Чудова перемога литовського спорту

Чемпіон Європи Едуард Шпаков (другий зліва).

Чемпіон Європи Едуард Шпаков (другий зліва)

Бій веде чемпіон Європи представник Литви Едурад Шпаков (зліва).

У Греції днями завершився чемпіонат Європи 2010 року з кікбоксингу (повний контакт). У змаганнях брали участь близько 500 спортсменів з 34 країн. Литву представляли 3 спортсмени з вільнюського клубу спортивних єдиноборств «Gele? Inis vilkas» - Ян Романовський (67 кг), Олександр Белязюн (91 кг) і Едуард Шпаков (71 кг). Керівник делегації - президент клубу «Gele? Inis vilkas» Віргініюс Івлієв.
А.Белязюна в першому бою жереб звів з шестиразовим фіналістом чемпіонатів світу та Європи українцем Д.Сімкіним. Наш спортсмен у рівній боротьбі змушений був визнати перевагу суперника з різницею в два очки.

Я.Романовскій перший бій з явною перевагою виграв у представника Ірландії, а другу зустріч не без допомоги суддів програв фінському спортсменові.
Е.Шпаков в першій зустрічі в дуже впертій боротьбі переміг представника Туреччини, який перед цим виграв у чемпіона Росії. Другий бій Шпаков виграв у німця і в фіналі зустрівся з чемпіоном України Р.Шіргером. Литовський спортсмен переміг одноголосним рішенням суддів з рахунком 3: 0 і завоював звання чемпіона Європи. Останній раз золотих медалей чемпіонату Європи з кікбоксингу литовські спортсмени удостоювалися 14 років тому.
Новий чемпіон Європи Едуард Шпаков - вихованець тренера Станіслава Шестака.
Особливої ​​ваги цій перемозі додає той факт, що представляли Литву в Греції кікбоксер, як розповів «Оглядом» віце-президент Литовської федерації боротьби Владімірас Матайтіс, були змушені захищати честь нашої держави при недостатньому, так би мовити, державному фінансуванні. Главинй двигун - ентузіазм. Тоді як, наприклад, польський кікбоксинг отримав від своєї держави 8 млн. Злотих (6,9 млн. Літів).