Гандбол. Чоловіки. Кваліфікація ЧЄ-2012. Данія - Білорусь. Тільки без паніки (статистика, рецензія, коментарі тренерів і гравців)

Нерадісний для нас вечір на ольборгской "Гігантіум-арені" став демонстрацією не тільки хирлявість чоловічої гандбольної збірної Білорусі, скільки сили й авторитету яскравою датської дружини. Але, поклавши руку на серце, хіба багато з білоруських уболівальників чекали іншого старту свідомо тяжкої відбірковій єврокампанії?
27.10. ДАНІЯ - БІЛОРУСЬ - 41:33 (20:13)
Ольборг. Гігантіум-арена.
ДАНІЯ: Якобсен, Расмуссен; Могенсен (1), М.Крістіансен (1), Боесен (1), Л.Крістіансен (6/1), Еггерт (3/3), Спеллерберг (1), Ноддесбо (4), Л.Хансен (2), Ліндберг (1), Тофт Хансен (6), Йенсен (1), М.Хансен (10), Ірмінг (3), Окслер (1).
БІЛОРУСЬ: Мацкевич, Кішов, Крайнов; Бровко (2), Курчев (1), Бабічев (1), Камишік (3), Пухівський (9/5), Каршакевич (2), С.Рутенко (4), Д.Рутенко (3), Баранов (1) , Шилович (4), Шумак (2), Семенов (1), Титов.
У четвер в сенсі антуражу (не підкачав, Брест!) Хлопці Юрія Шевцова потрапили в казку. Тільки фінал її виявився для них те саме похмурим кінцівка більшості нетлінних історій великого Баюна Ганса-Християна Андерссена. Що реально, крім бійцівського характеру і самовідданості, могли наші хлопці протиставити вишколеності і приголомшливому взаєморозуміння віхреподобних скандинавських технарів? Білоруси і зберегли презентабельне особа, по суті, виключно на морально-вольових. Ви бачили обличчя гравців в зеленій формі, вихоплює чудовою телекартинкою після кожного взяття воріт господарів?
Ці розсікають повітря стиснуті кулаки? Ці метали блискавки очі, в яких не було ганебною приреченості і бажання плюнути на все навіть при "мінус 14" на 48-й хвилині - піку наступальної агресивності датчан? Це не мало - для збереження іміджу. Але недостатньо для хоча б ілюзії боротьби рівноцінних противників. У суто ігровому плані приводів для оптимізму в Ольборзі визріло трохи. Хіба що запам'яталися азартний первотаймовий відрізок, завзято відпрацьований гостями в обороні по активній, що межувала з "персоналкой" схемою "3-3", та бездоганні підходи нашого застрільника Борі Пухівська до семиметрової позначки.
Далі виколупувати родзинки з черствоватой булки складніше. Всебічно "обсмоктав" фактор Рутенко-старшого, перо якого обнадійливо вивело перший гольовий автограф у матчі? Він не став козирною картою і близько - через банальну і зовсім несюрпрізной незіграності Серьоги з партнерами. Воротарі? Шліфуючи майстерність в непомітному чемпіонаті Білорусі, вони здатні відшукати протиотруту Кидкова шедеврів Ларса Крістіансена або Міккель Хансена тільки в дні особливого натхнення. Четвер був для наших голкіперів днем ​​"рибним". В тому сенсі, що більшість з того, що летіло, тріпотів у невід білоруських воріт.
Захист? Головне завдання - своєчасне повернення "додому" з метою припинення забійних датських атак - вона виконала на кволу трієчку. Так що ж робити, як здобути очковий хліб насущний, запитаєте ви? Для початку не треба панікувати. Як це, впевнений, не стане робити Юрій Шевцов і його молода гвардія. Ситуація тривіальна: програно не битва, всього лише бій. Причому, судячи з усього, самому грізному супернику по групі, на його майданчику. Дочекаємося приїзду в місто над Бугом росіян. Яких ніскілечки не злякалися близькі нам по класу швейцарці.
Таблиця групи 7: Данія - 2 очка (1 матч), Росія - 2 (1), Швейцарія - 0 (1), Білорусь - 0 (1).
ПІСЛЯМОВА
Юрій ШЕВЦОВ (головний тренер збірної Білорусі):

Так і не знайшли свою гру. У першому таймі був незадоволений, як команда бігла в контратаку. Хлопці не виконали того, що ми відпрацьовували. Не було належного тиску на оборону суперника. Нашим слабким місцем виявилася захист. Явно програвали данцям в єдиноборствах один на один. Дуже багато пропустили після контратак. У першому таймі таких голів було цілих дванадцять. Чи не задоволений лінійними. Від них не було допомоги задньої лінії. Позначився і клас суперника. У вирішальні хвилини не вистачило холоднокровності, навичок командної гри. Нам належить з'ясувати: чому?
В принципі, багато чого зрозуміло. Привезли багато молодих гравців, які, побачивши датчан, виявилися ніби в невагомості, вакуумі. Це заважало. Думаю, мало хто чекав від нас тут перемоги, але навіть при цьому мені не сподобалося, як зіграла команда. Будемо набиратися досвіду.

На скільки відсотків від можливого зіграв Сергій Рутенко?

Ми опинилися в складній ситуації. Провели з ним два тренування по сорок хвилин, наспіх прогнали всі комбінації. Зрозуміло, що один Сергій не може витягати такі матчі. Йому потрібна допомога партнерів. Коли її немає, доводиться складно. Були епізоди, коли Рутенко-старший виглядав блискуче. Однак в підсумку оцінюються дії не окремого гравця, а команди.

- Попереду - Росія ...

Будемо готуватися до неї за планом. Сподіваюся, в брестському матчі вже не станемо так хвилюватися. Будемо виводити команду зі стану невагомості.

Ульрік ВІЛЬБЕК (головний тренер збірної Данії):

Ми провели дуже хороший матч. Швидко діяли в нападі, що дуже важливо. Добре почали і в захисті. Думаю, нам пощастило, що Сергій Рутенко не мав достатньо часу на притирання до цього колективу. Наступного разу з ним буде набагато важче. В цілому задоволений ставленням гравців до справи. Хоча в останні 10-15 хвилин хлопці, звичайно, розслабилися. І суперники підтягнулися по рахунку. В іншому скаржитися нема на що. Особливо хочу похвалити Міккель Хансена. У білорусів відзначив би Пухівська. Думаю, він зіграв навіть краще старшого Рутенко. Але вважаю, що вже в наступній вашій грі Сергій буде набагато небезпечніше.

Обіцяєте обіграти росіян з тим же рахунком?

Звичайно! Будемо вам допомагати. А якщо серйозно, то мені дуже цікаво, як білоруси зіграють з росіянами. Вони не дуже впевнено стартували зі швейцарцями. У команди Шевцова буде шанс. Адже ясно, що для вас все буде вирішуватися не в матчі з Данією, а в поєдинках з іншими командами.

Ларс КРІСТІАНСЕН (збірна Данії):

Зіграли здорово. Вийшли на майданчик максимально сконцентрованими і не втрачали нитки гри від початку і до кінця. Перший тайм вийшов на диво. Особливо виділив би Міккель Хансена. Він був просто нестримним. І молоді гандболісти не підкачали і довели, що їх не дарма покликали в збірну. Будемо сподіватися, що так само впевнено проведемо і інші ігри. Наша мета - набрати сто відсотків очок. Це важко, але можливо.

Сергій Рутенко (збірна Білорусі):

Після гри сказав хлопцям у роздягальні, що дуже радий за них. Особливо за молодих гравців. Програючи дюжину м'ячів, вони не кинули грати, а продовжували боротися. Якщо опустити руки з командами такого рівня, можна і 25 м'ячів поступитися. Авторитет суперника свою роль, звичайно, зіграв. Але, вважаю, за фізичними даними, потенціалу, наша молодь, лінійні не поступаються супернику. На стороні датчан тільки перевага в досвіді. Так, у нас не вистачило командного таймінгу. Зате з бажанням боротися проблем не було. Не дуже задоволений своєю грою. Однак ніяких думок щодо марноти повернення немає і в помині. У нас є фундамент, на якому можна будувати майбутнє. З оптимізмом чекаю матчу з росіянами. Вважаю, нам під силу їх обіграти. Адже у суперника зараз не найкраща форма. При цьому він не перестає бути фаворитом. Але вважаю, що наш головний суперник - зайве велика повага до опонентам. Молодь повинна повірити в себе. Після матчу з данцями потрібно на себе розлютитися. При рідних трибунах зробимо все, щоб перемогти.

Але, поклавши руку на серце, хіба багато з білоруських уболівальників чекали іншого старту свідомо тяжкої відбірковій єврокампанії?
Що реально, крім бійцівського характеру і самовідданості, могли наші хлопці протиставити вишколеності і приголомшливому взаєморозуміння віхреподобних скандинавських технарів?
Ви бачили обличчя гравців в зеленій формі, вихоплює чудовою телекартинкою після кожного взяття воріт господарів?
Ці розсікають повітря стиснуті кулаки?
Ці метали блискавки очі, в яких не було ганебною приреченості і бажання плюнути на все навіть при "мінус 14" на 48-й хвилині - піку наступальної агресивності датчан?
Всебічно "обсмоктав" фактор Рутенко-старшого, перо якого обнадійливо вивело перший гольовий автограф у матчі?