ЧЄ-2012. Фінал. Росія - Іспанія - 1: 3 (ОТ) + ВІДЕО

Не раз уже дивував на цьому чемпіонаті головний тренер росіян Сергій Скорович, здивував і в фіналі. У воротах збірної Росії з перших хвилин вийшов Густаво, до якого були питання в півфіналі. Але, як відомо, тренер ближче до команди, йому і робити вибір, а нам залишалося подивитися, наскільки він буде правильним.

Першу перевірку бразилець з російським громадянством пройшов на другій хвилині. Алемао справа, майже в шпагаті пробивав в дальній кут, Густаво спокійно відбив м'яч. А трохи пізніше став зрозумілим план збірної Росії на гру. Якщо перша четвірка грала досить низько, стримуючи атаки іспанців, то друга - та, в якій Сиріло і Пула - спокійно переводила м'яч на половину суперника, перший займав позицію стовпа, а другий шукав момент або для передачі, або для власного удару.

І треба сказати, що план чітко працював. Маєвський і компанія дуже спокійно тримали іспанців високо від воріт, в свою чергу другий квартет не давав суперникові шансів для контргри. У такій ось взаємно поважної грі пролетіли перші 10 хвилин, трохи були гостріше чемпіони Європи, але цього було недостатньо, щоб знайшлося відображення в цифрах на табло.

Першим не витримав головний тренер збірної Іспанії Хосе Венансіо Лопес, який на 12-й хвилині вирішив взяти тайм-аут, і активно жестикулюючи, спробував внести корективи. Перш за все, іспанці переключили швидкість переміщення м'яча. Через хвилину Прудников на якісь сантиметри встиг випередити Алемао, готового вразити ворота. Минуло ще 60 секунд - Мігелін пробив поруч зі штангою. А тут ще й Пула так «наварив» в центрі майданчику, що два іспанця вийшли на Густаво, і щастя гравця збірної Росії, що Мігелін трохи не встиг до передачі Ортіса, щоб замкнути штангу.

У ці хвилини перевага збірної Іспанії було очевидним, і Росія змогла відповісти лише розіграшем штрафного, який заробив Пула. Сиріло взявся його виконати, двічі бив, але м'яч навіть до Луїса Амадо не дійшов. Зате його колезі довелося за 19-й хвилині вступити в гру по повній - Торраса низом намагався вразити ворота, але Густаво сіл на шпагат, і ногою перевів м'яч на кутовий.

Останні хвилини тайму пройшли в аутах і кутових у виконанні збірної Іспанії, не раз вони вже результативно діяли на цьому чемпіонаті. Але збірна Росії до стандартів була готова - ні простріли, ні закидання під удар вліт не проходили.

Вісім секунд знадобилося збірної Іспанії у другому таймі, щоб Ортіс завдав першого удару по воротах Густаво - чемпіони Європи наочно продемонстрували, що вони сповнені рішучості домогтися успіху. Але росіяни прийняли виклик, і хоча більше часу доводилося проводити стримуючи суперника, але випадку потривожити Луїса Амадо не втрачали. На 24-й хвилині Сиріло і Сергєєв з інтервалом в декілька секунд вистрілювали по воротах легендарного голкіпера, але той кожного разу був напоготові. Але на цій же хвилині Торраса упустив, мабуть, найреальніший момент відкрити рахунок. І знову ледь не спрацював стандарт - простріл з ауту, і Торраса з двох метрів відправив м'яч вище воріт.

Небезпечним представлявся штрафний, призначений у ворота збірної Іспанії після того, як Серхіо Лосано ціною картки змушений був збивати росіянина. Задумка з висновком на удар з гострого кута партнера була виконана, але м'яч пролетів вище воріт.

Рівна гра без воріт - це про середині другого тайму. Команди просто змушені були переосмислити те, що відбувається, і по ходу гри приймати рішення, за рахунок же чого змусити помилитися суперника. Десь потрібно було зіграти нестандартно. Так, як це зробив на 31-й хвилині Абрамов. На швидкості вигравши силову боротьбу у іспанця, Сергій в дотик пробивав по воротах, але груди у Луїса Амадо така, що закриває половину воріт, в неї і влучив м'яч.

Не інакше висновки з цього епізоду зробив Пула. Прийнявши передачу Густаво на своїй половині, гравець «Динамо» наблизився до воріт і низом, по-більярдному, увігнав м'яч у самісінький кут воріт. 1: 0 - попереду Росія за 7 хвилин до кінця другого тайму? Нас чекала інтригуюча кінцівка.

Тим більше що за 5 хвилин до кінця основного часу Алемао вийшов в якості п'ятого польового гравця. А тут ще й Сиріло за симуляцію отримав другу жовту картку - за 4.06 Росія залишилася в меншості! Прудников, Нугуманов і Переверзєв змушені були відпрацьовувати «за того хлопця». Ну і не будемо забувати про Густаво, втім, він сам про себе нагадав, відбивши на 37-й хвилині удар Мігелін в дев'ятку.

Венансіо Лопес і тут вирішив зіграти без воротаря - Кіке вийшов п'ятим. І це проти трьох! Прудников ледь не зрізав м'яч у свої ворота після удару Торраса. А тут ще й той же Торраса з гострого кута не зміг вразити порожній кут воріт.

Майже перед самим виходом відсутнього гравця Сергій Скорович взяв тайм-аут, і чітко дав вказівку, як же його команді грати в час, що залишився. Прудников ще встиг вибити м'яч з порожніх воріт - і Росія в повному складі.

Іспанія, здалося, засмикалася - Мігелін при грі з п'ятим просто вибив м'яч в аут. Але іспанці все-таки взяли своє - Серхіо Лосано пробив, рикошет від Нугуманова - рахунок вже 1: 1. І це значить другий на цьому турнірі овертайм.

«Все у нас вийде». Так підтримав свою команду в короткій перерві Сергій Скорович. Залишилося тільки віру тренера підкріпити ділом. У першій п'ятихвилинці росіяни ні в чому не поступалися чемпіонам Європи, хоча ті часом діяли дуже жорстко. Кожен з гравців збірної Росії до кінця допрацьовував зі своїм опонентом, і все, що вдалося іспанцям створити за 5 хвилин, це удар Мігелін, після якого м'яч пролетів поруч зі штангою.

Про те, яке напруга панувало на майданчику, говорить епізод за 4.30 до фінальної сирени, коли іспанці протягом хвилини не могли розіграти аут. Це Абрамов ні в яку не хотів пускати Борха на вільний простір, для росіянина все закінчилося жовтою карткою. Іспанці, звичайно, володіли ініціативою, не випускаючи збірну Росії з її половини, і знову удача посміхнулася їм. На 48-й хвилині Серхіо Лосано знову пробив здалеку, знову рикошет, тепер уже від Переверзєва, і Густаво безсилий допомогти своїй команді.

Прийшла черга Сергєєва виходити п'ятим, але занадто мало часу було у збірної Росії, щоб розташуватися в зоні суперника і нанести разючий удар. Точних вдалося зробити навіть два, але Луїс Амадо звів нанівець всі зусилля збірної Росії, а з сиреною після того, як Амадо відбив останній удар, Борха через весь майданчик відправив м'яч у порожні ворота.

Що ж, перемога Іспанії 3: 1 - і вона ще на два роки чемпіон Європи. Збірна Росії стала другою, але це те срібло, яке схоже на золоту. Італія - ​​третя, і вона за два роки зробила великий крок вперед. Тепер всі надії футзальної Європи покінчити з гегемонією Іспанії відкладаються на два роки - в 2014 році кращі команди Європи зберуться в Бельгії.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ
Росія - Іспанія - 1: 3
Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ   Росія - Іспанія - 1: 3   Пула, 34 - Серхіо Лосано, 40, 48, Борха Бланко, 50   «Росія»: Густаво, Олександр Фукін, Дмитро Прудников, Іван Милованов, Ільдар Нугуманов, Костянтин Маєвський, Микола Переверзєв, Пула, Сергій Абрамов, Сергій Сергєєв, Сиріло   «Іспанія»: Луїс Амадо, Айкарді, Алемао, Борха Бланко, Карлос Ортіс, Кіке, Лін, Мігелін, Рафа Усін, Серхіо Лосано, Хорді Торраса   Сиріло, 16 Пула, 34 - Серхіо Лосано, 40, 48, Борха Бланко, 50
«Росія»: Густаво, Олександр Фукін, Дмитро Прудников, Іван Милованов, Ільдар Нугуманов, Костянтин Маєвський, Микола Переверзєв, Пула, Сергій Абрамов, Сергій Сергєєв, Сиріло
«Іспанія»: Луїс Амадо, Айкарді, Алемао, Борха Бланко, Карлос Ортіс, Кіке, Лін, Мігелін, Рафа Усін, Серхіо Лосано, Хорді Торраса
Сиріло, 16. Сергій Абрамов, 46. - Серхіо Лосано, 25. Кіке, 43.