rezultate të shpejta, pasi muskujt ishin të trajnuar mirë para kësaj, dhe ata u mësuar me ngarkesat.