Гра по-крупному. Огляд 20-го туру чемпіонату Англії

7. Цифр а туру
  8. Голи туру
  9. Таблиця

подія туру

Хай вибачать нас лідери, які зберегли позиції в порівнянні з минулим туром (хоча дехто і не без зусиль - про це нижче), але головна подія останнього туру минає, відбувся на «Емірейтс», де «Арсенал» і «Ньюкасл» провели дивовижний матч, результат якого став очевидним лише в останню чверть години. Багато в чому завдяки цій зустрічі ігровий день, що припав на суботу 29 грудня, виявився найрезультативнішим у нинішньому чемпіонаті (і шостим за результативністю в історії АПЛ). У восьми матчах було забито 35 голів, і більше чверті з них створили «каноніри» і «сороки».

У середу «Ньюкасл» на «Олд Траффорд» тричі вів у рахунку і все ж поступився. На цей раз команда Алана Пардью тричі порівнювала рахунок, але знову не змогла заробити навіть очка, здавшись в кінцівці на милість переможця. «Арсенал» забив сім голів, а героєм матчу став Тео Уолкотт - швидкий, цілеспрямований, нестримний. Він зробив хет-трик і віддав дві результативні передачі Олів'є Жиру. Тео, якого Венгер знову довірив позицію центрфорварда, відкрив рахунок на 20-й хвилині - голом в стилі Тьєррі Анрі. Другий м'яч Уолкотта відбувся на 73-й хвилині і виявився переможним: команди до того моменту тричі обмінялися голами. На перший випад «канонірів» відповів Демба Ба зі штрафного, на другий у виконанні Окслейда-Чемберлена - Сільвен Марво, а точний удар Лукаса Подольські нівелював знову Ба.

Коли до кінця основного часу залишалося трохи більше п'яти хвилин, вийшов на заміну Жиру записав на свій рахунок дубль, а виразну крапку в матчі поставив знову Т ь о р р і Тео Уолкотт. На ньому відчайдушно фолили, коли він проривався до воріт, і інший на його місці давно б попросив пенальті, але Уолкотт впав і піднявся, після чого спритно послав м'яч через плече присів Тіма Крула. 7: 3 - феєрична перемога команди Венгера, хоча як мінімум чотири людини (Діксон, Боулд, Адамс і Кіоун), ймовірно, поморщились, дізнавшись рахунок.

«Ньюкасл» ж став першою командою в історії прем'єр-ліги, яка в двох матчах поспіль забивала три м'ячі, але обидва рази програла. Більш того, заробила різницю голів -5. «Сорок» від зони вильоту відділяє лише три очки, але ж скоро кілька ключових гравців поїдуть на Кубок африканських націй.

Інші г ероі туру

Повернемося до лідерів. "Манчестер сіті" відмінно виглядав на старті матчу проти «Норвіча» на «Карроу Роуд» і вже до четвертої хвилини мав перевагу в два голи завдяки нечасто потрапляє в стартовий склад Едіну Джеко , Якому послідовно асистували Сільва і Агуеро. На 15-й хвилині «канарки» відіграли один гол не без везіння: м'яч, посланий Пілкінгтоном зі штрафного, зрикошетив і збив з пантелику Джо Харта.

Допомогти господарям, схоже, вирішив і Самір Насрі. За хвилину до кінця першого тайму півзахисник образився на Себастьяна Бассонга за жорсткий підкат, вирішив поборотися з камерунцем і дободался до червоної картки. Той факт, що рефері Майк Джонс видалив лише одного з буцається, надзвичайно обурив Роберто Манчіні, який і так вже перебуває під пильною увагою ФА за коментарі про переевшім Кевіна френдів, судівшем «городян» в минулому турі.

Незважаючи на видалення Насрі, Манчіні не став прибирати з поля одного з двох форварда, і на 5-й хвилині другого тайму Агуеро, кинутий в прорив Яя Туре, відновив перевагу в два м'ячі. Але мають чисельну перевагу «канарки» не давали гостям спокою до фінального свистка. Расселл Мартін знову зробив рахунок небезпечним в середині другого тайму, а після того, як Джеко забив четвертий м'яч «Ман Сіті» (і свій третій, який скнари-судді чомусь записали як автогол Марка Банна), той же Мартін при черговому пожежу біля воріт Харта заштовхав в них третій гол. 4: 3 - команді Манчіні все ж вдалося відстояти мінімальну перевагу і зберегти в поле зору "Манчестер Юнайтед" .

«Червоні дияволи» на «Олд Траффорд» також більшу частину матчу проти «Вест Бромвіча» задовольнялися мінімальною перевагою: ще на 9-й хвилині Гарет Маколей підставив ногу під простріл Ешлі Янга і вразив власні ворота. Через хронічне дощу поле було важким, травмований Руні матч пропускав, Робін ван Персі і Чічаріто не були в стартовий склад через ротації, повернувся, правда, Шінджі Кагава. Ван Персі , Втім, в середині другого тайму на полі з'явився і на 90-й хвилині вбив інтригу. Прекрасний гол форвард присвятив недавно померлому одному. Це був 14-й м'яч Робіна в чемпіонаті, тепер він одноосібно очолює список бомбардирів.

невдахи туру

«Астон Вілла» як і раніше не може відійти від розгрому, вчиненого їй «Челсі» напередодні Різдва. Команда Пола Ламберта вдома поступилася «Уїгану» і знову крупно - з рахунком 0: 3. «Летікс» завдяки виїзній перемозі - другий найбільшої за час перебування клубу в прем'єр-лізі - покинули зону вильоту. Присутній на грі власник «Вілли» Ренді Лернер обіцяв Ламберту виділити гроші на посилення в зимове трансферне вікно. Очевидно, втім, що молодим «вілланам» необхідний на поле досвідчений лідер.

Захисники господарів допустили помилку вже на 3-й хвилині, коли при подачі кутового забули в штрафній Івана Раміса, без перешкод розстріляв Бреда Гьюзана з близької відстані. На початку другого тайму Аруна Коне вивів на ворота Еммерсон Бойса, а через чотири хвилини забив сам - третій гол викликав масовий вихід уболівальників з «Вілла Парк». Бірмінгемці зустрічають новий рік на четвертому місці з кінця і всього на очко випереджають «Саутгемптон», у якого є гра в запасі.

несподіванка туру

І «Стоку» не чуже ніщо людське. Після вражаючої перемоги команди Тоні Пуліса над «Ліверпулем» на «Британії» в минулому турі «гончарі», можливо, дозволили собі недооцінити суперника - одного з аутсайдерів ліги «Саутгемптон». У підсумку до перерви «Сток» поступався 1: 3: «святі» стали першою командою в нинішньому чемпіонаті, які забили більше одного гола на «Британії». Позначилися, звичайно, і дискваліфікації Джеффа Кемерона і Райана Шоукросса. Всі три м'ячі «Саутгемптона» були забиті за участю Ріки Ламберта, який з вісьмома голами тепер другий кращий англійський форвард в чемпіонаті. Один м'яч в першому таймі елегантно відіграв Кенвайн Джонс.

Після перерви «Сток» сконцентрувався і на останній хвилині все ж звів матч внічию - Келвін Девіс не впорався з ударом Метью Апсон і був абсолютно безсилий проти пострілу Кемерона Джерома. Ймовірно, «гончарі» зуміли б і вирвати перемогу, якби не безглузде видалення в середині друге сорока п'яти хвилин Стівена Нзонзі, яке на совісті Марк Клаттенбург, також суддя відставив без уваги гру рукою Жозе Фонте.

тенденції туру

«Челсі» здобув четверту перемогу поспіль, перервавши безпрограшну домашню серію «Евертона» в нинішньому чемпіонаті. На гол Стівен Пієнар на другій хвилині матчу після перерви дублем відповів Френк Лемпард. «Іриски» володіли ініціативою тривалі відрізки гри, і нічия була б заслуженим підсумком, але Никица Єлавич і Віктору Анічебе завадив відзначитися каркас воріт. Команда Рафаеля Бенітеса зберегла третю сходинку, відстаючи від «Манчестер Сіті» на чотири очки з грою в запасі.

«Тоттенхем» після пам'ятного поразки в дербі північного Лондона виграв шість матчів з восьми. Добившись в звітному турі успіху на «Стадіоні світла», «шпори» зустрічають новий рік в зоні Ліги чемпіонів. Незважаючи на тиск з боку гостей (кращий момент упустив Еммануель Адебайор, який пробив з кількох метрів у поперечину), рахунок в матчі відкрив «Сандерленд» - Джон О'Ши відзначився після розіграшу штрафного. На початку другого тайму Карлос Куельяр забив автогол туру , Вразивши ворота Міньоле головою. Через три хвилини Аарон Леннон прорвав оборону «чорних котів», зробивши рахунок 2: 1. Потім «Тоттенхем» міг розвинути успіх, якби Джермейн Дефо НЕ забарився з ударом.

За десять хвилин до фінального свистка Гарет Бейл отримав чергове попередження за симуляцію (здається, надумане), яке стало п'ятим в сезоні (і третім поспіль - за дайвінг). Тепер він пропустить наступну гру - проти «Редінга», що, безумовно, хороша новина для команди Брайана Макдермотта. «Сандерленд» в таблиці на 13-му місці і на очко випереджає «Фулхем», який поступився вдома «Суонсі».

Прем'єр-ліга.ру

Павло Погребняк приніс всього другу в чемпіонаті перемогу «Редінгу», забивши єдиний м'яч у ворота «Вест Хема» на 5-й хвилині. Зустріч команд, що вийшли з Чемпіоншипа, не відрізнялася якістю: оскільки ні Макдермотт, ні Еллардайс не стали міняти склади в порівнянні з минулим туром, який відбувся лише три дні тому, суперники грішили втратою м'яча, безадресними передачами і ударами в молоко. Власне, і гол Погребняка був забитий після дитячої помилки Джеймса Коллінза: захисник збирався віддати м'яч назад Юссі Яаскелайнену, але у нього вийшла відмінна передача нападаючому «Редінга». По крайней мере, Павло найкращим чином розпорядився цим подарунком. Це лише третій гол російського форварда в чемпіонаті. Слабке зміст матчу нітрохи не затьмарило радість головного тренера «Роялс», який після гри хвалив Погребняка: «Павло продемонстрував відмінну реалізацію. Якщо він отримує шанс, то, як правило, вражає ціль ».

Цифр а туру

«Куїнз Парк Рейнджерс» , Програвши в неділю "Ліверпулю" з рахунком 3: 0, стали 15-ю командою за всю історію вищого дивізіону, яка після 20 матчів набрала не більше 10 очок. Всі 14 попередників «КПР» в кінці сезону йшли на зниження. Побажаємо Харрі Реднапп і його команді створити диво в новому році.

Голи туру

У передноворічному турі було забито безліч прекрасних голів, тому традиційної трійкою-п'ятіркою обмежитися не вдасться. Для початку, скажімо, переможний гол Аарона Ленона з обведенням на швидкості. «Сток» знову здивував двома шикарними голами: Кенвайн Джонс підправив м'яч у ворота п'ятою (з 0:25), а Кемерон Джером невідпорно пробив здалеку. Робін ван Персі частенько радує бездоганним виконанням, і це як раз такий випадок (і коментар дуже піднесений). Третій гол нестримного Тео з цікавого ракурсу. Луїс Суарес - Неоспіваний раніше герой туру - зробив дубль у ворота «КПР», і його перший гол був дуже хороший.