Євген Тищенко - біографія, інформація, особисте життя

Євген Андрійович Тищенко. Народився 15 липня 1991 року станиці Канівська (Краснодарського край). Російський боксер. Олімпійський чемпіон.

Євген Тищенко народився 15 липня 1991 року в станиці Канівська Краснодарського краю. Пізніше сім'я переїхала жити в Білгород.

З п'ятого класу став активно займатися боксом. Проходив підготовку в шкільній секції боксу під керівництвом тренера Івана Андрійовича Левичева. На шкільному рівні істотних результатів не показував, найкраще досягнення - призове місце на першості Південного федерального округу.

Цікаво, що успіхи в боксі прийшли не відразу - довгий час він не показував хороших результатів.

"У мене довгий час не виходило. Я почав займатися на батьківщині в станиці Канівської Краснодарського краю. Не було спеціалізованих шкіл, звичайна спортивна школа. Займалися спочатку в підвалі, потім нам виділили зал в районному палаці культури. І поки школу не закінчив, не виступав в чемпіонатах країни - не міг округ виграти. Потім приїхав в Москву, і якось вийшло. Можна сказати, випадково. якось вийшло, що потрапив до збірної, виграв Росію і Європу по юніорам. Став через три місяці майстром спорту міжнародного класу . На наступний рік потрапив в основну команду, став третім на Росії. Так якось і закріпився в збірній, стало виходити. Змінив вагову категорію, став лідером у цій вазі ", - згадував він.

У Москві закінчив Гірничий університет. Потім вступив на магістратуру на кафедру фізкультури, крім того - в аспірантуру на кафедру машинобудування.

Першого серйозного успіху домігся в 2009 році, коли в напівважкій ваговій категорії виграв молодіжний чемпіонат Росії, посів перше місце на міжнародному турнірі в Хорватії і потім здобув перемогу на молодіжному чемпіонаті Європи в Щецині.

У 2010 і 2011 роках в заліку дорослого всеросійського першості двічі отримував бронзові медалі, в першому випадку поступився в півфіналі Єгору Мехонцеву, у другому - Микиті Іванову. Крім того, взяв золото на молодіжному європейській першості в Калінінграді.

У 2012 році Тищенко вперше став чемпіоном Росії з боксу, перемігши всіх своїх суперників у першій важкій вазі. Рік по тому в тій же ваговій категорії став кращим на домашній літній Універсіаді в Казані і завоював срібну медаль на чемпіонаті світу Алма-Аті, програвши у фіналі з рахунком 0: 3 титулованому італійцеві Клементе Руссо.

У 2014 році знову виграв російське національну першість, в тому числі побив у вирішальному матчі чинного чемпіона Європи Олексія Єгорова. Завдяки низці вдалих виступів удостоївся права захищати честь країни на чемпіонаті Європи в болгарському Самокові, де в результаті здолав всіх опонентів і отримав золото.

На Чемпіонат світу з боксу 2015 року Євген Тищенко став чемпіоном, перемігши у фіналі в категорії до 91 кг Ерісланді Савона (Куба).

Євген Тищенко vs Ерісланді Савон. ЧС-2015. фінал

Манеру бою Євгена Тищенко порівнюють з манерою Володимиром Кличком - через схожість в антропології, зокрема, довжині рук.

Сам боксер на цей рахунок говорив: "Фігури у мене немає поки що. Але взагалі його бокс - в принципі ідеальний, який нам потрібен. У мене поки так не виходить працювати з дистанцією. Це все, напевно, приходить з часом. Поки у мене не вистачає цього, не можу витримати те, що мені треба, коли у мене є перевага в зрості та довжині рук. Не можу поки цим всім користуватися! ".

За видатні спортивні досягнення удостоєний почесного звання «Заслужений майстер спорту Росії».

На Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро взяв реванш у титулованого італійця Климента Руссо, побивши того в 1/4 фіналу. Після поразки Руссо закотив істерику в змішаній зоні. Стоячи перед італійськими журналістами, італійський боксер кричав так, що закладало вуха. "Не знаю, чому були так сильно обурені він сам і його секунданти. Потрібно розбирати бій, дивитися його з боку. Вважаю, у нього немає причин для обурення", - спокійно прокоментував Тищенко.

У півфіналі він переміг узбека Рустама Тулаганова.

У напруженому фінальному бою він одноголосним рішенням суддів переміг казаха Василя Левіта і став олімпійським чемпіоном в категорії до 91 кг.

Зростання Євгенія Тищенко: 196 сантиметрів.

Особисте життя Євгена Тищенко:

Через завантаженість тренуваннями і змаганнями у спортсмена майже не залишається часу на особисте життя. Однак відомо, що Євген любить полювання і риболовлю. "Але у мене нікого не вийшло вбити - стріляв пару раз, не потрапляв", - зізнавався Євген.

Крім боксу, за словами спортсмена, йому добре вдається грати в баскетбол.