Інопланетяни! "Реал" - "Барселона" - 2: 1. Суперкубок Іспанії. Матч-відповідь / Новини / Чемпіонат Іспанії з футболу онлайн / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Середовище. Мадрид. "Реал" - "Барселона" - 2: 1. Гол Гонсало Ігуаїна. REUTERS

СУПЕРКУБОК ІСПАНІЇ. матч-відповідь

"РЕАЛ" - "БАРСЕЛОНА" - 2: 1 (2: 1)

Голи: Ігуаїн, 10 (1: 0). Кріштіану Роналду, 18 (2: 0). Мессі, 44 (2: 1).

"Реал" (Мадрид): Касільяс, Арбелоа, Пепе, Серхіо Рамос, Марселу, Хедіра, Езіл (Модріч, 84), Хабі Алонсо, Ді Марія (Хосе Кальєхон, 79), Ігуаїн (Бензема, 82), Кріштіану Роналду.

"Барселона": Віктор Вальдес, Адріану, Піке, Маскерано, Хорді Альба, Хаві, Серхіо Бускетс (Сонг, 75), Іньєста, Педро (Тельо, 82), Мессі, Санчес (Монтойя, 31).

Попередження: Маскерано, 13. Пепе, 20. Арбелоа, 37. Піке, 50. Хедіра, 63. Хабі Алонсо, 73.

Вилучення: Адріану, 27 (фол "останньої надії").

Суддя: Матеу Лаос.

Перший матч - 2: 3.

29 серпня. Мадрид. Стадіон "Сантьяго Бернабеу".

"Реал" і "Барселона" розіграли перший трофей нового сезону. У суперечці за Суперкубок Іспанії чемпіони взяли верх над володарями Кубка - 2: 1 в Мадриді після 2: 3 в Барселоні.

Який же "Реал"! Сильні суперники роблять один одного сильніше. Команда Жозе Моурінью додала вічного протистояння нових фарб.

Давно з "Барсою" ніхто не звертався так, як господарі "Сантьяго Бернабеу" в перші півгодини з хвостиком цього матчу. Таке ігрову перевагу з такими моментами і самим синьо-гранатовим мати не соромно. Проти будь-якого опонента, а вже проти головного - це просто щось.

Тиждень тому португальського фахівця в чому тільки в черговий раз не звинуватили, в тому числі і в боягузтві. У чомусь зовсім справедливо. Каталонці на "Ноу Камп" виглядали такими ж, як і раніше - чудовими і непереможними. Хосеп Гвардьола або Тіто Віланова - начебто не так вже й важливо. Мессі, Іньєста і Хаві в черговий раз перемололи свого головного противника, а той не запропонував гідну відповідь.

У попередню іспанську середу був хіба що один момент, коли могло здатися: ось зараз Кріштіану Роналду і компанія зможуть щось протиставити "Барсі". Тоді, коли мадридці відкрили рахунок у другому таймі. Але тут же трапився гол Педро - і був офсайд чи ні, це тільки Моурінью виявилося важливо, - після чого синьо-гранатові невимушено продовжили свою справу.

Помилка виконував установку по загостренню ситуації "ногами" Вальдеса в кінцівці гри на "Ноу Камп" залишила інтригу перед матчем на "Сантьяго Бернабеу". Хтось міг порахувати, що лише подобу інтриги. Багато так могли порахувати. Але не особливий тренер "Королівського клубу", у якого в черговий раз свої ролі сильно виконали свита з військом.

***

З перших хвилин "Реал" виглядав командою, яка взялася за гру і її не відпустить. За ті самі півгодини з хвостиком мадридці безжально розправилися з каталонцями, поклавши на це багато-багато сил і ризикуючи залишитися в кінцівці "голими". Всі 90 хвилин в такому режимі не працює навіть натягнута як тятива команда Моурінью. Але все те, що португалець задумав, того безумовно варто.

Господарі підібрали ініціативу, позбавили гостей території. Вони щільно прихопили лідерів суперника і при можливості блискавично переводили м'яч за лінію його оборони. Все просто? Настільки, що можна зіграти з каталонцями самим? Ось тільки навіть методи Моурінью проти синьо-гранатових часто безсилі. Однак в цей день все було інакше.

Перша гольова атака випросталася стрілою від Пепе. Він ніби просто виніс м'яч зі своєї половини на чужу. До барселонському розчарування Маскерано махнув ногою повз перехоплення, зрізавши пас на хід Ігуаїна. Форвард вискочив один на один, не став зближуватися з Вальдесом і пробив його ударом по центру воріт.

Другий гол продемонстрував позначену мадридську базу. Хедіра, Хабі Алонсо і компанія в серії стиків на своїй половині відвоювали м'яч у Хаві, Іньєсти і товаришів. Хедіра намалював передачу до чужого штрафного. Роналду несподіваним рухом підкинув м'яч високо вгору і кинувся від Піке подалі. Прийом вийшов неідеальним, захисник встиг зайняти місце за Вальдесом. Роналду найсильнішим ударом на кшталт метил в дальній - м'яч від руки падаючого воротаря влетів в ближній кут.

***

У мадридців бігли і працювали всі. Пепе і Марселу відзначалися ефектними ходами в атаці, Езіл і Роналду - терплячими включеннями в захисті. Суціль фальшиво хіба що Ігуаїн, який в підсумку реалізував лише один з п'яти моментів.

Аргентинець не забив ні коли рахунок ще не був відкритий, ні коли на табло тільки-тільки загорілася "двійка", ні по ходу тягучого другого тайму, ні перед заміною. Партнери виводили форварда на завершення, тільки передачі Марселу, фінти і переклади Роналду, тонкі паси Хабі Алонсо не були використані як повинно. Двічі здорово ногами зіграв Вальдес, потім вчасно включився Маскерано, а під кінець при підкаті співвітчизника удар прийшовся в штангу.

Провівши два голи, мадридці були близькі до третього. І навіть забили ще раз після подачі Хабі Алонсо, коли Рамос випередив Пепе і скинув м'яч повз Вальдеса. Але той же Пепе в боротьбі за позицію відштовхнув Маскерано руками і взяття воріт зараховано не було. А наступну гостру атаку - і знову після перекладу вперед - гості зірвали фолом "останньої надії" Адріану на тікає один на один Роналду. Вдесятьох проти такого "Реала" - випробування навіть для "Барси".

В атаці Мессі, Іньєста і Хаві не встигали підняти голову. Якось Мессі побіг за "нейтральним" м'ячем і встромився в Пепе. А вже в боротьбі - пройдеш одного, тут же виростає інший, а за ним, якщо буде потрібно, і третій. От і доводилося задкувати назад, відходити на свою половину поля. "Барса" ніяк не могла зачепитися за володіння м'ячем. Залишалося терпіти.

***

З двома м'ячами і чисельною перевагою в активі "Реал" трохи зменшив оберти. Все-таки сили не безмежні. І без того мадридці з таким футболом і розвитком подій виглядали інопланетянами.

А перед перервою всім про себе нагадав головний інопланетянин. Мессі пішов на трьох, а коли Хабі Алонсо збив Хаві, зі штрафного обвів «стінку» і потрапив точно в лівий від себе, дальній для Касільяса кут. На такий удар можна було відповісти тільки таким же ударом. І його ледь не завдав Роналду, які розігнався як слід, не зустрів активного опору і ухнув з трьох десятків метрів. Зовсім поруч з правим кутом.

У другому таймі "Реал" тримався за нитки гри, "Барса" довгий час була далека від його воріт, але вперто лізла вперед. Втомилися і ті, і інші. Іскрить мадридський футбол замінила боротьба з обох сторін.

Без безлічі стиків, але не без них, тактичне протистояння. Ніхто вже не сипав моментами, гострота був присутній, небезпечні епізоди вивалювалися рідко. Поруч з голом атакували Педро і Хедіра, Касільяс та Вальдес були на місці. У компенсовані хвилини команди обмінялися моментами англійської дебютанта Модріча з Хедіра і сміливого барселонського резервіста Монтойї з Мессі. На тому і розійшлися.

"Реал" узяв перший трофей сезону і знову попереду "Барселони" за кількістю перемог в класико - 88 проти 87 при 46 нічиїх. З цими командами, як може здатися, знову нікого поруч немає.