Казань попрощалася з чемпіонатом світу з футболу вогненним матчем Бразилії та Бельгії

(Казань, 6 липня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). Казанська частина програми чемпіонату світу з футболу завершена: у заключному для столиці Татарстану матчі мундіалю збірна Бельгії обіграла бразильців з рахунком 2: 1 і вийшла у півфінал.

Казань на цьому турнірі виявилася дуже невдалим місцем для фаворитів - спочатку звідси додому полетіли Німеччина і Аргентина, тепер те ж саме чекає збірну Бразилії. Бельгійці ж продовжують свою переможну ходу: в півфіналі російського мундіалю вони зіграють проти Франції.

Вболівальники збірної Бразилії - це, мабуть, найкраще, що трапилося з Казанню на цьому чемпіонаті світу. Жовто-зелені «захопили» місто вже за пару днів до матчу і наочно показали, як потрібно підтримувати свою команду. Бразильці «Карнавалія» скрізь: на центральних вулицях, в барах і кафе, біля готелю своєї команди і, звичайно, біля стадіону перед грою. Футбол для них - дійсно релігія, вони немов паломники йдуть за збірною по всьому світу і поклоняються Неймара, Тите і іншим «святим» зі стану пентакампеонів.

Футбол для них - дійсно релігія, вони немов паломники йдуть за збірною по всьому світу і поклоняються Неймара, Тите і іншим «святим» зі стану пентакампеонів

Звичайні вболівальники в цій країні цілком можу стати справжніми знаменитостями, як це вдалося Томера Савойї з його «Росія - ******* [офігенно], братан!». Любов до футболу у них передається у спадок, як, наприклад, в сім'ї Кловіс Фернандеса, відомого як Гаучо: в Росію копію Кубка світу і капелюх вже покійного батька привезли його сини Густаво і Франко. Чи жарт - на матчі ЧС-2018 в Росії бразильці придбали 75 тис. Квитків: це третій показник по всьому світу.

Бельгійці тут не потрапили навіть до десятки, та й в місті їх було куди менше, але без підтримки «червоні дияволи», як називають збірну Бельгії, в Казані не залишилися. Їх фанати цілком могли б позмагатися в бразильцями в оригінальності костюмів: перед матчем камера вихопила бельгійця в образі кіношного Астерікса, який в одній руці тримав муляж Кубка, а в іншій - копію статуї Христа Спасителя в майці своєї команди. Столиці Татарстану чекали справжні футбольні поєдинки: Неймар проти Азара, Куртуа проти Алісона, Коутіньйо проти Де Брейне. Такий матч в якості прощання столиці Татарстану з чемпіонатом світу виглядав як вишенька на торті - кращі гравці світового футболу в боротьбі за півфінал мундіалю.

Наставник збірної Бразилії Титі на турнірі практично завжди використовує один і той же стартовий склад. У чвертьфіналі йому довелося зробити одну заміну: дискваліфікованого Каземіро змінив Фернандіньо. У Бельгії з перших хвилин вийшов автор «золотого» гола попередньої гри Насер Шадлі, який закривав всю бровку.

Бразильці почали матч за підтримки рідних уболівальників по-хазяйськи: прибрали м'яч до ніг, намагаючись сконструювати щось небезпечне біля чужих воріт. Перший же кутовий міг принести їм результат - після удару-стусана від Тьяго Сілви м'яч вдарився в штангу. Наступний корнер знову став небезпечним: бельгійці забули в центру свого штрафного Пауліньо, і той бив без перешкод. Європейці збили такий наступальний порив дуже професійно - спочатку підтримали м'яч, щоб заспокоїти суперника, потім завдали удару під дих: після кутового Фернандіньо зрізав м'яч у власні ворота.

Європейці збили такий наступальний порив дуже професійно - спочатку підтримали м'яч, щоб заспокоїти суперника, потім завдали удару під дих: після кутового Фернандіньо зрізав м'яч у власні ворота

Цей забитий м'яч нічого не поміняв в грі - бразильці продовжували атакувати, бельгійці відбивалися. Центральний форвард «жовто-зелених» Жезус практично не отримував м'яча, діючи під щільною опікою захисників. Основна загроза виходила від Коутиньо і Марсело: ці двоє при першій же можливості били по воротах, і Куртуа пару раз довелося серйозно потрудитися, щоб зберегти ворота на замку. Актор великих і малих академічних театрів Неймар зазвичай встиг перевірити газон Kazan-Arena на м'якість, а ось гостроти грі своєї команди практично не додавав.

Актор великих і малих академічних театрів Неймар зазвичай встиг перевірити газон Kazan-Arena на м'якість, а ось гостроти грі своєї команди практично не додавав

Бельгійці грамотно блокували дальні удари, тримали суперника при стандартах, після одного з яких завдали свій другий смертоносний укус - гігант Лукаку отримав м'яч на своїй половині поля, дотягнув його до чужого штрафного і відпасував на Де Брейне. Той красивим ударом в дальній кут збільшив перевагу своєї команди, поставивши Бразилію в дуже складну ситуацію - ще ні разу на цьому турнірі бразильці не поступалися по ходу матчу, тим більше в два м'ячі. Титі потрібно було терміново щось вигадувати: на те, щоб врятуватися, у Неймара і компанії залишався цілий тайм. План наставника бельгійської збірної Роберто Мартінеса працював на сто відсотків - його підопічні на всіх парах йшли до 24-му матчу поспіль без поразок.

Першою реакцією бразильського наставника на такий провал своєї команди стала заміна відразу після перерви: Вілліана змінив Роберто Фірміно. Пентакампеони знову взяли м'яч під контроль, знову замкнули суперника в обороні і знову почали намагатися випросити пенальті - Неймар звалився в штрафний як підкошений від легкого подиху казанського вітерця. У наступному епізоді біля чужих воріт впав Жезус: суддя проконсультувався з арбітром відеоповторів і не зафіксував порушення правил. Тиск на ворота бельгійців наростало з кожною хвилиною, бразильці починали нервувати, стали допускати помилки в простих для себе ситуаціях. Поховати надії південноамериканців міг Азар - його удар після контратаки пройшов поруч зі штангою. Що вийшов на заміну у бразильців Дуглас Коста (він замінив Жезуса) відразу ж включився в гру і допоміг створити своїй команді пару моментів, але Куртуа стояв стіною.

Стадіон, відчувши нерв матчу, зарядив: «Brazil, Brazil!», Супроводжуючи таким шумовим фоном кожну бразильську атаку. Титі пішов ва-банк, використавши третю заміну - замість Пауліньо на поле вийшов Ренато Аугусто. Перестановка виявилася результативною: на 76-й хвилині Аугусто відгукнувся на передачу з флангу і відправив м'яч у кут бельгійських воріт. У бразильців залишалося трохи більше 15 хвилин, щоб зрівняти рахунок і перевести гру в додатковий час.

Трибуни завелися ще сильніше, і бельгійцям було дуже непросто - самий активна група підтримка збірної Бразилії в другому таймі розташовувалося якраз за воротами Куртуа. Майже відразу ж Аугусто міг стати національним героєм своєї країни: суперники залишили його одного на лінії штрафного, він отримав м'яч і пробив трохи повз ворота. Напруження наростало з кожною секундою, стадіон нібито наїжачився на пороховій бочці - ще один бразильський гол, і він просто-напросто вибухне. У бельгійців пішов з поля Лукаку, і його роль взяв на себе Азар, який провів дуже якісний матч. У компенсований час небезпечно пробив Неймар, забий він в цьому епізоді - і йому точно пробачили б все його акторські таланти. Але Куртуа був незрівнянний: сейв воротаря в красивому стрибку відправив Бразилію додому, а Бельгію вивів в півфінал чемпіонату світу.

Але Куртуа був незрівнянний: сейв воротаря в красивому стрибку відправив Бразилію додому, а Бельгію вивів в півфінал чемпіонату світу

Футбол, чемпіонат світу. Плей-офф, чвертьфінал.
Бразилія - Бельгія - 1: 2 (0: 2).
Голи: Фернандіньо (АГ, 13 ', 0: 1), Кевін Де Брейне (31', 0: 2), Ренато Аугусто (76 ', 1: 2).
Жовті картки: Фернандіньо (85 '), Фагнер (90') - Алдервейрелд (47 '), Меньє (71').
Бразилія: Алісон, Фагнер, Тьяго Сілва, Міранда, Марсело, Фернандіньо, Пауліньо (Ренато Аугусто, 73 '), Неймар, Коутіньйо, Вілліан (Фірміно, 46'), Жезус (Коста, 57 ').
Бельгія: Куртуа, Алдервейрелд, Компані, Вертонген, Шадлі (Вермален, 82 '), Вітсель, Феллайні, Меньє, Азар, Лукаку (Тілеманс, 86'), Де Брейне.
Суддя: Мілорад Мажич (Сербія).
Стадіон: Kazan-Arena, 42 тис. 873 глядача.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.