ХОКЕЙ. ХК «Кременчук» привіз новий трофей з Луцька.

У минулі вихідні 26-27 листопада наші хокеїсти з ХК «Кременчук» брали участь в Міжнародному турнірі «Дружба», що проходив в місті Луцьк на Волині.

Організаторами турніру виступили Волинська обласна Федерація хокею, Західно-Українська Аматорська хокейна ліга і міська влада м.Луцька. У турнірі окрім наших земляків і місцевої команди ХК «Луцьк» - чемпіона ЗУАХЛ брали участь гості з Білорусі ХК «Пінськ» (Пінськ) і ХК «Металург» (Жлобин). Турнір проходив в два ігрових дня. У перший день наші хокеїсти грали з господарями турніру і з ХК «Пінськ». До моменту приїзду наших хлопців на змагання, був відомий результат ранкового матчу між ХК «Луцьк» та ХК «Металург», в якому господарі, поступалися гостям по ходу матчу 0: 2, змогли підібрати ключі до воріт команди з Жлобина і вирвати перемогу 9: 6 (1: 2, 4: 2, 4: 2)

Місцева команда, за час, що минув після Кубка Мера міста Луцька, тріумфаторами якого в квітні 2010 року були наші хокеїсти, змогла значно посилитися. У команді з'явилися молоді перспективні хокеїсти з Білорусі, кілька хокеїстів були запрошені з команд ЗУАХЛ прямо перед турніром. Керував командою новий граючий тренер з Києва, випускник спортивної школи київського «Сокола» і команда цілком резонно розраховувала на підсумковий успіх.

Амбіції нашої команди, яка розраховує повторити минулорічний успіх, теж були високі. ХК «Кременчук» - дворазовий володар Кубка України серед аматорських команд в цьому році отримав пропозицію від ФХУ взяти участь в Чемпіонаті України серед аматорських команд. Офіційний спонсор клубу ТМ «Олександрія-БЛІГ» поставив завдання перед керівництвом команди в міжсезоння провести селекцію, результатом якої став прихід в команду кількох новачків. Ряди команди, заявленої на чемпіонат України, поповнили гравці з Києва та Дніпродзержинська, які мають досвід виступів у змаганнях високого рівня. На турнірі в Луцьку цій команді треба було довести свою спроможність для участі в ЧУ, що команда і зробила, завоювавши свій черговий трофей.

ХК Кременчук з черговим трофеєм
ХК "Кременчук" з черговим трофеєм

Проти господарів наші хокеїсти вийшли турніру «з корабля на бал», однак перші не змогли впоратися зі стартовим натиском нашої команди і вже до 6 хвилині «горіли» 0: 2. Як тільки кременчужани заспокоїлися, господарям вдалася швидка контратака, і рахунок став 1: 2. Наші знову додали і до кінця періоду змогли закинути ще дві шайби, на першу перерву команди пішли за рахунку 1: 4. У другому періоді лучани перебудувалися і почали грати в дві п'ятірки, використовуючи швидкісні якості своїх гравців, за якими наші хлопці не завжди встигали, що призводило до порушень правил і грі в нерівних складах. Через 4 хвилини, після початку періоду, місцевим хокеїстам вдалося закинути шайбу, був використаний чисельну перевагу в 2 гравця, але радість була недовгою, вчотирьох наші хлопці відіграли одну шайбу, а буквально через 40 секунд при виході з лави оштрафованих п'ятого гравця, розрізним пасом відправили його «на побачення» з воротарем. Поки лучани приходили до тями після двох шайб, пропущених менш ніж за хвилину, нашого капітана Сергія Мазуру вдався відмінний клацання, який відправив місцеву команду в легкий нокдаун. На табло знову комфортну перевагу 2: 7 на користь ХК «Кременчук». Потім кілька вилучень і прикра помилка нашого воротаря в кінцівці періоду дозволили ХК «Луцьк» забити дві шайби і скоротити відставання. На другу перерву команди пішли за рахунку 7: 4. У третьому періоді гравці ХК «Кременчук» отримали установку діяти на контратаках, проти рветься вперед суперника і змогли не тільки не пропустити, а й забити в ворота лучан чотири шайби. Підсумкові 11: 4 (4: 1, 3: 3, 4: 0) підняли настрій гравцям перед вечірнім матчем з ХК «Пінськ».

ХК «Пінськ» прибув на турнір у далеко не найсильнішому складі. Кілька основних гравців були задіяні у внутрішньому чемпіонаті і не змогли допомогти гідно виступити своїй команді. Відсутність основного воротаря і склад в 10 чоловік зробили гру цікавою тільки в декількох моментах, поки втома і постійні воротарські «ляпи» не змусили білоруських хокеїстів змиритися з поразкою. Підсумковий рахунок 18: 3 (9: 1, 3: 1, 6: 1) не відобразив в повній мірі відбувається на майданчику, тому що мінімум половина пропущених шайб була на совісті воротаря.

На наступний день нашим хокеїстам потрібно було грати з іншого білоруською командою в останньому матчі дня. Перед цим матчем білоруси грали між собою, перемогу святкував жлобінський «Металург» 13: 4 (4: 2, 4: 2, 5: 0) потім ХК «Луцьк» остаточно «добив» малочисельний колектив з Пінська 12: 4 (3: 1 , 5: 2, 4: 1).

Для підсумкової перемоги нашим суперникам з Білорусі необхідно було вигравати з різницею в 7 шайб. Таке завдання здавалася непосильною, але настрій «сталеварів» вразив. З перших хвилин вони кинулися в атаку, але надійна гра нашого голкіпера дозволила пробити його всього двічі. Наші хокеїсти відповіли двома голами. У другому періоді тренерський штаб кременчужан (Володимир Шібашов і Михайло Кириленко) перейшов на гру в дві ударні п'ятірки, різко піднявши темп. Результат прийшов негайно, чотири голи протягом шести хвилин збили войовничий настрій наших білоруських друзів, після чого матч просто догравався з явною перевагою нашої команди. Підсумок матчу 11: 3 (2: 2, 6: 1, 3: 0).

Забивши у ворота суперників 40 шайб, наша команда знову стає тріумфатором міжнародного турніру.

Офіційний спонсор ХК "Кременчук" - ТМ "Олександрія-БЛІГ"

Керівництво ХК "Кременчук"

Президент - Сергій Мазур

Генеральний менеджер - Влідімір Шібашов

Тренер - Михайло Кириленко

Склад ХК «Кременчук»:

Воротар - Геннадій Бондарєв (Київ)

Захисники: Віталій Пузанов, Ігор Потапенко та Дмитро Соколов (Дніпродзержинськ); Герман Десятников, Володимир Дзюба і Григорій Смирнов (Кременчук)

Нападники: Артем Скрицкий, Олександр Сухенко та Євген Млинченко (Київ); Сергій Брага та Євген Бур'яненко (Дніпродзержинськ); Сергій Мазур (К), Олександр Лозовський, Андрій Смирнов і Володимир Олійник (Кременчук)

Кращим бомбардиром у складі ХК «Кременчук» став наш капітан і натхненник Сергій Мазур, який закинув у ворота суперників 7 шайб. При цьому символічно, що перша і остання шайби на турнірі були в його виконанні. Найбільше асистували партнерам Артем Скрицкий і Євген Бур'яненко, по 6 разів. Найкрасивіший гол турніру забив Євген Млинченко.

В черговий раз ХК «Кременчук» за підтримки свого офіційного спонсора ТМ «Олександрія-БЛІГ» виграє престижний турнір і завойовує нові трофеї під славу нашого рідного міста Кременчука.