1. Історія виникнення гандболу
  2. Покарання під час змагань з гандболу
  3. Склад команди

Правила гандболу дуже схожі з футболом, за винятком того, що в перший грають руками, а не ногами Правила гандболу дуже схожі з футболом, за винятком того, що в перший грають руками, а не ногами.

Це командна гра, яка спочатку проходила на відкритому повітрі, але пізніше організатори спортивного змагання на чемпіонаті світу в 1954 році вирішили перенести її в зал, щоб позбутися від впливу погодних умов.

Історія виникнення гандболу

Той гандбол, що представляє, він з себе на донині бере витоки від кінця XIX початку XX. Тоді данські футболісти не мали можливості грати в футбол в зимовий час, і як заміну придумали гандбол. У команді за винятком воротаря було шість чоловік. У 1898 році на території училища в данському місті Ордруп викладач фізкультури став навчати жінок грі з м'ячем.
Дослідники розглядають і ще одну версію, що гандбол з'явився раніше в Чехії, де в кінці XIX століття ставала дедалі популярнішою народна гра, в якій брав участь м'яч - хазена.
Участь в Олімпіаді змогли приймати команди практикували гру в ручний м'яч в 1936 році. Десять років по тому була утворена Міжнародна федерація гандболу.

принципи гри

Для змагань вибирають майданчик 40x20. Величина воріт 3x2 метри. М'яч кращий шкіряний або з синтетичного матеріалу, який має різну окружність від 50-60 см і вага від 290-475 м, це залежить від віку і статі гравців. Тривалість гри: пара таймів по тридцять хвилин для чоловіків і по двадцять п'ять хвилин для жінок. При маніпуляціях з м'ячем дозволяється використовувати голову, корпус, коліна. Суть гри - потрапити найбільшою кількістю м'ячів в ворота суперника, при цьому тримати руками м'яч можна не довше трьох секунд, існує необхідність постійно його передавати або здійснювати удари об підлогу.
У грі існують п'ять видів кидків: початковий, кидок воротаря, через бічний лінії, вільний, який судді призначають, якщо правила були порушені, і семиметровий. Гандбол дуже рухлива гра і в зв'язку з цим дуже травмопасная тому не можна забувати про страхування спортсменів від нещасного випадку в гандболі. Детальніше від страхування для гандболу та як купити страховку читайте в цьому розділі.

Покарання під час змагань з гандболу

Попередження слід за образи, порушення під час змагань, невдоволення, виражене в сторону судді. Гравцеві або всій команді вручається жовта картка.
Видалення на дві хвилини застосовують в тому випадку, коли суперник отримує удар, загрозливий його здоров'ю або за прояв неспортивної негативної поведінки, зверненого на іншу команду.
Дискваліфікація до закінчення гри використовується в разі грубих порушень гри, а також, якщо гравець протягом гри вже отримував три двохвилинний вилучень. Видається картка червоного кольору. Гравця, вилученого з поля може замінити людина з запасного складу.

Склад команди

Команда складається з шістнадцяти гравців, сім з яких знаходяться на поле, а решта запасні. Самих беручких і швидко реагують ставлять на фланги - це кутові і крайні, далі йде розігруючий або центр, міцних гравців у яких розвинений потужний кидок розташовують між центром і кутовим - їх називають напівсередня, лінійний - той хто, повинен перешкодити обороні противника і звичайно воротар.
В команду входять офіційні особи, які займаються юридичними питаннями, також вони мають право на звернення до секретаря, Секундометриста і навіть суддям.
Російські збірні з гандболу завжди мали високі показники на змаганнях, жіночий склад успішніший, їм вдалося винести срібло на олімпіаді 2008 року в Пекіні.

Джерело: Страхування для займаються гандболом SPORT.INSURE