Джокович і Федерер - в третьому колі. Макарова - поки в першому

WIMBLEDON

Новак Джокович і Роджер Федерер оформили вихід до третього кола, Анастасія Павлюченкова і Євгенія Родіна - у другій і інші події третього дня Вімблдону.

ХОЛОДНА АНГЛІЙСЬКЕ ЛІТО

На зміну дощовому вівторка, змусили організаторів відкласти більше 30 матчів, прийшла не менш дощова і прохолодна середу. Завершити вдалося лічену кількість поєдинків. При цьому, що цікаво, Новак Джокович і Роджер Федерер вже оформили вихід до третього кола, а багато тенісисти, наприклад, Михайло Южний, ніяк не можуть дограти матч першого. Більш того, для ряду гравців - з їх числа і Катерина Макарова - турнір до сих пір, по суті, так і не розпочався.

А що таке англійське літо, наочно продемонструвала в середу Анастасія Павлюченкова.

Павлюченкова ПОМОГ ДОЩ

Коли у вівторок негода втрутилася в хід поєдинку Анастасії Павлюченковій з представницею Тайваню Сі Сувей, удача була не на боці росіянки. Вона тільки що програла другу партію, і, здавалося, втрачала нитку гри. Коли матч поновився в середу, Павлюченкова повела у вирішальній партії 3: 1, а після ще однієї перерви тривалістю кілька годин оформила вихід до другого кола. Наступною суперницею росіянки стане представляє Казахстан Юлія Путинцева.

Ще однією російською переможницею виявилася у вівторок несподівано отримала wild card Євгенія Родіна. Вона в двох сетах взяла гору над Лесею Цуренко - 6: 3, 7: 5.

Вона в двох сетах взяла гору над Лесею Цуренко - 6: 3, 7: 5

Петра Квітова. фото REUTERS

Квітова НЕ СТАЛА затягується

Дощ, припинявся лише ненадовго, змусив дворазову чемпіонку Вімблдону Петру Квітову, на цей раз "посіяну" 10-й, діяти дуже швидко. Перший сет у Сора Кірстя вона взяла всього за 15 хвилин, програвши в процесі лише чотири очки. Весь матч, між тим, зайняв 52 хвилини і завершився з рахунком 6: 0, 6: 4. Чешка заробила 20 активно виграних очок при 8 невимушених помилках і здорово допомогла собі сім'ю подачами навиліт, нагадавши всім скептикам, що повернулася на свою територію.

При цьому Петра, природно, віддає собі звіт, що легка перемога в першому колі нічого їй не гарантує. "Усі матчі різні, - каже вона. - Хоча я дуже задоволена тим, як грала сьогодні і як взагалі все складалося на корті".

У другому колі Квітова зустрітися з переможницею матчу між росіянкою Катериною Макарової і шведкою Юханной Ларссон.

Федерер ЗУПИНИВ ГЕРОЯ

Історія Маркуса Вілліса увійде в аннали тенісної історії. Це, може, навіть крутіше, ніж "Лестер" в англійській прем'єр-лізі і збірна Ісландії на Euro 2016 . "Лестер" все ж проводив не перший сезон в еліті, а футболом спадкоємців вікінгів можна було всерйоз зацікавитися вже по ходу відбіркового циклу. А ось про тенісиста Уілліса мало хто знав. Більш того, такого тенісиста вже практично і не було - британець майже завершив кар'єру гравця і взявся за тренерську роботу, як тут ... Магічне збіг обставин - і він в кваліфікації Вімблдону. Три класні перемоги - і, привіт, перший в кар'єрі матч на рівні ATP. Успіх у зустрічі з Річардас Беранкіс сам по собі був великим успіхом для 772-ї ракетки світу, а вже те, що він вивів Вілліса на самого Федерера і змусив говорити про нього нікого іншого як Горана Іванішевича, переоцінити неможливо.

У поєдинку з семиразовим чемпіоном Вімблдону на Центральному корті британського тенісиста підтримували, здається, абсолютно все. Але коли він програв перший сет з рахунком 0: 6, пішли розмови про те, чи буде три потрійна "бублик". Вілліс такого, звичайно, не допустив, показавши теніс вельми гідного рівня. Він завершив матч з 21 активно виграних очком і виконав 9 ейсів - стільки ж, скільки Федерер. Після закінчення матчу (0: 6, 3: 6, 4: 6) Маркус ледь стримував сльози. А така красива історія чи повториться в найближчому майбутньому.

Роджер Федерер (зліва) і головна зірка стартових раундів Вімблдону Маркус Вілліс. фото AFP

ФАКТИ

Новак Джокович у трьох сетах переграв Адріана Маннаріно і здобув 30-ту перемогу на турнірах "Великого шолома" поспіль. Остання поразка на мейджор першій ракетці світу завдав Стен Ваврінка в фіналі Roland Garros-2015. За тривалістю виграшно серій на "шоломах" Джокович тепер поступається лише двом легендам давньої давнини Дону Баджо (37 перемог поспіль) і Роду Лейвера (31).

Восьмий "сіяний" Домінік Тім в трьох сетах переграв німецького ветерана Флоріана Майєра (7: 5, 6: 4, 6: 4), поквитатися з ним за нещодавню поразку в фіналі турніру в Галле.

19-річний Олександр Звєрєв, "посіяний" під 23-м номером і практично поодинці несе тягар надій на молоде покоління, в зял верх над 34-річним французом Полем-Анрі Матьє 6: 3, 6: 4, 6: 2 і у другий раз поспіль вийшов на Вімблдоні до другого кола. Там його суперником може стати росіянин Михайло Южний.

При всій плутанині з матчами в одиночному розряді організатори випустили сітку в міксті. У турнірі змішаних пар візьмуть участь дві росіянки - Олена Весніна зі став постійним партнером Бруну Соареш "посіяні" під другим номером і вступлять в боротьбу з другого кола. А Алла Кудрявцева об'єдналася з американцем Скоттом Ліпскі. Цікавий дует склали Дмитро Турсунов і Андреа Петкович. У першому колі вони зустрінуться з чехами Іржі Весели і Катериною Синякової.

СЬОГОДНІ на Вімблдоні

Весніна vs Петкович. Фото "СЕ"

Олена Весніна (Росія) - Андреа Петкович (Німеччина). Після перемоги над австрийкой Тамір Пасік з рахунком 7: 5, 6: 2 росіянці належить непроста зустріч з колишньою дев'ятою ракеткою світу. У поточному рейтингу німкеня помітно вище, в особистих зустрічах перевага також на її боці. Але Весніна дуже серйозно налаштована на нинішній сезон і, найімовірніше, матиме Петкович бій.

Михайло ПІВДЕННИЙ (Росія) - Орасіо Себальос (Аргентина). Відповідно до початкового розкладом росіянин повинен був грати ще у вівторок, але через дощ за два дні не встиг закінчити навіть дві партії проти аргентинця. "Проміжний" рахунок зустрічі - 6: 4, 5: 4 на користь Південного, якому належить подавати на сет.

Катерина МАКАРОВА (Росія) - Юхан ЛАРСОН (Швеція). Росіянка вже вигравала у шведки на Вімблдоні-2013 з рахунком 6: 3, 6: 3 і на French Open -2011 з рахунком 6: 3, 7: 6, тому труднощів у черговому матчі у Макарової виникнути не повинно.

Рішар Гаске (Франція, 7) - Марсель Гранольєрс (Іспанія). У стартовий день "посіяний" під сьомим номером француз обіграв британця Альяж Бедене з рахунком 6: 3, 6: 4, 6: 3. За вихід до третього раунду Гаске посперечається з іспанцем, у якого вже вигравав на Вімблдоні-2013 з рахунком 6: 7, 6: 4, 7: 5, 6: 4 і на Roland Garros - 2011 з рахунком 4: 6, 6: 3 , 6: 2, 6: 4.

Роберта Вінчі (Італія, 6) - Іньін Дуань (Китай). Екс-перша ракетка світу в парному розряді невпевнено, але перемогла в першому колі американку Елісон Ризик з рахунком 6: 2, 5: 7, 6: 3. Матч з маловідомої китаянкою повинен пройти набагато легше. (Ольга КАРАСЬОВА)

Прямі трансляції поєдинків Вімблдонського тенісного турніру дивіться на телеканалі Eurosport