Хокейні мундіалі. Частина двадцята. 2000 рік (і посилання на всі попередні частини).

2006 рік
70-й чемпіонат світу
5 - 21 травня
Латвія, Рига

По-перше, правоохоронці мало не в кожному матчі виводили з трибун підпилих уболівальників, їх же виловлювали на вулицях і відправляли в витверезники. Всього за два тижні чемпіонату було оштрафовано 567 осіб. Крім того, квитки на хокей виявилися безпрецедентно дорогими. Постаралися спекулянти. Деякі матчі проходили при напівпорожніх трибунах. Кількість туристів в Латвії було невеликим - всьому виною відсутність реклами чемпіонату світу і захмарні ціни в готелях під час нього.

Кількість туристів в Латвії було невеликим - всьому виною відсутність реклами чемпіонату світу і захмарні ціни в готелях під час нього

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 01.

Чемпіони світу 2006 року збірна Швеції
Воротарі: Стефан Лів, Йохан Холмквіст, Даніел Хенрікссон.
Захисники: Маттіас Тімандер, Магнус Юханссон, Ніклас Кронвалл, Пер Холлберг, Ронні Сандин, Андреас Холмквіст, Кенні Янссон.
Нападники: Тоні Мартенссон, Джеспер Маттсон, Йонас Нордквіст, Матіас Юханссон, Ніклас Бекстрём, Джоел Ландквіст, Андреас Карлссон, Бьорн Мелін, Фредрік Емвалл, Майкл Самуельсон, Йохан Френзен, Хенрік Зеттерберг, Міка Ханнула, Йорген Янссон, Майкл Нюландер.
Головний тренер: Аке-Бернт Густаффсон.

Атмосфера в збірній перед турніром була не найкраща. Після Олімпіади в Турині Володимир Крикунов звинуватив Олексія Ковальова в несвоєчасному поході в ресторан. Чи позначилося це на відносно інших енхаеловцев до тренера, впевнено сказати не можна. Але факт залишається фактом, з-за океану в Латвію приїхав тільки Олександр Овєчкін . Ковальов, за чутками, Ковальчук, Морозов і Зінов'єв спільної мови з Крикуновим не знайшли.

На попередньому етапі збірна Росії в групі С змагалася з Казахстаном, Білорусією і Словаччиною. Перша гра з казахами була формальністю (те ж саме могли сказати словаки і латиші). Наша команда робила на майданчику все, що душі було завгодно. П'ять шайб в більшості, хет-трик Овечкіна, хет-трик Сьоміна, 4 очка Малкіна і Нікуліна - 10: 1 на табло.

Куди важче було з Білоруссю. Після того як Ігор Ємелєєв Ігор Сергійович відкрив рахунок в першому періоді, здалося, що росіяни без праці доведуть матч до перемоги. Але Антоненко і Макрицький Олександр Миколайович швидко повернули наших хокеїстів з небес на землю. Чашу терезів на свою користь вдалося схилити лише в третьому періоді. Куляш і Харитонов принесли Росії чергові очки.

Остання гра була з розряду принципових. Росіяни не обігравали Словаччину на чемпіонатах світу протягом восьми років. Гольовий маятник гойдався з боку в бік: двічі вперед виходили словаки, двічі наші. Але крапку в матчі поставив все-таки хокеїст з орлом на грудях. Олексій Міхнов реалізував більшість.

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 02.

У групі D тим часом феєрія ще зовсім юний Сідні Кросбі. Малюкові Сиду було всього 18 років, але окуляри він набирав зовсім не по-дитячому: дубль у ворота Данії, 1 + 3 в грі з Норвегією і гол США. В іншому, попередній етап був нічим не примітним, сильні збірний зайняли свої місця.

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 03.

Символічна збірна (версія журналістів)
Воротар: Андрій Мезин (Білорусія).
Захисники: Петтері Нуммелін (Фінляндія), Ніклас Кронвалл (Швеція).
Нападники: Сідні Кросбі (Канада), Девід виборних (Чехія), Олександр Овечкін (Росія).
Лауреати турніру (версія директорату)
Кращий воротар: Йохан Холмквіст (Швеція).
Захисник: Ніклас Кронвалл (Швеція).
Нападаючий: Сідні Кросбі (Канада).
Найцінніший гравець: Ніклас Кронвалл (Швеція).

На попередньому етапі суперниками росіян, крім Словаччини та Білорусії, стали Швеція, Швейцарія та Україна. «Жовто-блакитні» були розбиті 6: 0, дубль оформив Максим Сушинський. Велика перемога була затьмарена травмою Олександра Харитонова, якого коліном в коліно зустрів Олександр Бобкін.

Шість шайб отримали і швейцарці, правда, перевага у Росії було не настільки переважною. До третього періоду рахунок був рівним 2: 2, але в заключні 20 хвилин Биков, Нікулін, Кулемін і Малкін не залишили від суперника каменя на камені.

Класний третій період вийшов і в грі зі Швецією - 11: 2 за кидками, але перемоги це не принесло. Янсон і двічі Самуельсон нейтралізували старання Овечкіна і Міхнова. Олексію вдалося врятувати країну лише за 5 хвилин до кінця зустрічі. Чи не зазнавши жодної поразки, Росія з першого місця в групі вийшла в чвертьфінал. Туди ж пройшли канадці, фіни, американці, чехи, шведи, швейцарці та білоруси.

Збірна Чехії на цьому турнірі грала не дуже яскраво, лише Мілан Гнилички виблискував в рамці, і, здавалося, наша команда повинна виходити в півфінал. Але марнотратство в атаці і проблеми з ігровою дисципліною призвели до того, що Олексій Міхнов знову повинен був відповідати за своїх партнерів. За 65 секунд до кінця гри габаритний форвард зрівняв рахунок - 3: 3. Але через якихось 7 хвилин Міхнов з героя перетворився в організатора чеського тріумфу. Після вкидання в зоні росіян він залишив перед воротами зовсім вільного Збинек Іргл, який в два дотики змусив уболівальників по всій Росії схопитися за голови. Команда, що показувала найсимпатичніший хокей на чемпіонаті світу, вибула в першому ж раунді плей-офф.

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 04.

Шведи і Мікка Ханнула, який оформив хет-трик, розгромили США - 6: 0, Канада не без допомоги Кросбі розібралася зі Словаччиною, а фіни, як зазвичай приділивши багато уваги обороні, не забули закидати Андрія Мезина кидками. 3 з 41 білоруський голкіпер не взяв.

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 05.

У півфіналі чехи знову зіграли незрозуміло і знову, завдяки своєму голкіперу, виграли зустріч. Фіни двічі пропустили в більшості і отримали один гол в порожні ворота - 1: 3. Розігралися шведи побили ще одних північноамериканців. Марк Дені до 23-й хвилині пропустив п'ять шайб і понуро покотився на лаву запасних. Кросбі і Бержерон змогли лише скоротити розрив у рахунку - 4: 5.

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 06.

Кращі бомбардири чемпіонату світу-2006
Сідні Кросбі (Канада) - 16 (8 + 8), Патрік Бержерон (Канада) - 14 (6 + 8), Петтері Нуммелін (Фінляндія) - 14 (3 + 11), Ніклас Кронвалл (Швеція) - 10 (2 + 8 ), Олександр Овечкін (Росія) - 9 (6 + 3), Михайло Грабовський (Білорусія) - 9 (5 + 4), Андреас Карлссон (Швеція) - 9 (5 + 4), Майкл Самуельсон (Швеція) - 9 (4 +5), Анжей Копітар (Словенія) - 9 (3 + 6), Євген Малкін (Росія) - 9 (3 + 6).

У матчі за 3-е місце розчаровані канадці не знайшли мотивації в грі з Фінляндією, поступившись 0: 5, а шведи легко розірвали чехів. Маттссон, Емвалл, Кронвалл і Янссон закинули по шайбі за 40 хвилин, дозволивши своїй збірній спокійно дограти 3-й період і увійти в історію хокею як команді, яка в один рік виграла чемпіонат світу і Олімпіаду.

Збірна Росії

Воротарі: Сергій Звягін (5 матчів, 9 пропущених шайб), Максим Соколов (2, 7), Олександр Фомічов (2, 0).

захисники: Ілля Нікулін (7 матчів, 1 гол, 5 передач, 8 хвилин штрафу), Денис Куляш (7, 3 + 1, 6), Дмитро Биков (7, 2 + 1, 6), Вадим Хомицький (7, 0 + 3, 2) , Віталій Атюшов (7, 0 + 2, 10), Андрій Кручинін (5, 0 + 2, 4), Георгій Мішарін (3, 0 + 1, 4), Сергій Жуков (7, 0 + 1, 4), Кирило Кольцов (6, 0 + 0, 27).

нападники: Олександр Овєчкін (7, 6 + 3, 6), Євген Малкін (7, 3 + 6, 6), Олексій Міхнов (7, 4 + 2, 2), Олександр Сьомін (7, 3 + 3, 8), Денис Архипов (7, 2 + 4, 6), Максим Сушинський (7, 2 + 4, 0), Данис Заріпов (6, 2 + 3, 4), Костянтин Горовиков (7, 1 + 3, 8), Микола Кулємін (7, 1 + 3, 2), Ігор Григоренко (7, 1 + 2, 8), Ігор Ємелєєв Ігор Сергійович (7 , 1 + 2, 8), Сергій Мозякин (4, 2 + 1, 0), Олександр Харитонов (4, 1 + 0, 4).

нападники:   Олександр Овєчкін   (7, 6 + 3, 6),   Євген Малкін   (7, 3 + 6, 6),   Олексій Міхнов   (7, 4 + 2, 2), Олександр Сьомін (7, 3 + 3, 8), Денис Архипов (7, 2 + 4, 6), Максим Сушинський (7, 2 + 4, 0),   Данис Заріпов   (6, 2 + 3, 4), Костянтин Горовиков (7, 1 + 3, 8), Микола Кулємін (7, 1 + 3, 2), Ігор Григоренко (7, 1 + 2, 8), Ігор Ємелєєв Ігор Сергійович (7 , 1 + 2, 8),   Сергій Мозякин   (4, 2 + 1, 0), Олександр Харитонов (4, 1 + 0, 4)

Хокей. Історія чемпіонатів світу. Частина 26. ЧС-2006. Фото 07.