Хохфільцен-2018. На фартовому для України етапі медалей чекати не варто

З 13 по 16 грудня в Австрії пройде другий етап Кубка світу з біатлону. Хохфільцен є одним з найбільш фартових етапів для України. Саме тут наші біатлоністи 17 разів піднімалися на подіум. Більше медалей українські спортсмени завоювали лише в Поклюці - 20 нагород.

Після восьми гонок етапу в Словенії залишилося не найприємніше «післясмак», незважаючи на першу в кар'єрі перемогу Юлії Джими в індивідуальній гонці та бронзу дуету Анастасії Меркушіно і Артема Тищенко в суперміксте. На першому етапі Кубка світу українські біатлоністи показували досить низьку швидкість.

В останні роки є тенденція до зростання кількості точно стріляючих біатлоністів, що робить швидкість бігу набагато більш значуща. Вигравати за рахунок стрільби зараз можливо хіба що в індивідуальній гонці та одиночної змішаній естафеті. Але индивидуалок і супермікстов в цьому сезоні лише по три, включаючи чемпіонат світу. А як боротися за високі місця в інших дисциплінах - поки не зрозуміло. Вкрай складно уявити, що до лютого у нас буде ще хоча б один подіум на Кубку світу ...

Склад збірної України

З жіночої команди на Кубок IBU відправили Юлію Журавок. 24-річну біатлоністку брали в Поклюці з розрахунком на індивідуальну гонку, де вона з ідеальною стрільбою зайняла 20-е місце - другий кращий результат в кар'єрі на Кубку світу. Сестри Семеренко, Олена Підгрушна і Анастасія Меркушина в строю, а ось Юлія Джима прихворіла . В даний момент 28-річна киянка числиться у заявці на спринтерську гонку, проте якщо їй не стане краще, її замінить Ольга Абрамова, яку заради підстраховки зняли зі змішаної естафети етапу Кубка IBU в італійському Ріднау.

В даний момент 28-річна киянка числиться у заявці на спринтерську гонку, проте якщо їй не стане краще, її замінить Ольга Абрамова, яку заради підстраховки зняли зі змішаної естафети етапу Кубка IBU в італійському Ріднау

Юлія ДЖИМА

У чоловіків, якщо не відбудеться непередбачених ситуацій, спринт побіжать Дмитро Підручний, Артем Прима, Сергій Семенов і Віталій Кільчицький . Ці ж спортсмени вийдуть і на старт гонок переслідування в разі потрапляння в топ-60 спринту. У чоловічій естафеті повинен виступити Артем Тищенко, а компанію йому, швидше за все, складуть Підручний, Прима і Семенов.

Цікаво буде подивитися виступ жінок і чоловіків в естафетних гонках, особливо на програш лідерам на дистанції. В Кубку націй справи йдуть дуже непогано. Мабуть, саме потрапляння в топ-5 жіночого Кубка націй і в топ-10 чоловічого є головними завданнями на постолімпійскій сезон, і ці завдання в даний момент виглядають більш ніж здійсненними, що безсумнівно радує.

решта світу

У Хохфільцені повинна дебютувати в цьому сезоні норвежка Тіріл Екхофф . А ось олімпійська чемпіонка Пхенчхана-2018 в індивідуальній гонці Ханна Еберг може пропустити австрійський етап . Німкеня Лаура Дальмаєр спринт і персьют Хохфільцена точно пропускає і замість цього вперше в кар'єрі буде стартувати на Кубку IBU. Раніше лідер Бундестім відразу після юніорських стартів перейшла в «Вищу лігу».

У жінок в загальному заліку Кубка світу в даний момент лідирує італійка Доротея Вірер. 28-річна спортсменка в Поклюці показувала відмінну швидкість на лижні, а також фірмову скорострільність і точність на вогневих рубежах. Все це дозволило їй набрати 144 очка з 180 можливих. Не далеко відстала від лідера і більш титулована в плані здобутих Великих кришталевих глобусів Кайса Макарайнен. Для 34-річної фінки Олімпійські ігри 2018 року, швидше за все, стали останніми. І якщо у Доротея Вірер є дві олімпійські бронзи в змішаних естафетах, то в активі Макарайнен немає медалей головних змагань в кар'єрі біатлоніста. Але очевидно, що з мотивацією у Кайси все в порядку, і нас цілком може чекати захоплююче протистояння за перемогу в загальному заліку Кубка світу. Подивимося, чи зможе хтось їм скласти компанію в боротьбі за БХГ, зараз Фіалкова і Вітоцці знаходяться зовсім недалеко від Макарайнен за набраними очками.

Йоханнес Бе

А ось в чоловічому загальному заліку сенсаційно лише на 11-й позиції розташувався Мартен Фуркад. У Поклюці кращий біатлоніст останніх семи років за рахунок точної стрільби здобув перемогу в індивідуальній гонці, після чого через слабку швидкості з колом штрафу зайняв лише 24 місце в спринті, а потім вирішив не фінішувати в персьюті. Цілком можливо, що в березні Фуркад-молодший пошкодує про зняття, адже вже зараз програш Йоханнес Бе становить 79 очок. Саме норвежець стає явним претендентом на завоювання Великого кришталевого глобуса. Йому зараз немає рівних в швидкості, та й з точністю особливих проблем у норвежця не виникає. У спринті і персьюті Поклюці він помилявся рівно стільки разів, скільки міг собі дозволити.

Розклад етапу в Хохфільцені (час київський)

У Хохфільцені найкращі біатлоністи планети змагатимуться між собою в трьох дисциплінах. Як і в Поклюці, на австрійському етапі пройдуть спринти і персьют, а також, вперше в цьому сезоні, жіноча і чоловіча естафети. Причому чоловікам буде складніше: у них в програмі три гонки поспіль без вихідних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.