Хроніка 7-12 етапів гонки «Тур де Франс»

Сайт Veloonline продовжує висвітлювати події велогонки «Тур де Франс». З попередніми новинами велозмагання ви можете ознайомиться тут

Всесвітньо відома гонка-багатоденка «Тур де Франс» вже перевалила за екватор. Нові етапи принесли нові драми і сюрпризи.

Нові етапи принесли нові драми і сюрпризи

7 і 8 етапи гонки проходили на рівниною місцевості.

7 і 8 етапи гонки проходили на рівниною місцевості

7 етап проходив за маршрутом Ліваро - Фужер, склавши 190,5 км дистанції. Цей етап став найспокійнішим з усіх попередніх. Гонка проходила в класичному спринтерському стилі. Зі старту пішли у відрив 5 гонщиків, включаючи лідера гірській класифікації Даніеля Теклехайманота з команди «MTN-Qubeka». Пелотон впевнено контролював відрив, і за 11 км до фінішу повністю його нейтралізував. Надалі команди почали готувати плацдарм для фінішного спринту своїх лідерів. Переможцем етапу став британець Марк Кавендіш з команди «Etixx - Quick Step», слідом за яким фінішували Андре Грайпель з «Lotto Soudal», Петер Саган з «Tinkoff-Saxo» і Джон Дегенкольб з «Giant Alpecin».

Кращі моменти з перших 7-ми етапів гонки на відео:

8 етап пройшов 11 липня за маршрутом Ренн - Мюр-де-Бретань, протяжністю 179 км.

8 етап пройшов 11 липня за маршрутом Ренн - Мюр-де-Бретань, протяжністю 179 км

Першу на цій гонці перемогу для Франції здобув француз Алексіс Віллермо з команди AG2R La Mondiale, це була перша в його кар'єрі перемога на етапі Тур де Франс. На підйомі Мюр де Бретань він вирвався за 800 м до фінішу, випередивши своїх суперників. Другим до фінішу прибув ірландець Ден Мартін, поступившись 5 секунд лідеру. Основні фаворити фінішували через 10 секунд після Віллермо. Першу на цій гонці перемогу для Франції здобув француз Алексіс Віллермо з команди AG2R La Mondiale, це була перша в його кар'єрі перемога на етапі Тур де Франс

12 липня, в рамках 9-го етапу гонки «Тур де Франс» відбулася командна гонка на час на дистанції 28 км. Британська команда Sky зуміла захистити жовту майку свого капітана Кріса Фрума, але не змогла здобути перемогу на етапі, поступившись чемпіонам світу в командній обробленні команді BMC всього 6 десятих секунди. На дистанції довжиною 28 км гонщики команди Sky лідирували на двох останніх відсічення, фінальний відрізок команда проходила вп'ятьох - Кріс Фрум, Річі Порт, Ніколас Роч, Герант Томас, Леопольд Кеніг. Фрум перетнув фінішну лінію першим з команди. Гонщики Sky подолали дистанцію за 32 хвилини 16 секунд.

Відео з супер швидкісного командного етапу "Тур де Франс":

Відео з супер швидкісного командного етапу Тур де Франс:

Рівнинні етапи закінчилися і почалися суворі, цікаві і непередбачувані гірські траси. Затяжний горбистий під'їзд і вершина вищої категорії Ла П'єр-Сен-Мартен (15,3 км із середньою градієнтом 7,4%) - такими були декорації 10- го етапу Великої петлі, довжиною в 167 км, що проводиться в особливий день для Франції. На День взяття Бастилії другий рік поспіль організатори гонки ставлять гірські етапи, причому переможець цього етапу в кінці третього тижня гонок повертається в Париж в жовтій майці. Цього разу переможцем на етапі став Крістофер Фрум, зробивши одиночну атаку за 6,4 км до фінішу. Фрум перетнув фінішну лінію з запасом в хвилину. Друге місце взяв його товариш по команді Річі Порт. Також перемога на вершині найвищої категорії принесла Кріс Фрум горохову майку гірського короля Тур де Франс-2015.

Також перемога на вершині найвищої категорії принесла Кріс Фрум горохову майку гірського короля Тур де Франс-2015

11-й етап багатоденки «Тур де Франс» став жорстким випробуванням для учасників, так як гонка довжиною в 188 км проходила під палючим сонцем. Хоакім Родрігес, капітан команди «Катюша, сподівався утримати лідерство в групі, але через падіння на початку траси і погіршення стану здоров'я, змушений був відступити на головному підйомі дня Коль дю Турмале. Переможцем на 11 етапі став Рафала Майки, випередивши на фініші своїх найближчих переслідувачів на 1 хвилину. Наступним на фініші був Даніель Мартін, який отримав нагороду самого агресивного гонщика Тур де Франс 2015 і в честь того вийде на 12-й етап з червоним номером. Третім в гонці фінішував німецький спортсмен Емануель Бушман.

Третім в гонці фінішував німецький спортсмен Емануель Бушман

Чотири підйому, чотири кілометри набору висоти і все це з новою хвилею аномальної спеки, приправленою дощем і градом - 12-й етап Тур де Франс став справжньою перевіркою на міцність для спортсменів. Гонщики проїхали складну дистанцію з перепадом висот до 4000 метрів. Стартувавши при пекучому сонці в 37С градусів гонщики продовжили їхати в дощ, а перепад температури повітря склав 20С градусів. На останніх кілометрах зав'язалася боротьба за перемогу на етапі між поляком Квятковські і іспанцем з команди «Катюша» Родрігесом з якої Родрігес вийшов переможцем і впевнено пішов до фінішу за черговою перемогою на етапі Тур де Франс. Другим на фініші був датчанин Якоб Фульсан, третім - француз Ромен Барді.

Пекуче сонце, дощ з градом, перепади висот до 4000 м - найцікавіші моменти з сурового12-го етапу на відео: