Італія феєрично вийшла у фінал Євро-2012

Німеччина: Нойер, Боатенг, Хуммельс, Бадштубер, Лам, Хедіра, Швайнштайгер, Кроос, Езіл, Подольскі, Гомес

Італія: Буффон, Бальдзаретті, Барцальї, Бонуччі, К'єлліні, Пірло, Маркізіо, Монтоліво, Де Россі, Кассано, Балотеллі

Попередження: Балотеллі 37, Бонуччі 60, Де Россі 84, Тьяго Мотта 89

Євро-2012. Німеччина - Італія - 1: 2. Хронологія матчу

Напевно, мало, хто відмовився б побачити ці команди в фіналі турніру. Вже дуже приємне враження залишили і Італія, і Німеччина. Наприклад, багато експертів говорять про те, що "Скуадра Адзурра" грає в футбол майбутнього. Я б не став квапити події, Чезаре Пранделлі почав свою роботу з командою зовсім недавно. Але заперечувати того, що наставник повністю її змінив, зробив більш сучасною, швидкої та цікавою, не можна. "Ми зараз відчуваємо гордість: збірної Італії знову вдалося подолати масу проблем і показати непоганий футбол на Євро-2012. І багато в чому це заслуга Чезаре Пранделлі. Він вміє розкривати в кожному гравцеві кращі якості. Взяти хоча б Маріо Балотеллі, який в стані" Скуадрі адзурри "став більш стриманим, діє корисно для команди. При Пранделлі збірна Італії грає в нетиповий для себе футбол: більш атакуючий, швидкий. в сучасний футбол. Нашою метою був півфінал Євро-2012, і ми виконали завдання. Тепер можливо все, що завгодно ", - зая мул перед грою капітан італійців Буффон. "Нас ще до турніру називали одним з головних фаворитів. Так що прес ззовні нікуди не подівся - вболівальники чекають від нас тільки перемоги. І ми самі бачимо перед собою одну мету - першого липня підняти в Києві над головою Кубок Європи. Однак розуміємо, що додатково накручувати себе не варто ", - відповів капітан німців Філіп Лам.

Для Польщі це був останній матч чемпіонату Європи, поляки прощалися з турніром. Газон "Національного" був більш - менш в порядку. До речі, незадовго до поєдинку арена отримала офіційну назву: стадіон "імені Казімежа Гурскі". Вболівальники обох команд склали на трибуні мозаїку у вигляді флангів Німеччини і Італії, зверху над якими було викладено слово "Respect". Якщо відволіктися від політики УЄФА, саме цим словом - "повагу" - можна було описати ставлення команд один до одного. А після гри, забіжу вперед, на трибуні був розтягнутий польський стяг і слово "Дякую" на шістнадцяти мовах. Відносно стартових складів, на дві команди був лише один сюрприз: Йоахім Льов віддав перевагу випустити з перших хвилин не Мюллера, а Тоні Крооса. А ось Пранделлі знову вирішив зіграти з двома нападниками.

Перший небезпечний момент у поєдинку виявився на рахунку італійців. Ріккардо Монтоліво, гравець з наполовину німецьким корінням, видав непогану передачу на Балотеллі, але Маріо трохи не встиг до м'яча. У відповідь німці подали кутовий, Хуммельс зумів випередити Буффона і пробити коліном по м'ячу, але Пірло виніс сферу на відносно безпечну дистанцію. За хвилину Озіл кинув в прорив Хедіра, якому завадив Барцальї. Попрацювавши у чужих воріт, Матс Хуммельс на десятій хвилині вдало включився в гру і перед своїм штрафним, не дозволивши увійти в неї Балотеллі. Дві хвилини потому італійцям пощастило: після передачі з правого флангу Барцальї ледь не забив у свої ворота, але влучив у Буффона. До цього моменту команда Льова вже спробувала влаштуватися на половині поля суперника. "Скуадра Адзурра" не поспішала повністю віддавати ініціативу, так що складно було позбутися непотрібного факту: Італія дуже рідко програє Німеччині. При цьому Балотеллі постійно чергував у чужій штрафній; іноді складалося відчуття, що саме Маріо грає з Хуммельс, а не навпаки.

Мануель Нойер здійснив свій перший сейв на вісімнадцятій хвилині: по воротах Бундестім бив Монтоліво, на бутсах якого були нашиті прапори Німеччини і Італії. За хвилину ударом в дальній кут відзначився Кассано. На двадцятій хвилині Антоніо отримав м'яч на правому фланзі, ефектно залишив за спиною Боатенга і Хуммельс, після чого подав точно на голову Балотеллі, який переграв Бадштубера і забив свій другий м'яч на турнірі, 0: 1! Вийшло дуже несподівано. Італійські вболівальники заспівали.

Футболістам Бундестім довелося проявити характер уже в середині першого тайму. Німці відповіли на гол італійського Маріо не дуже точним ударом свого Маріо. На 27-й хвилині Озіл спробував технічно укласти сферу в кут, але Буффон не дозволив зробити з себе клоуна. Трохи пізніше Тоні Кроос і Маріо Гомес не зрозуміли один одного перед воротами Буффона. На 29-й хвилині непогано приклався до м'яча все той же Кроос. На 34-й хвилині Бальцаретті в останній момент не дозволив Подольські забити ударом з п'яти метрів. В атаці у відповідь Монтоліво отримав м'яч в чужій штрафній (передача на рахунку Кассано), але став крутитися, сповільнилося і упустив момент для удару. Ще через хвилину Буффон врятував після підкручені "Тандерболт" від Хедіра. І буквально тут же, не даючи глядачам віддихатися, Монтоліво подав зі своєї половини поля на хід Балотеллі, Маріо втік від затримався Лама і ударом з лінії штрафного оформив дубль, 0: 2!

Перший тайм "Скуадра Адзурра" виграла по праву, Пранделлі повністю переграв тактично Льова. Гомес і Подольські були пасивні, до того ж ще й захисники почали помилятися. Втім, наставник Бундестім відомий своїм умінням переламувати хід невдало складаються матчів, на те і сподівалися вболівальники збірної Німеччини. В активі Бундестім залишалося сорок п'ять життєво важливих хвилин.

У перерві Лев справив дві заміни: Ройс і Клозе вийшли замість Подольскі і Гомеса. Всього за хвилину Марко почав пристрілювання по воротах Буффона. Незабаром Ройс асистував Ламу, промахнувшись повз лівої "дев'ятки". Італійці пережили цю подобу натиску, граючи дуже обережно, гранично уважно. На 55-й хвилині Хедіра не зміг пробитися крізь частокіл ніг в чужій штрафній. Час бігло для Бундестім з шаленою швидкістю. При цьому на кінець години поєдинку Балотеллі приловчився пробити з правого краю чужого штрафного низом в дальній кут, не потрапивши зовсім небагато. За хвилину Кроос в боротьбі з Бонуччі заробив право на штрафний, Ройс прицільно і сильно пробив, але влучив у руки Буффона і поперечину. На 66-й хвилині Пірло шикарною передачею почав черговий випад своєї команди, Маркізіо обігрався з Діаманті і ледь не "поховав" Бундестім. Пранделлі і його хлопці збивали темп поєдинку як могли, а у суперника толком нічого не виходило. "Німецький характер" - вже давно величина міфічна.

Італійці оборонялися дуже грамотно, а Джіджі Буффон і грою, і зовнішнім виглядом вселяв упевненість в партнерів по команді. Тим більше, що на 76-й хвилині Маркізіо, уклавши на газон Нойєра, пробив низом повз дальній кут. Віддай на Ді Натале, і Німеччина могла б йти з поля. "Скуадра Адзурра" ловила суперника на контратаках, благо, німці грали фактично без одного з крайніх захисників. На 82-й хвилині Ді Натале отримав передачу з глибини поля, в ибежал на рандеву з Нойером і не забив. Тридцять секунд по тому Бальцаретті відзначився з положення "поза грою". Нехай німці подали в цьому матчі на десять кутових більше, ніж суперник - а що з того? А на останній хвилині основного часу Хуммельс не зумів переграти Буффона з трьох метрів. На першій компенсованій хвилині рефері зробив Бундестім прощальний подарунок, призначивши пенальті в ворота Буффона за гру рукою Бальцаретті. Озіл реалізував одинадцятиметровий, 1: 2! Але було вже занадто пізно. Занадто пізно німці дозволили собі проявити емоції, яких дуже не вистачало в другому таймі.

У підсумку команда Чезаре Пранделлі зуміла перемогти і вийшла у фінал Євро-2012. Пізніше ми окремо поговоримо про проблеми збірної Німеччини і про те, що їй завадило обіграти італійців. Так, слабка гра оборони, Швайнштайгера по ходу всього сезону і Озіла в півфінальному поєдинку. Але зараз краще заспівати осанну "Скуадрі Адзуррі", яка здивувала всіх і зуміла домогтися набагато більшого, ніж від неї очікували. І адже може статися, що це не межа. Поки Пранделлі немає рівних серед інших тренерів на Євро-2012. Свій успіх збірна Італії заслужила, залишається лише привітати її уболівальників!

Більше новин про Євро-2012 читайте тут.

Більше новин про Євро-2012   читайте тут

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Нехай німці подали в цьому матчі на десять кутових більше, ніж суперник - а що з того?