Борзаковський, Алекна, Санчес і інші ветерани

На майбутньому світовій першості з легкої атлетики в Москві виступить чимало ветеранів. Ми вирішили пригадати найбільш знакових. Для багатьох з них московський чемпіонат стане останнім в кар'єрі.

Кім Коллінз (37 років)
Ще на початку сезону Кім Коллінз не був упевнений, що зможе приїхати на світову першість. Але справа зовсім не в його віці, а в проблемах з федерацією Сент-Кітс і Невіс, через які він не зміг виступити на Олімпіаді в Лондоні. Зараз поступово проблеми залишаються позаду. Кім вперше завоював нагороду на світовій першості 12 років тому в Едмонтоні. А в 2003-му він сенсаційно виграв чемпіонат світу в Парижі на дистанції 100 метрів. Але найдивніше, що Коллінз продовжує підтримувати чудову форму і в 37 років. У цьому віці він зумів встановити особистий рекорд - 9,97! Він є сообладателем світового рекорду на 100 метрів серед спортсменів старше 35 років.

Він є сообладателем світового рекорду на 100 метрів серед спортсменів старше 35 років

Кім Коллінз

Віргіліюс Алекна (41 рік)
Віргіліюс Алекна є самим прославленим спортсменів Литви, серед тих, хто не має ніякого відношення до баскетболу. Свій перший великий старт (чемпіонат Європи) литовський дискобол провів 19 років тому! Пік його кар'єри припав на період з 2000 по 2006 рік. За цей час він виграв дві Олімпіади, два світові першості та чемпіонат Європи. На Іграх в Пекіні Віргіліюс був третім. Литовець був дуже близький до завоювання нагороди на своїй п'ятій Олімпіаді в Лондоні, але в підсумку залишився четвертим. Проте він не став завершувати кар'єру і почав підготовку до світової першості в Москві.

Віргіліюс Алекна

Юрій Борзаковський (32 роки)
Юрій значно молодше більшості атлетів з цього списку, але він розкрився досить рано за мірками легкої атлетики. Уже в 19 років він вийшов у фінал забігу на 800 метрів на Олімпіаді в Сіднеї, за підсумками якого зайняв шосте місце. У наступному році він мав першість на чемпіонаті світу в приміщеннях. А головним успіхом стала пам'ятна Олімпіада в Афінах, коли росіянин здобув чудову перемогу на коронній дистанції. А ось на літніх чемпіонатах світу Юрій ще не перемагав. Росіянин чотири рази потрапляв до призової трійки. Світова першість в Москві стане шостим в кар'єрі Юрія.

Сергій Кірдяпкін (33 роки)
В принципі, за мірками своєї дисципліни (спортивної ходьби) Сергій може виступати ще досить довго. Кірдяпкін - один з найяскравіших представників зоряного покоління росіян в спортивній ходьбі. Першого успіху він досяг на світовій першості в 2005 році на дистанції 50 км. Сергій повторив свій успіх через чотири роки в Берліні. А ось між ними була Олімпіада в Пекіні, яка стала розчаруванням, так як росіянин не зміг дійти до фінішу. Кірдяпкін взяв реванш у Лондоні. Там у фіналі на 50 км в якийсь момент він почав відставати від лідерів, але потім з'ясувалося, що це був тактичної хід. Ніхто з конкурентів не зміг впоратися зі швидкістю Сергія на останній третині дистанції, і він завоював олімпійське золото.

Фелікс Санчес (35 років)
Про кар'єру Фелікса можна запросто зняти драматичний фільм. Причому в минулому сезоні він подбав про те, щоб там був щасливий кінець. Домініканець домінував в бігу на 400 метрів з бар'єрами на початку минулого десятиліття. Він виграв два чемпіонати світу і Олімпіаду в Афінах. А потім отримав важку травму. Фелікс повернувся, але незабаром отримав нове ушкодження. Багато на його місці здалися б, але він продовжував працювати. Зрештою знову повернувся на хороший рівень до Олімпіади в Лондоні і вельми несподівано завоював свою другу золоту нагороду. Після фінішу Санчес поцілував фотографію своєї бабусі, яка померла чотирма роками раніше під час пекінської Олімпіади. Однак титри пускати ще рано, тому що Санчес намір продовжувати виступати. У 35 років він вперше в кар'єрі приїде в Росію.

Фелікс Санчес

Дуайт Філліпс (35 років)
Ще одне драматичне повернення повинен зробити Дуайт Філліпс - найтитулованіший стрибун у довжину в новому столітті. З п'яти останніх чемпіонатів світу Дуайт виграв чотири і ще один раз зайняв третє місце. Але в даній ситуації він не є фаворитом. Американець пропустив минулий сезон, так як отримав травму в автомобільній аварії. Але він зумів відновитися і готовий виступити в Москві.

Дуайт Філліпс

Фабріціо Донато (36 років)
Досягнення Фабріціо скромні на тлі більшості з цього списку. До 2009 року на його рахунку була лише колекція з четверте місць в потрійному стрибку на світових і континентальних першостях. У 2009-му Фабріціо зумів перемогти на домашньому чемпіонаті Європи в залах. Через три роки Фабріціо переміг на літньому чемпіонаті Європи. Однак найбільш значущим успіхом стала бронзова нагорода на Олімпіаді в Лондоні.

Фабріціо Донато

Хесус Анхель Гарсія (43 роки)
Унікальний атлет, який виступає у спортивній ходьбі на дистанції 50 км. Гарсія змагався у фіналі Олімпіади в Барселоні в 1992 році! Більш того, він є абсолютним рекордсменом за кількістю появ на світових першостях. У Москві Хесус Анхель виступить на 11-му чемпіонаті світу поспіль. Його найближчими переслідувачами серед діючих атлетів є Кім Колінз і Віргіліюс Алекна, для яких прийдешній чемпіонат стане 10-м в кар'єрі. Дивно, що кращий результат Гарсія показав на своєму першому світовому чемпіонаті в 1993-му. Іспанець зайняв в Штутгарті перше місце.

Хесус Анхель Гарсія

Коджи Мурофусі (38 років)
Коджи - 19-разовий чемпіон Японії в метанні молота. Перший міжнародний успіх прийшов до японця, коли йому було під 30. На Олімпіаді в Афінах він спочатку був другим, але після дискваліфікації Адріана аннус до нього перейшло золото. Після того тріумфу у Коджі довгий час не було успіхів на вищому рівні. І ось їх дуже несподівано на чемпіонаті світу в Тегу Мурофусі вперше в кар'єрі став світовим чемпіоном. У списку найбільш вікових чемпіонів світу він посів друге місце, поступившись лише радянському ходоку Веніаміну Солдатенко.

Коджи Мурофуші

Ніколета Грасу (41 рік)
Єдина представниця слабкої статі в даній збірці. Насправді у жінок дійсно менше ветеранів, так як вони закінчують кар'єру трохи раніше. Перш за все для того, щоб зайнятися родиною і завести дітей. Ніколета Грасу є винятком з правил, так як продовжує виступати вже більше 20 років. Грасу змагалася ще на Олімпіаді-1992. Спеціалізацією румунки є метання диска. Поточне світову першість стане для неї 10-м в кар'єрі.