ДЗЮДО. У Кременчуці відбувся 31-й турнір з дзюдо на призи почесного громадянина міста, льотчика-космонавта Олексія Леонова.

Турнір, що давно став популярним в нашій країні, як завжди, був організований КСЕ «Легіон»
Турнір, що давно став популярним в нашій країні, як завжди, був організований КСЕ «Легіон». Змагання пройшли 3 вересня в СК «Нафтохімік».

Стимулом для більшості молодих борців було присвоєння звання «майстер спорту України» за перемогу у ваговій категорії. Ті ж, хто вже мав певну вагу в дзюдо в нашій країні, розглядали цей турнір, як етап в підготовці до більш серйозних змагань, наприклад молодіжний чемпіонат України, який відбудеться менше ніж через місяць.

Про престижність турніру говорить і той факт, що в цьому році він зібрав рекордну кількість учасників - 156 дзюдоїстів (24 команди). Основні міста України, які активно культивують дзюдо, прислали своїх предствителей на цей турнір - це Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Львів, Суми, Одеса, Нікополь та інші. Приїхали до Кременчука і два майстри спорту міжнародного класу, Андрій Блошенко (Донецьк) і Дмитро Лучин (Київ). Обидва дзюдоїста зійшлися у фінальній сутичці вагової категорії до 100 кг, переможцем якої вийшов Дмитро Лучин.

У командному заліку 1 місце виграла збірна Полтавщини, яка складалася з кременчужан і одного представника Полтави
У командному заліку 1 місце виграла збірна Полтавщини, яка складалася з кременчужан і одного представника Полтави. Друге місце було за командою Дніпропетровської області та третє місце у столичних дзюдоїстів.

В особистих змаганнях кращі серед кременчужан були Андрій Бурдун (КСЕ «Легіон») і Максим Дзюба (СДЮСШ), які в напруженій боротьбі перемогли в своїх категоріях до 66кг і до 78кг відповідно. Також хороший результат показав ще один предстваітель кременчуцької СДЮСШ Давид Новик, який поступився супернику лише в фіналі до 60кг, зайнявши таким чином 2 місце. Вадим Волошин (КСЕ «Легіон») став бронзовим призером у категорії до 66кг, а Дмитро Канівець (Полтава) в категорії до 73кг.

Як зазначив один з головних організаторів турніру, тренер юніорської збірної України з дзюдо Василь Волошин: «Турнір, як і в минулий роки, зібрав пристойний склад учасників. Нам приємно, що з кожним роком приїжджає все більше спортсменів, котрі можуть тут в бойових умовах перевірити свою підготовку перед більш серйозними стартами ». Як зазначив один з головних організаторів турніру, тренер юніорської збірної України з дзюдо Василь Волошин: «Турнір, як і в минулий роки, зібрав пристойний склад учасників