Голландія - Росія - 0: 0 (1тайм) - Євро 2008 - 1/4 фіналу. Голландія - Росія - 0: 0. Росіяни на рівних грають з фаворитом чемпіонату Європи

Фото Getty Images

Голландія - Росія - 0: 0 (1тайм) Сьогодні | Спорт https://cdn.segodnya.ua/img/article/138/59_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/138/59_tn.jpg 2008-06-21T22: 35: 59 + 03 : 00 Євро 2008 1/4 фіналу. Голландія - Росія - 0: 0. Росіяни на рівних грають з фаворитом чемпіонату Європи

ЄВРО-2008

1/4 фіналу

Голландія - Росія - 0: 0

Голландія: ван дер Сар, Буларуз, Оойєр, Матейсен, ван Бронкхорст, де Йонг, Енгелар, Снейдер, ван дер Ваарт, Куйт, ван Ністелрой.
Росія: Акінфєєв, Анюков, Ігнашевич, Колодін, Жирков, Семак, Семшов, Зирянов, Саєнко, Аршавін, Павлюченко.
Арбітр: Л. Міхел (Словаччина).

Напередодні матчу було багато сказано про блискучу гру голландців в групі, про те, що вони фаворити. Проводилися паралелі з португальцями, які також в третьому матчі групового турніру дали відпочити основним гравцям, і що з цього потім вийшло в чвертьфіналі проти німців. Також багато говорилося про те, що стрибнув вище голови росіянам нема чого втрачати, вони будуть грати розкуто. Також загальновідомо про психологічний шоці в команді ван Бастена, викликаного смертю новонародженої дочки Буларуза. Сам він, до речі, все ж вийшов на поле, як і в трьох попередніх матчах. Всі футболісти збірної Голландії в знак підтримки свого товариша вийшли на матч у траурних пов'язках.

Початок вийшло дещо несподіваним. Голландці грали вкрай обережно, не було очікуваного стартового натиску. Росіяни ж уже в дебюті створили кілька моментів, найнебезпечнішим з яких став удар головою Павлюченко. Знову горезвісна неточність росіян в завершальній стадії підвела команду. На деякий час росіянам взагалі вдалося закрити суперника на його половині поля і голландці діяли на відбій.

Лише з часом підопічні ван Бастена спробували взяти ініціативу в свої руки. Правда росіяни зовсім не бажали відмовлятися від свого ігрового плану. Підсумком тактичного протистояння стало відсутність очікуваної від цього матчу гостроти. Боротьби було багато, а небезпечних моментів - мало.

Приблизно за 15 хвилин до перерви голландці "прокинулися" і створили пару небезпечних моментів біля воріт Акінфєєва. Спочатку Енгелар небезпечно пробив, а потім Ністелрой не дотягнувся до м'яча після передачі ван дер Варта, перебуваючи у воротарському росіян. Втім, підопічні Хіддінка тут же відповіли серією найнебезпечніших ударів по варотам ван дер Сара.

Загалом, перший тайм не дав відповіді на питання, яка зі збірних більше заслуговує місця в півфіналі чемпіонату Європи.