Глухі хлопці на чемпіонаті Європи з бадмінтону

Бадмінтон - гра, яка в російському спорті глухих тільки набирає популярність. Це пов'язано з тим, що, хоча бадмінтон і був включений в програму літніх Сурдлімпійскіх ігор в 1985 році і став поширюватися серед глухих в світі, вперше від Росії спортсмени в цій дисципліні дебютували тільки в 2002 році на чемпіонаті Європи в Швейцарії, взявши три "бронзи ". Потім був чемпіонат світу в Болгарії (Софія), коли росіяни завоювали три медалі, в тому числі "золото" - і з тих пір домагалися нагород найвищого ґатунку на змаганнях різного рівня, в тому числі на Іграх-2009 в Тайбеї (Тайвань), іграх-2013 тієї ж Софії, іграх-2017 Самсуні (Туреччина). А на чемпіонаті Європи-2014 в Цюріху (Швейцарія) показали потужний командний результат, посівши 1 місце і завоював титул кращої команди.

Сьогодні російські глухі бадмінтоністи впевнено входять в число лідерів в цьому спорті. І тому на чемпіонат Європи в Словаччину вирушила підготовлена ​​команда.

Тренчин в Словаччині - мальовничий маленький, затишний місто з 50 тисячами жителів, що славиться могутнім замком 1069 року побудови, розташованим на грізних скелях
Тренчин в Словаччині - мальовничий маленький, затишний місто з 50 тисячами жителів, що славиться могутнім замком 1069 року побудови, розташованим на грізних скелях. Сюди і з'їхалися спортивні делегації з кількох країн. Чемпіонат з бадмінтону серед глухих, який проходить цього тижня - 22-29 липня - включає в себе першість Європи (до 18 років) і чемпіонат Європи (дорослий турнір).
Першість (до 18 років) проводиться вперше. Воно зібрало 17 дівчат і 16 юнаків з 9 країн (Росія, Україна, Словаччина, Туреччина, Іспанія, Франція, Німеччина, Швейцарія та Болгарія).
На першості в складі збірної команди Росії виступають:
- юнаки Андрій Чаплін (м.Москва), Владислав Орлов (Московська область), Арсеній і Павло Кудашкіна (м Саров, Нижегородська область);
- дівчата Катерина Матвіїва (Московська область), Ксенія Кузнєцова (м.Москва), Алія Исмагилова (г. Казань), Наталія Пшичкіна (г. Уфа).

На чемпіонаті Росії представляють:   - чоловіки Шохзод Гуломзода, Артемій Карпов, Михайло Єфремов (всі - м Москва), Дмитро Румянцев (г
На чемпіонаті Росії представляють:
- чоловіки Шохзод Гуломзода, Артемій Карпов, Михайло Єфремов (всі - м Москва), Дмитро Румянцев (г. Уфа);
- жінки Ольга Штайгер, Олена Тюріна, Антоніна Єгорова (всі - м Москва), Карина Хакимова (г. Уфа).
Курирує російську групу старший тренер Н. Тонина, їй допомагають тренера А. Копєйкін, Н. Зуєв, А. Єфремова, Д. Соболєв, В. Бікмулліна.

На думку Дмитра Соболєва, тренера з Уфи, який багато років спостерігає за чемпіонатами і також веде зараз Уфимську частина російської групи, розклад в першості був не зовсім простий: після потужного покоління 1996-99 рр. народження основу збірної складають зараз діти 2004-2007 рр. з прицілом на майбутнє.
22 липня першість і чемпіонат стартували після насиченої церемонії відкриття. Після ігор першого дня у вечірній сесії почався командний турнір, в якому розігрували звання кращої команди Європи 7 країн. Збірна Росії, яка мала захищати титул кращої команди, завойований 4 роки тому в Цюріху, за розкладом цей тур пропустила. За проміжними підсумками вели Франція, Литва, Туреччина.
На наступний день, 23 липня, Росія впевнено виграла матчеву зустріч 5-0 у Франції.

В цей же день завершилося проведене вперше Першість. У скарбничці юнацької збірної Росії з'явилися 1 золота медаль в жіночій парі, яку завоювали Катерина Матвіїва і Ксенія Кузнєцова, 2 срібні медалі (Матвіїва - жіноча одиночка, Орлов-Исмагилова - змішана пара), 4 бронзових медалі (Орлов - чоловіча одиночка, Кузнєцова - жіноча одинак, Орлов-Чаплін - чоловіча пара і Кудашкин-Кудашкин - чоловіча пара).
Що стосується дорослого командного турніру - там позиції спочатку були досить сильні, і на практиці це підтвердилося. 24 липня збірна Росії на груповому етапі обіграла збірну Болгарії з рахунком 5-0 і вийшла в півфінал на Україну. У України Росія також виграла - і зустрілася у фіналі з заклятими друзями, збірної Литви.
І тут наша збірна показала свій клас і виграла в третій раз поспіль титул найкращої команди континенту! На цей раз з унікальним досягненням - вигравши всі матчеві ігри з сухим рахунком (5-0, 5-0, 3-0, 3-0).

Тим часом і українці відзначилися - їх прагматичний підхід у матчі з Росією, націлений на збереження сил для боротьби за третє місце, виправдав себе: вони виграли у Франції 3-0 і взяли бронзу, вперше в своїй історії завоював медалі.
Що ж далі?
25 липня стартує індивідуальний турнір у 5 категоріях - чоловіча одиночна, жіноча одиночна, чоловіча парна, жіноча парна і змішана парна категорії. У всіх категоріях нашим гравцям доведеться пройти крізь сито групових етапів. Тріумфальне беззастережне виступ збірної Росії в командному турнірі дозволяє вірити в розсип медалей і в індивідуальному турнірі. Розіграш Чемпіонату Європи закінчиться 28 липня, в цей день пройдуть півфінали і фінали в усіх категоріях.

На офіційному сайті   публікуються зведення з кожного дня турніру

На офіційному сайті
публікуються зведення з кожного дня турніру.
Цікаво відзначити, що для забезпечення інформаційного висвітлення був реалізований грант, в рамках якого були набрані три десятка журналістів-початківців, задався метою поповнити свій досвід в журналістиці англійською мовою, відточити вміння на практиці. Для них було організовано тренінг в Братиславі, після якого вони зайнялися чемпіонатом в Тренчині, використавши отримані знання для роботи з інформацією і підвищення власної кваліфікації.
І зовсім вже, можна сказати, очевидне і неймовірне сталося поряд: незадовго до закінчення першості в склад, де зберігалися призначені для нагородження медалі, вдарила блискавка - і частина нагород просто розплавилася! Тому церемонія нагородження юнаків і дівчат пройде 28 липня, спільно з роздачею нагород дорослим переможцям, - коли прибудуть знову замовлені медалі.

Текст: Дмитро Соболєв, Тамара Шатула
Фотографії: офіційний сайт Чемпіонату