«Добре, що гравці не заснули»: в фіналі ВХЛ зіграний найдовший матч в історії російського хокею

П'ятий матч фіналу ВХЛ між санкт-петербурзьким клубами «Динамо» і «СКА-Нева» став найдовшим в історії російського хокею. Команди провели на льоду 163 хвилини і 36 секунд. Вирішальна шайба була закинута тільки в шостому додатковому періоді. У світовій історії хокею ця зустріч посіла п'яте місце за тривалістю. RT розповідає подробиці екстраординарного матчу.

Зовсім недавно найдовшим матчем в історії російського хокею була зустріч ЦСКА з «Йокерітом». П'ятий матч чвертьфіналу Кубка Гагаріна між російським і фінським клубами розтягнувся на 142 хвилини. Аж до п'ятого овертайму команди не могли визначити переможця. Глядачі розійшлися по домівках пізньої ночі тільки після голу Мікі Ніємі.

Цей рекорд протримався трохи більше місяця. П'ятий фінальний матч Вищої хокейної ліги (другого за силою чемпіонату після КХЛ) між санкт-петербурзьким клубами «Динамо» і «СКА-Нева» виявився ще більш виснажливим для хокеїстів. Гра тривала 163 хвилини і 36 секунд, а фінальна сирена пролунала тільки через сім годин після стартового вкидання.

До п'ятої зустрічі Кубка Петрова динамівці вели в серії до чотирьох перемог з рахунком 3: 1. Матч в льодовому палаці «Ювілейний» міг принести команді Леоніда Тамбієва перемогу в турнірі, але армійський клуб чинив опір. «СКА-Нева» вів у рахунку більшу частину матчу, але на 59-й хвилині Олександр Кулагін перевів гру в овертайм. Якби кращий бомбардир плей-офф знав, що додатковий час триватиме набагато довше основного, а «Динамо» все одно зазнає поразки, то напевно б пошкодував, що відправив цю шайбу в ворота.

Овертайми йшли один за іншим, а замість імені автора переможного гола диктор на стадіоні оголошував тільки про те, що побитий рекорд тривалості матчу в ВХЛ - раніше він становив «усього лише» 120 хвилин 23 секунди. Нарешті на початку дев'ятого періоду пролунав сигнал про закінчення матчу. Святослав Гребенщиков приніс перемогу команді «СКА-Нева», коли крізь скляний дах «Ювілейного» вже було видно перші проблиски світанку.

Подібні довгі хокейні матчі стають екстремальним видовищем для вболівальників, особливо для тих, хто живе в Санкт-Петербурзі. Адже в квітні знову починається розведення мостів через Неву, і тим, хто живе на південь від річки, доводиться або перетинати її по Великому Обухівському мосту, який розташований далеко на околиці, або чекати до п'ятої ранку. З недавніх пір влади Санкт-Петербурга продовжили графік роботи метро, ​​щоб жителі не застрявали на одному березі, але підземний транспорт так працює тільки по вихідним, а матч між командами «Динамо» і «СКА-Нева» відбувся в будній день.

Хокеїстам теж довелося несолодко - вони відіграли на межі своїх можливостей. Воротар динамівців Олександр Самонов відбив 64 кидка, а армійський голкіпер - 81! Рекордсменом по ігровому часу серед польових гравців став захисник клубу «СКА-Нева» Єгор Риков. Він відіграв 61 хвилину і 19 секунд - більше, ніж триває стандартний хокейний матч. У звичайних зустрічах хокеїсти рідко грають більше 20 хвилин чистого часу. Кращим за кількістю скоєних кидків став Олександр Кулагін - він погрожував чужих воріт 16 раз.

Цей матч залишив незабутнє враження у гравців і тренерів. Наставник клубу «СКА-Нева» Євген Попіхін назвав гру прикрасою фіналу і розповів, чим гравці команди підкріплювали свої сили, поки йшли овертайми.

«Обидві команди показали характер - протягом такого тривалого часу в перший раз в ВХЛ. Якщо дивитися і по руху, і по грі - було все відмінно. Я вважаю, що це прикраса фіналу, ці дві команди. Ми сьогодні забили важливу шайбу, продовжуємо далі, нехай вболівальники насолоджуються таким хокеєм. Я скажу, що він був відмінним. Команду - з перемогою, ми просто раді. У нас була піца, деякі хлопці по шматочку перекусили, щоб голод втамувати », - розповів Попіхін.

Головному тренеру «Динамо» Леоніду Тамбієва залишалося тільки порадіти, що його підопічні не заснули під кінець гри.

«СКА-Неву» - з перемогою. Критикувати, камінь в чийсь город кидати рука не піднімається. Колега все сказав, це прикраса фіналу, дві хороші команди грають. Готуємося до наступного матчу, серія триває. Боявся, щоб хлопці не заснули, добре, що дограли до кінця. Мені шкода своїх хлопців, я думаю, що колеги теж. Довга гра вийшла. Шкода хлопців, але що зробиш. Є переможець, є той, хто програв, є регламент. Граємо згідно з регламентом. У нас не було піци, тому і програли. Якщо чесно, зараз дуже хочеться спати », - розповів фахівець.

Також по темі

Гра на виживання: ЦСКА і «Йокеріт» провели найтриваліший матч в історії КХЛ Гра на виживання: ЦСКА і «Йокеріт» провели найтриваліший матч в історії КХЛ

П'ятий матч серії плей-офф Континентальної хокейної ліги (КХЛ) між російським ЦСКА і фінським «Йокерітом» завершився на 143-й хвилині, ...

Автор переможної шайби Святослав Гребенщиков зізнався, що команда мучилася, граючи на протязі семи годин.

«Свій гол пам'ятаю, звичайно. Просто виїхав на ворота і кинув. В принципі, від нас вимагали, щоб ми кидали і йшли на добивання на п'ятак. Зараз найголовніше - відновитися. Потрібно виспатися гарненько. Головне, щоб в кондиції були. Уявляю, скільки людей тепер мені вдячні. Я бачив, що на трибунах маленькі діти сиділи. Велике свято для Петербурга. Велике спасибі всім, хто залишився. Повторюся, діти сиділи і дивилися, яким сьогодні вже треба в школу. Не сказати, що це хороший рекорд. Вірніше, дуже навіть поганий. Треба раніше закінчувати було. Рекорд є рекорд. Що тут ще сказати? Мучилися », - заявив нападник клубу« СКА-Нева ».

Матч «Динамо» і «СКА-Неви» став рекордним для Росії, а в світовому хокеї посів п'яте місце за тривалістю. найдовшої була гра між клубами «Сторхамар» і «Спарта» на чемпіонаті Норвегії, яка відбулася в березні 2017 року. Секундомір після голу Йоакима Йенсена зупинився на позначці 217: 14. Уболівальникам довелося витримати марафон, що тривав вісім з половиною годин. Примітно, що прямо під час гри команди замовляли піцу і спагетті, а поліція прийняла кілька викликів у зв'язку з пропажею людей - родичі уболівальників дивувалися, чому вони не повернулися додому після другої години ночі.