Євро-2016. Як Кріштіану Роналду грає на чемпіонатах Європи

2. Спроба № 2. 2008 рік
  3. Спроба № 3. 2012 рік
  4. Спроба № 4. 2016 рік

→ Роналду: в фінал вийшла Португалія, а не Кріштіану

Кріштіану Роналду дебютував на чемпіонатах Європи в 19 років. З тих пір у Португалії триває незвичайний період: команда ніколи не вважається фаворитом континентальної першості (на відміну від Аргентини, наприклад ...), але виступає стабільно. А Роналду, для якого цей турнір вже четвертий, три рази опинявся в півфіналі.

Справи на Євро у нього і у всієї команди куди краще, ніж на чемпіонатах світу: там з трьох спроб Роналду один раз грав в півфіналі, один раз вибрався з групи, а на останньому ЧС навіть цього зробити не зміг. До речі, вся країна до цих пір звинувачує в цьому одну людину - тренера Паулу Бенту, який за чотири роки так і не визначився, в який футбол повинна грати збірна. Але на маленьких і затишних чемпіонатах Європи португальцям чомусь комфортніше.

Спроба № 1. 2004 рік

Результат: друге місце

Головним досягненням Кріштіану в збірній поки залишається найперший його турнір. Те покоління португальців довго називали «золотим»: нікому не приходило в голову, що Луїш Фігу, Руй Кошта, Деку, Паулета і Фернанду Коуту можуть так нічого і не виграти на міжнародному рівні. А домашній чемпіонат Європи - найкраща можливість.

Роналду на домашньому Євро радував прихильниць мелірованими волоссям і сережками, заклеєними пластирем, а уболівальників - фінтами (іноді навіть трохи

заграючи) і двома голами. Перший - в програному стартовому матчі турніру, коли вражені глядачі стадіону «Драгау» в Порту спостерігали, як монолітна грецька фаланга спокійно відбивається від зоряних господарів. А коли редути тріщали, грекам допомагала удача ... Але все-таки португальці забили на 93-й хвилині: після навісу Роналду опинився на позиції центрального нападника, вистрибнув вище всіх і головою відправив м'яч у кут. Правда, цього не вистачило.

Але португальці взяли себе в руки, виграли у Росії і Іспанії і посіли перше місце в групі. Потім молодий гравець «МЮ» відзначився забитим пенальті в післяматчевій серії з Англією. А другий гол Роналду трапився в півфіналі. Голландці Діка Адвоката були одним з фаворитів, але тренер не зумів перетворити яскравих особистостей в справжню команду. У битві індивідуалістів сильнішими виявилися господарі. Кріштіану першим засмутив Едвіна ван дер Сара - теж головою, після флангової подачі, додав Маніше, і португальці вирушили в Лісабон, де зустрілися з греками. Вся країна чекала помсти, але на «Ештадіу да Луш» непробивна команда Отто Рехагеля знову довела свою перевагу. Нікополідіс підняв кубок над головою, а «золоте» покоління залишилося без великих перемог.

Втім, двоє з тієї команди грають до сих пір: Роналду і Рікарду Карвалью, який 12 років тому відіграв п'ять матчів чемпіонату.

Спроба № 2. 2008 рік

Результат: чвертьфінал

На свій другий ЧЄ Роналду приїхав вже з коханим сьомим номером на спині і в якості суперзірки. Крім того, він тільки що виграв Прем'єр-лігу і Лігу чемпіонів. Але в збірній вийшло не дуже. Луїс Феліпе Сколарі використовував на вістрі атаки Нуну Гомеша, який забивав мало, зате щедро ділився м'ячем з вінгера. Виходило красиво, але оборона тієї збірної залишала бажати кращого.

Кріштіану був непомітний в першому матчі в групі, але блиснув у другому. Після його проходу забив Деку, потім сам Роналду пробив Чеха дальнім ударом, а в кінцівці він вискочив один на один, але віддав гольовий пас на Куарежму. У третьому матчі в групі лідер португальців відпочивав. А в чвертьфіналі португальці тиснули на Німеччину, били з будь-яких позицій, але стабільно пропускали голи. Гол Нуну Гомеша на добиванні після удару Роналду допоміг відіграти відставання, але цього не вистачило. Команди знову обмінялися результативними пострілами, і Португалія поступилася з рахунком 2: 3.

Спроба № 3. 2012 рік

Результат: півфінал

2012 рік, битва з Мессі в самому розпалі. Паулу Бенту привіз на польсько-український Євро зоряну, амбітну та начебто навіть сильну команду. Але яка, як з'ясувалося, не вміє забивати. Схема 4-3-3 з Нані і Роналду на флангах і ким вийде на вістрі (пробувалися Варела, Поштіга та Олівейра) грала красиво з погано організованими командами - і ніяк з іншими.

У групі Роналду зберігав мовчання в двох перших матчах, але у вирішальному поєдинку з голландцями видав бенефіс. «Ораньє» зобов'язані були грати від атаки, щоб реабілітуватися за ганьбу перших двох турів, залишали зони і дозволяли португальцям проводити контратаки. У першому таймі Роналду реалізував вихід один на один, в другому після атаки чотири в три обіграв захисника і оформив дубль. Шість очок в трьох матчах - і збірна в чвертьфіналі.

Старі знайомі - чехи - уперто виступали, але Роналду в кінцівці приніс своїй команді перемогу ударом головою. У півфіналі з непереможною Іспанією португальці, мабуть, згадали, як їх самих обігравали греки, і видали зразок закритого футболу. Гра йшла без моментів і практично без ударів по воротах. 120 хвилин футболу голів не принесли, але в серії пенальті Бруну Алвеш у вирішальному ударі потрапив в поперечину. До того, що б'є п'ятим Роналду навіть не дійшла черга.

→ Роналду: в фінал вийшла Португалія, а не Кріштіану   Кріштіану Роналду   дебютував на чемпіонатах Європи в 19 років

Спроба № 4. 2016 рік

Результат:?

Турнір розпочався, як завжди, без особливих очікувань від Португалії. Домашня Франція і Німеччина з Іспанією оцінювалися в якості головних фаворитів першості. Але португальцям пощастило з сіткою і форматом турніру. Після трьох незрозумілих матчів в групі вони вийшли з третього місця і в підсумку дійшли до самого фіналу, так і не зустрівшись з фаворитами.

→ Все, кого ти так сильно любив. Чому Португалія у фіналі у справі

Роналду досить довго розгойдувався. У першій грі він відзначився лише зневажливими висловлюваннями про недостатньо амбітних ісландців. І налаштував проти себе всю Ісландію, а це сьогодні майже весь світ. Потім змастив пенальті з австрійцями і тимчасово став головним розчаруванням Євро, конкуруючи за це звання з однієї збірної ...

Але в третьому матчі Кріштіану власноруч (фігурально висловлюючись) затягнув Португалію в плей-офф, а його гол п'ятою напевно займе місце в трійці кращих за підсумками турніру. В іграх з хорватами і поляками в плей-офф він знову взяв паузу. Правда, встиг стати самим б'є по воротах гравцем турніру, але без особливої ​​користі.

Пауза закінчилася в півфіналі. Зустріч з Уельсом стала, як звичайно для португальців, не самою видовищною, але стрибок Роналду на 50-й хвилині прикрасив і її, і весь турнір. За повідомленнями журналістів з Франції, він уже приземлився. Попутно Кріштіану побив ще пару рекордів: став першим футболістом, грав у трьох півфіналах, зрівнявся з Мішелем Платіні за кількістю м'ячів на Євро і з Віктором Понеділком за кількістю півфіналів, в яких він забивав, і так далі.

Залишився всього один матч, і є всього одна мета. І ця спроба - остання. Проти нього буде грати можливий конкурент за «Золотий м'яч», а Португалія вперше на турнірі зіграє проти одного з фаворитів Євро. Саме час побити рекорд Платіні.