Гандбол. Суперліга. Огляд матчів 18-го туру

handball.motorsich.com

ГАНДБОЛ

Закінчилися матчі 18-го туру чоловічої гандбольної Суперліги.

Чемпіонат України. Чоловіки. Суперліга. 18-й тур.

Політехнік (Донецьк) - Буревісник (Луганськ) - 19:35 (8:18). ПХ: Котеленець (5). Бур: Янковський (11), Волобуєв, Троценко (по 6), Псел (5), Науменко (4).

Динамо (Полтава) - Будівельник (Бровари) - 23:20 (11:12). Д: Васюк, Косяк (по 6), Абрамов (4). Буд: І.Чупріна (7), Мельник (4).

ЗТР (Запоріжжя) - ЗНТУ-ЗАС (Запоріжжя) - 29:22 (11:11). З: Пєсков (12), Карамишев (10). ДТ: Жуков (6), Єфименко (4).

Матч Мотор (Запоріжжя) - Портовик (Південний) перенесений на 3 березня.

8. ЗНТУ-ЗАС 18 1 1 16 422-571 3

З турнірної точки зору, лише один матч мав принципове значення. Однак, все вийшло навпаки. Саме, в цьому матчі в Донецьку, в якому повинна була бути боротьба за чотири очка, ніякої інтриги не вийшло. «Політехнік» повів у рахунку 2: 1, і на цьому для нього все завершилося.

Гості за дев'ять хвилин гри забили шість сухих голів. Тричі в цьому часовому відрізку відзначився Дмитро Янковський, двічі - Віталій Псьол і один гол на рахунку ветерана «Буревісника» Сергія Троценко.

Євген Котеленець один гол відквитав, але донеччани знову примудрилися пропустити п'ять м'ячів поспіль. Рахунок змінився на 3:12. У другому таймі гості довели свою перевагу до 17 пунктів і на цьому заспокоїлися.

У Полтаві чинний чемпіон України лише за дві з половиною хвилини до кінця зустрічі зміг вийти вперед - 21:20, після того, як правий крайній «Динамо» Андрій Абрамов кидком в лівий нижній кут забив гол. Закріпили перемогу господарів на 59-й і 60-й хвилинах Андрій Занімонец і Максим Бутенко. А починалося для «Динамо» все непогано. Після голу Андрія Васюка - 3: 1. На 15-й хвилині - 8: 5. А потім полтавчани забуксували.

Програли відрізок з рахунком 1: 5. Так, і перший тайм залишився за гостями. А виною тому, перш за все, блискуча гравця колишнього голкіпера «Динамо» Панченко. Богдан за матч відбив 44% кидків, втім, точної такий відсоток показали його візаві Андрій Камишов та Вадим Бражник. Весь другий тайм, аж до згадуваної вже 58-й хвилини, з перевагою в один-два м'ячі лідирував «Будівельник». Зрештою, позначилася коротка виїзна лава команди гостей. Сил не вистачило.

У Запоріжжі відбулося мале дербі. Обидві команди грали в палаці спорту «ЗАБ", який став для них домашньою ареною. Студентський колектив, натхнений перемогою в попередньому турі над одним з головних конкурентів за виживання в Суперліги «Політехніком», швидко відіграв гол, пропущений після кидка Олексія Пєскова.

І не тільки відіграв, але забив ще три м'ячі в ворота Геннадія Комка. Звичайно, позначилася відсутність стовпа оборони ЗТР Артема Звездова, пропускає матч на пару з Іваном Проніним через дискваліфікацію. Центральні захисники Володимир Кисіль і Олег Зотов в такому поєднанні ще не грали в чемпіонаті. Зазвичай, вони змінюють один одного. Господарям майданчика (за календарем) вдається скоротити відставання (3: 4), але, тут же, розрив знову зріс до трьох м'ячів (3: 6).

На 13-й хвилині - 5: 8. Відчуваючи, що назріває сенсація, ЗТР став суворіше грати в обороні і атакувати більш різноманітно. Чотири м'ячі поспіль у ворота Андрія Джулая, який до цього тягнув, здавалося, мертві м'ячі. ЗТР міг піти і на перерву в якості лідера. На останніх секундах тайму Артем Могила послав м'яч у ворота суперника в правого краю по дузі.

М'яч обігнув Джулая, але влучив у стійку воріт. Інтрига померла в другому таймі, коли ЗТР, програючи 12:14, знову забив двічі по чотири м'ячі поспіль, змінивши рахунок на табло на 25:20. А після цього ЗТР легко довів матч до перемоги. Варто відзначити, що і в цьому матчі високий відсоток відбитих кидків показали воротарі: у Комка цей показник дорівнює 43%, а у Джулая - 44. (Анатолій ВЛАСОВ)