KazanFirst - «Ак Барс» - «Динамо»: гол Заріпова, нові ланки і перше місце

Автор фото: ХК "Ак Барс" і архів KazanFirst

Спорт 7:24 / 12 грудня 2017

«Ак Барс» - «Динамо»: гол Заріпова, нові ланки і перше місце

Матч проти московського «Динамо» став шостим поспіль на своєму льоду для «Ак Барса» і передостаннім в домашній серії ігор, яка для казанців поки складається не дуже вдало. Однак у зустрічі з «біло-блакитними» перевага команди Зінетулой Білялетдінова було переважною

- Ми йдемо від матчу до матчу. Якщо постійно в таблицю дивитися - втомишся, - зазначав в ході цієї домашньої серії головний тренер «Ак Барса».

За великим рахунком Зінетулой Хайдяровіч прав. Ну яка різниця, будеш ти першим або четвертим, коли обидва місця дають перевагу свого майданчика? Та й в цілому регулярний чемпіонат - це одна велика підготовка до плей-офф.

Інша справа, що навіть якщо не дивитися в таблицю, чотири поразки в п'яти матчах - це привід задуматися. Так, суперники серйозні - СКА, «Нафтохімік», «Салават Юлаєв», «Локомотив». Але і «Ак Барс» - лідер своєї конференції.

Може, таблиця і не важлива, але з психологічної точки зору усвідомлення того, що ти - лідер, дає більш приємні емоції. Тим часом ззаду вже підтискають. Спочатку в спину казанцям дихали тільки сусіди з Нижнєкамська, а сьогодні вже і «Автомобіліст». «Автомобіліст», Карл!
Сікач до Ткачов, Заріпов - до Ландер.
Минулий матч з «Локомотивом», який пройшов під знаком дебюту Даніса Заріпова, видався провальним. Причому це можна сказати і про команду в цілому, і про 36-річного нападника зокрема.

Сьогодні вболівальники на «Татнефть Арені» бачать інші поєднання: Данис виходить в номінальною першій трійці з Антоном Ландер та Станіславом Галієвим, а Іржі Сікач переміщається в ланка до Володимира Ткачова і Робу Клінкхаммер. Повертаються в стартовий ростер і Андрій Марков з Антоном Глінкіна, які прийшли на зміну, відповідно, Рафаеля Батиршіна і Ярослава Косова.

Однак навряд чи саме невдача з «Локо» привела до змін у складі казанців. Очевидно, що тренерський штаб шукає оптимальний варіант впровадження Даніса Заріпова в командний механізм. При цьому ще потрібно тримати в голові Джастіна Азеведо, Федора Малихіна та Андрія Попова.

Потенційно обидва нових ланки виглядають перспективно. Зв'язку Сікач - Ткачов ми вже бачили в минулому сезоні, а Заріпов в своєму кращому вигляді здатний підсилити будь-яка ланка, потрібно лише дочекатися, коли форвард набере оптимальну форму. Хоча перші плоди є вже зараз, про що - трохи нижче.

Тим часом в цих дослідженнях Білялетдінова стабільною залишається лише трійка Лукоянов - Потапов - Язьков і вже другий матч відрізняється закинутою шайбою. Обидві - на рахунку Лукоянова. А був ще момент у Потапова, але "динамівців" врятувала поперечина.

У ситуації, коли перші дві ланки змушені грати з листа, результативність третьої ланки як не можна до речі. Спрацювало в грі з «Динамо» і більшість - компонент, який в останніх матчах викликав багато запитань.

Якби не образливий ляп Гаріпова між двома закинутими шайбами ​​казанців, який призводить до голу Іллі Нікуліна, можна було б сказати, що «Ак Барс» діє ідеально.

Незважаючи на необов'язковий пропущений гол, другий період проходить повністю під диктовку казанців: час в атаці - 5:05 хвилин проти 3:41; кидки в створ - 13 проти 7.

Найчастіше грає і Данис Заріпов, якщо порівнювати з його першим матчем. Проти «Локо» Білялетдінов давав Даніса більше відпочивати, тоді як сьогодні в обох періодах 25-й номер отримує майже рівну кількість часу - 5:36 в першому, 5:39 - у другому. Трохи менше буде в третьому - 4:41.
Зате взаємодія Заріпова з партнерами по ланці стає впевненіше мало не з кожною зміною, що відмінно демонструє третя закинута шайба казанців - атака просто на диво, а завершує її сам Данис. Початок голам положено! А грі покладено край.

У «Динамо» залишається сім хвилин другого періоду і весь третій, щоб спробувати відіграти відставання, але команда розсипається. Спочатку один перед воротами залишається Глинкин і майстерно переграє Бочарова, потім казанці реалізують ще одна більшість, а після Іржі Сікач ефектно завершує сольний прохід. "Динамівців" вистачає лише на ще одну шайбу Іллі Нікуліна. Більше у гостей забивати нікому: Дастін Бойд мовчить, а мартіньш карсумс, Олексій Терещенко та Михайло Варнаков - пропускають матч через травму.

«Ак Барс» громить суперника 6: 2 і зберігає за собою першу сходинку на Сході. При цьому «Автомобіліст» втрачає два очки в грі з «Югрою». Можна йти відпочивати зі спокійним серцем. 18 грудня команду чекає чергове «Зелене дербі», яке пройде в Казані.

Наша довідка:

Хокей. КХЛ. Регулярний чемпіонат

"Ак Барс" - "Динамо-Москва" - 6: 2 (0: 0, 3: 1, 3: 1)

Голи: 1: 0 - Лукоянов (Токранов Василь Вікторович, Яруллин, 23:08), 1: 1 - Нікулін (Ігнатушкін Ігор Юрійович, Сідляр, 25:27, бол.), 2: 1 - Клінкхаммер (Сікач, 27:18, бол), 3: 1 - Заріпов (Ландер, Галієв, 33:14), 4: 1 - Глинкин (Глухів, 45:01), 5: 1 - Ландер (Марков, Лямкін, 48:07, бол.), 6: 1 - сікач (Ткачов, 49:05), 6: 2 - Нікулін (Анисин, Бойд, 59:03)

"Ак Барс" (12): Гарипов; Марков (2) - Яруллин (4), Заріпов - Ландер - Галієв; Токранов Василь Вікторович - Мусін, Сікач -Ткачев - Клінкхаммер; Охтамаа - Лямкін, Лукоянов - Потапов (2) - Язьков; Сидоров, Глинкин (2) - Глухів - Обухів. Командний штраф - 2.

"Динамо" (12): Бочаров (Єременко, 49:05 - 60:00); Вишневський (2) - Рилов, Брюквин (4) - Бойд (2) - Анісіна (2); Волков - Нікулін, Тарасов - Ігнатушкін Ігор Юрійович - Сідляр; Кутейкин - Хіетанен, Марковін - Петунин - Алексєєв (2); Корягін - Єфремов, Сопін - Казіонов - Артюхін.
Судді: Едуард Одіньш, Віктор Гашілов, Максим Берсенёв, Євген Юдін.

11 грудня 2017. Казань. «Татнефть Арена». 4 934 глядача.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Спорт 19:44 світу / 10 грудня 2017

УНІКС ставить рекорд відвідуваності, але програє ЦСКА

Головний матч першого кола регулярного чемпіонату Єдиної ліги, який пройшов в Казані, подарував рекордній кількості глядачів красивий баскетбол, але завершився поразкою татарстанської команди.

О 15.45, за 15 хвилин до початку матчу УНІКС - ЦСКА муніципальна парковка біля ТЦ «Сувар Плаза», безкоштовна по неділях, вже була забита під зав'язку. Не факт, що всі припарковані приїхали на баскетбол, але якщо врахувати, що годині о третій дня я без проблем залишив свою машину саме там, то можна припустити, що більшу частину авто залишили саме вболівальники.

Ще тиждень тому публіка, що прийшла на матч з «Хімками», показала, що інтерес до УНІКС в Казані живий. А фантастична розв'язка того матчу, який зібрав на трибунах більше 6 тисяч глядачів, дала надію на те, що можливий і аншлаг, якого на іграх УНІКС не було з четвертого матчу фінальної серії чемпіонату Росії-2003/2004. І навіть порожні сектора до першого відрізка ще ні про що не говорять: практика показує, що народ буде тягнутися всю першу половину.

Починає УНІКС неважливо: втрата в першій атаці, два «протягу» - у другій, і ось уже 0: 6 після двох хвилин гри. Таке враження, що казанців накрив мандраж, а тому «трійка» Локкетта дуже вчасно: команді треба просто заспокоїтися. Виходить: УНІКС включає захист, і до середини п'ятої хвилини після дальнього влучання Сміта виходить вперед - 11:10, а потім ЛАСМІ робить рахунок 13:10.

Відрізок виграний УНІКС з рахунком 13: 4 - Дімітрісу Ітудісу, який метається в зоні своєї лавки і регулярно вискакує мало не до трисекундній зоні, це не здається нормальним. Грецький наставник ЦСКА кидає в бій Нандо де Коло, але з 10 очок поспіль, які набирають армійці, у нього тільки два, та й ті зі штрафних. Взагалі, на той час, як рахунок став 20:13 на користь ЦСКА, гості пробили 8 штрафних, в той час як господарі тільки один. Але така арифметика в іграх з армійцями - звичайна справа. Думаю, якби матч судила російська бригада суддів, а не сербо-чехо-польський інтернаціонал, співвідношення штрафних у гостей і господарів було б ще більшим. А так - за підсумками першої чверті по штрафним 11-5 на користь гостей. При цьому, два останніх кидка в чверті виконував УНІКС - за неспортивний фол. Забивши з лінії і реалізувавши подальше володіння, казанці йдуть на першу перерву, поступаючись лише одне очко - 22:23.

Стартова половина другої чверті проходить під знаком ЦСКА. Можливо, через те, що Дімітріс Пріфтіс виставляє на цей час майже білий склад: Колом, Понкрашов, Колесников, Трушкин і єдиний чорний хлопець новачок Ндур. Після триочкового влучення Фрідзона Пріфтіс просить тайм-аут: до великої перерви рівно 5 хвилин, а на табло - 36:30 на користь ЦСКА.

Після тайм-ауту на галявині залишається лише Колом, до якого приєднуються Сміт, Еджім, Локкет і ЛАСМІ, а віддихавшись хвилину повертається і Ндур. Але рахунок вже 43:32 на користь армійців. Проте, Ітудіс якось вже дуже швидко використовує свої тайм-аути.

Перший склад УНІКС дуже здорово захищається, а новачок Ндур добре бореться з великими суперників під обома щитами. Завдяки захисту (в тому числі і зонного, на яку в якийсь момент перемикається УНІКС) різниця в рахунку скорочується до 4 очок - 41:45. І все найголовніше буде після великої перерви.

Третя чверть матчу виходить вузький і менш результативною. Обидві команди блискуче захищаються і багато мажуть вільних кидків, але у ЦСКА з точністю трохи краще, особливо при атаці з-за дуги. Це і зумовлює результат передостанній 10-хвилинки матчу - 16:14 користь ЦСКА за її підсумками та 61:55 - після 30 хвилин гри. 6 очок по тій грі, що команди показали в третій чверті - це багато, а у УНІКС на чотирьох фоли Джамар Сміт, один з двох гравців в складі господарів, кому до цього часу вдалося набрати більше 10 очок.

До цих негараздів Сміта з фолами додається і дуже слабка реалізація УНІКС дальніх кидків - всього 4 попадання з 14 спроб. У ЦСКА трохи краще - 8 з 21. І так уже виходить, що саме двома дальніми влученнями поспіль Серхі Родрігес припиняє це перетягування каната, покращуючи відсоток попадання «трійок» і доводячи різницю в рахунку до «плюс 10» на користь гостей.

Схоже, це фініш для УНІКС. Так, хтось згадає, що в грі з «Хімками» казанці поступалися 11 очок за 2 хвилини до сирени. Але, погодьтеся, ЦСКА - не «Химки» ...

Так і є: за 2.27 до кінця четвертої чверті після чергового дальнього влучання Родрігеса рахунок стає 82:69. Пріфтіс моментально бере тайм-аут, але як відіграти 12 очок, якщо не потрапляти в кільце? Здається, і сам тренер розуміє, що такий відсоток попадання - розплата за хорошу захист УНІКС. Дуже важко грати весь матч на одному рівні, коли у тебе в обоймі п'ять гравців, здатних на рівних грати з суперником, а у суперника - десять.

Дежавю триває попаданням Локкета: грати ще 2.10, і у УНІКС все ті ж «мінус 11», що були тиждень тому. Тепер уже Ітудіс реагує хвилинною перервою, після якого Родрігес черговий «трійкою» ховає-таки УНІКС.

Але все одно трибуни, на яких зібралося 6200 глядачів - рекордна аудиторія для нинішнього сезону, проводжають команду господарів оплесками. Такий баскетбол Казані потрібен.

Наша довідка

Баскетбол. Єдина ліга. Регулярний сезон

УНІКС (Казань) - ЦСКА (Москва) - 75:88 (22:23 19:22, 14:16, 20:27)

УНІКС: Колом (7), Еджім (2), Сміт (16), Локкетт (15), ЛАСМІ (15) - стартова п'ятірка; Понкрашов (9), Ндур (9), Колесников (2), Трушкин.

ЦСКА: Хайнс (8), Родрігес (14), Хіггінс (15), Курбанов (10), Антонов - стартова п'ятірка; Клайберн (15), Де Коло (15), Фрідзон (10), Коробков, Хряпа.

10 грудня. Казань. «Баскет-хол». 6 223 глядача

Судді: Милия Воіновіч (Сербія), Піотр Пастушак (Польща), Роберт Вукіцкі.

Ну яка різниця, будеш ти першим або четвертим, коли обидва місця дають перевагу свого майданчика?
69. Пріфтіс моментально бере тайм-аут, але як відіграти 12 очок, якщо не потрапляти в кільце?