Це, вибачте, якийсь ганьба! Збірна Росії вилетіла з Євро-2012, програвши грекам

Збірна Росії вилетіла з Євро-2012, поступившись у своєму третьому матчі команді Греції. «Могильником» російської команди став Георгіос Карагуніс.

Для збірної Росії поєдинок з греками був схожий на традиційного російського каменю, на якому були написані три можливих шляхи. Зрозуміло, що потрібна була перемога, яка не тільки виводила підопічних Діка Адвоката в чвертьфінал, але і дозволяла уникнути в ньому зустрічі з грізною Німеччиною.

У складах команд відбулося по одному ключовому зміни: прихворіла Костянтин Зирянов поступився місцем Денису Глушакова, у греків ж повернувся в стрій відбув одноматчевую дискваліфікацію Сократіс Папастатопулос.

Розклад сил перед стартовим свистком відображало поведінку головних тренерів: Фернанду Сантуш молився, Дік Адвокат демонстрував крижану впевненість.

Греки, на відміну від двох попередніх матчів, почали активно. Вже на третій хвилині Дімітріос Салпінгідіс виліз на передову, але опинився в офсайді. Росіяни відповіли невиразною атакою з зрізанням Андрія Аршавіна, падінням Глушакова і неспішним ривком до м'яча Романа Широкова.

Відразу стало ясно, що матч буде незвичайним - Аршавін старанно відпрацьовував в захисті. Втім, це не допомагало. Контантінос Кацураніс після кутового без перешкод перевів м'яч у воротарський, де, на щастя, не схибив Малафєєв. Ще один небезпечний момент створив підключення Василиса Торосидіс, який бив без перешкод, та не кращим чином. Не потрапив в створ і Георгіос Самарас.

Після ударного початку греки віддали ініціативу супернику. Аршавін відгукнувся на відмінний простріл Алана Дзагоєва, але в боротьбі із захисником пробив не дуже сильно. Сам Дзагоєв відправив м'яч у небеса, а Олександр Кержаков видав черговий шедевр із серії «як пробити красиво, але не потрапити у ворота».

Поступово вималювався тактичний задум Сантуша. Греки віддали три чверті поля, на решті щільно окопалися, а контрвипади наносили різкі і по проблемних зонах росіян, головною з яких - нікому не секрет - був фланг Юрія Жиркова. Футболіст «Анжи» корисно діяв в атаці, але в обороні виглядав блідо. Так, провал росіян за цим напрямком підловив Теофаніс Гекас, але відпасував в штрафну вельми кострубато.

Росіяни ж збилися на постріли з-за меж штрафного. І все б нічого, але вони були найчастіше неточні, а під решту грамотно кидалися греки. Ні Аршавін, ні Дзагоєв, ні Кержаков свої шанси не використали. Сантуш, до слова, в цей час показував дуже цікаві жести, за які його в чемпіонаті Росії неминуче видалили б з лави.

Наші з досади стали збиватися на апеляції до арбітра. Широков, впавши в штрафній, красномовно полежав, а потім зобразив судді «окуляри». Непогано били Глушаков і Жирков - знову здалеку, але чужі ворота немов були зачаровані.

А ось греки використовували свій шанс на всі сто.

У компенсований час до першого тайму пішов викид через бічний, невдала гра Жиркова, вихід Карагуніса один на один і потужний удар повз тремтячим Малафєєва - 1: 0.

Після перерви Адвокат кинув у бій Романа Павлюченко, замінивши Кержакова. Але ні вийшов Сплячий гігант, ні Широков, ні зважився на дальній удар Денисов не змогли здивувати Михайла Сіфакіс.

Більш того, ближче до успіху були греки. Олександр Анюков не дав Гекасу замкнути простріл чудового Торосидіс, а Георгіос Цавелас зі штрафного влучив у хрестовину. Росіяни ж безпорадно отримували «гірчичники» - на цій ниві відзначилися Анюков, Жирков і Дзагоєв. Розбавив жовтий букет Карагуніс, що звалився в штрафний після мікроскопічного контакту з Сергієм Ігнашевич і взявся ревно хреститися, отримавши попередження.

Адвокат тим часом кинув в бій спочатку Павла Погребняка, а потім і Ізмайлова - пішли з поля Глушаков і Анюков. Виглядало це жестом відчаю.

Квінтесенцією безпорадності виглядав удар головою Дзагоєва після пасу Аршавіна - комбінація-близнюк голи в матчі з поляками. Як з'ясувалося брат-поганець, м'яч пройшов повз штангу.

Збірна Росії, яка почала Євро-2012 розгромом чехів, безславно покидає чемпіонат. Найкраще виступ російської команди характеризує фраза з безсмертного булгаковського «Собачого серця»: «Це, вибачте, якийсь ганьба».

У паралельному матчі групи А у Вроцлаві збірна Чехії обіграла команду Польщі з рахунком 1: 0. Переможний м'яч на 72-й хвилині забив Петро Їрачек. Таким чином, в плей-офф з групи А вийшли збірні Чехії та Греції. Для росіян турнір закінчився.

У чвертьфіналі чехи 21 червня зіграють з другою командою з групи В. Греки 22 червня зустрінуться з переможцем групи В.

Греція - Росія - 1: 0

Гол: Карагуніс, 45

Греція: Сіфакіс, Манніатіс, Цавелас, К.Пападопулос, Торосидіс, Папастатопулос, Карагуніс (Макос, 67), Кацураніс, Самарас, Салпінгідіс (Нініс, 83), Гекас (Холебас, 64)

Росія: Малафєєв, Анюков (Ізмайлов, 81), Ігнашевич, Жирков, Березуцький, Широков, Денисов, Дзагоєв, Глушаков (Погребняк, 72), Аршавін, Кержаков (Павлюченко, 46)

Попередження: Карагуніс, 61; Холебас, 90 - Анюков, 61; Жирков, 69; Дзагоєв, 70; Погребняк, 90

Суддя: Ерікссон (Швеція)