Грецьке чудо і реванш Бразилії: в Казані завершився чемпіонат світу з пляжного гандболу

(Казань, 29 липня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). У Казані завершився чемпіонат світу з пляжного гандболу, вперше в історії цього виду спорту пройшов у Росії. Господарям ця обставина не дуже допомогло, але без сенсацій в столиці Татарстану традиційно не обійшлося - чемпіонами світу стали гречанки і бразильці. І якщо південноамериканці традиційно є фаворитами світової першості, то на збірну Греції перед початком турніру навряд чи хто ставив.

І якщо південноамериканці традиційно є фаворитами світової першості, то на збірну Греції перед початком турніру навряд чи хто ставив

Пляжний гандбол є варіацією класичної гри з м'ячем при деяких змінах. Так, одночасно на поле всього чотири гравця, гандболісти постійно змінюються один з одним, переможець визначається в двох періодах. Якщо за підсумками матчу на табло рахунок 1: 1, призначається серія булітів. Але головна відмінність полягає в тому, що за красиві голи команда отримує два очки - стільки в скарбничку приносять забиті м'ячі після вертушки (обороту на 360 градусів), «воздушки» (гравець отримує м'яч і кидає, перебуваючи в стрибку), кидків «джокера» (цей гравець виходить на заміну воротареві в атаці) і шестиметрових ударів (простіше кажучи, пенальті). Можливо, саме краса пляжного гандболу допомогла заповнити трибуни Центру пляжних видів спорту - під час матчів російських команд і фіналів публіка жваво вболівала за гандболістів.

Росіянам домашні стіни, на жаль, не зовсім допомогли: і чоловіча, і жіноча команди добре провели груповий етап і основний раунд, отримавши путівки в плей-офф з других місць. Однак в чвертьфіналі у них не склалося - чоловіча збірна раптом не змогла нічого протиставити міцної команді Угорщини, а російські дівчата зовсім дивно програли збірній Греції в півфіналі. Серія буллітів, вирішальний момент, м'яч після кидка росіянки, здавалося, влітає у ворота, але невідомий Хоттабич вимовляє заклинання - мимо! У підсумку жіноча команда господарів залишилася лише на сьомому місці, а російські чоловіки зайняли шосту позицію. До слова, і угорці, і гречанки після перемог над збірною Росії дісталися до медалей турніру.

Зі збірною Греції взагалі вийшла цікава історія - команда вперше приїхала на чемпіонат світу і спочатку не розраховувала ні на що серйозне. Але апетит прийшов до дівчат Еллади під час їжі: в серії буллітів вони спочатку обіграли росіянок, потім таким же чином вибили з турніру діючих чемпіонок світу іспанок. У паралельному півфіналі збірна Норвегії обіграла бразільянок - теж не самий очевидний результат. Тому склад учасників жіночого фіналу навряд чи хтось перед початком турніру бачив саме таким. Та й вирішальний матч вийшов що треба: партія в одну сторону, партія в іншу, і знову серія післяматчевих кидків. Греція на цьому чемпіонаті на буллітах грає як риба в воді, що підтвердила в черговий раз: голкіпер Магдалені Кіпісіду двічі відбила кидки суперниць, а її сейвам позаздрив би навіть Акінфєєв. Перший чемпіонат світу грецькі дівчата напевно запам'ятають надовго - вони в черговий раз довели, що порядок і максимальна самовіддача б'ють клас.

У чоловічому фіналі боролися Бразилія і Хорватія: в такому ж складі ці суперники розігрували «золото» на двох останніх чемпіонатах світу. А для бразильців фінал восьмого чемпіонату світу в Казані взагалі став сьомим поспіль! Південноамериканці на цьому турнірі довго запрягали (в групі вони зазнали поразки від шведів і росіян), але швидко їхали в плей-офф: перемоги над Іспанією в чвертьфіналі і Швецією в півфіналі.

Перед вирішальним матчем їм напевно хотілося взяти реванш у хорватів за поразку два роки тому - тоді європейці в двох партіях обіграли бразильців і повели золоті медалі з-під носа. Настрій південноамериканців відчувався кожну секунду: вони так емоційно відзначали забиті м'ячі, що, здавалося, вже виграли матч. Хорвати брали холодною головою і точним розрахунком - до пори до часу ця тактика приносила успіх. У кінцівці першого періоду на табло горіли рівні цифри, і лише за п'ять секунд до перерви Жоао Пауло Соуза закинув вирішальний м'яч. У другому періоді гру ніби скопіювали з першого - спроби Хорватії втекти вперед, гонитва Бразилії і рівний рахунок на фініші. Бразильці могли вирішити все в основний час, але їх атака на загальне розчарування публіки припала в штангу. У такій ситуації в пляжному гандболі використовується правило «золотого гола» - першими в овертаймі володіння м'ячем виграли хорвати і могли вплинути на результат періоду в свою користь, але «жовто-зелених» врятувала поперечина. В атаці у відповідь Соуза став для бразильців джокером в прямому і переносному сенсі: вийшовши в атаку своєї команди на цій позиції, правий крайній кинув з-під захисника і приніс Бразилії п'ятий титул чемпіонів світу з пляжного гандболу.

Перед врученням нагород відбулася церемонія закриття турніру. Спортсменів та глядачів привітали міністр спорту Татарстану Володимир Леонов, генеральний директор Федерації гандболу Росії Лев Воронін і перший віце-президент Міжнародної федерації гандболу Жоель Дельпланк.

«Хотілося б висловити подяку Казані і Татарстану - вони в черговий раз довели, що проводять будь-спортивне змагання на вищому рівні», - зазначив Воронін. Дельпланк російською мовою подякував усім організаторам турніру, після чого почесні гості передали прапор чемпіонату світу Італії: саме там пройде світова першість у 2020 році. Прапор прийняв Массіміліано Бардіні - функціонер, відповідальний за розвиток пляжного гандболу на Апеннінах.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.