КХЛ. 13 березня 2011 року. Уфа-Арена. Матч «Салават Юлаєв» - «АкБарс». Гра 3ья.

«A Look from Stands - Погляд з трибун»

Всім «Трям! =)»

«Все змінюється, коли приходять вони!»

Стартові склади граючих команд: «Салават Юлаєв»: Ерік Ерсберг - Кирило Кольцов - Мирослав Блатяк - Ігор Григоренко - Патрік Торесен - Олександр Радулов, «»: # 35 Веханен Петрі, # 5 Нікулін Ілля, # 84 Корнєєв Костянтин, # 25 Заріпов Данис , # 39 Капанен Ніко, # 95 Морозов Олексій.

Перший період.

Божевільна атмосфера. Секунди тільки почали свій біг, а Арена вже біснується і радіє. Кожен знає, що саме зараз і саме тут протягом двох годин команді потрібна шалена, щира, розривна підтримка.

00-50,4, вкидання в зоні гостей, шайбу отримують казанці і пробують організувати першу атаку, але марно. «Салават Юлаєв» сьогодні так просто до себе на половину не пропустить. Можливість для юлаевцев закріпитися біля воріт Веханена Петрі. Розставилися, спроба кидка .., Андрій Таратухін випускає снаряд за синю лінію. Від володінь Еріка Ерсберга почнеться наступна хвиля атаки Уфімцев. Сподівалися, було на швидкий розіграш, але щадив Ігор проти. Жорстко в обороні діє захисник. Четверта хвилина першого періоду, Патрік Торесен з шайбою, кидає - мимо. Контратака «Акбарс»: Капанен Ніко залишає захисників позаду себе, перекидає шайбу на Корнєєва Костянтина, накинув - небезпечний, снаряд немов облизав штангу. 05-19 на табло. Напруга в повітрі з кожною секундою стає все концентрированнее, на жаль, ні Ігор Григоренко, ні Петро Щасливий з передач Олександра Радулова і Роберта Нилссон відповідно реалізувати свої моменти не змогли.

Ось це напруження!

Як Веханену Петрі вдається коником відчути каучуковий диск, такий крихітний? За минулі сім хвилин уболівальники «Салават Юлаєв» вже як мінімум тричі були впевнені, що снаряд перетнув червону «стрічку» воріт суперника.

Все чим можуть похвалитися гості - брудні прийоми в обороні і картинні падіння. Поки, принаймні. 07-45, від синьої заряджає Медведєв Євген - паралельно воротам Еріка Ерсберга проходить шайба. Загостритися гра через секунду, Бадюк Олексій покараний малим штрафом. # 27 (Ігор Григоренко) vis # 27 (Терещенко Олексій). Ігор Григоренко програв. Перша ланка Уфімцев на льоду: Олександр Радулов, распасовшік талановитий і немає сумнівів. Думає, як же точніше на ключку Ігоря Григоренка послати снаряд. Вирішується і кидає - каучуковий диск доводиться на гак Щадилова Ігоря. Що ж таке? .. Наближається середина першого ігрового відрізка, закінчується час оштрафованого «барса». Поплатимося ще за розтрату такого важливого переваги. Воротар! Воротар «Акбарс» на куражі!

Про відносини Олександра Світовит і Ємеліна Сергія відомо всім. Будемо сподіватися, що сьогодні з'ясування «хто-кого сильніше» не буде потрібно.

Тринадцятий хвилина. Безвольно грають гості. Перевага, як територіальне, так і емоційне на стороні «Салават Юлаєв». Небезпечний момент біля володінь голкіпера Уфи, знову, немислимим чином самим кінчиком коника Ерік Ербсерг видряпує снаряд з червоної лінії. Іноді запитують, чи є у хокеїстів очі на спині, відповідь - так, є. Інакше як пояснити таку (!) Прозорливість стража юлаевцев. Свій же заважає Роберту Нилссон - це Віктор Козлов влаштував купу-малу на п'ятачку Петрі Веханена. Як нападник повинен здійснити кидок, незрозуміло. Знову помилка гравця «Акбарс»! Один проти воротаря гостей залишається В'ячеслав Козлов ... як? Чому? Хіба можна так невпевнено приймати снаряд? А міг би і .., але не будемо забігати наперед. 16-37,8, не обходиться і без контратак Казані. Секунду назад Морозову Олексію захисники Уфи дали кинути з незручної руки - шайбу пасткою зафіксував Ерік Ерсберг. Час невблаганно наближається до «20-00». Практично всі вкидання відбуваються поблизу володінь Казані. Та й матч в цілому назвати «рівним» язик не повернеться.

Практично кожен, хто прийде сьогодні на матч став свідком виходу в світ «Вісника« Союз ». У ньому повідомлялося про те, що собою представляє організація, які цілі переслідує і як підтримувати команду на матчі. Будь-то домашній або виїзної. Слова підкріплювалися побажаннями хокеїстів і тренерів «Салават Юлаєв», які вторили один одному про те, що свист не є найкращим способом вираження емоцій. Ближче до закінчення гри присутні на трибунах стали майструвати літачки з листівок і запускати в сторону льоду. Своєрідна підтримка, як мені бачиться.

За півтори хвилини до сирени Сергій Зінов'єв мав відмінний шанс змінити набридлий рахунок на табло, але не сталося. Та й В'ячеслав Козлов на пару з Володимиром Антиповим були недалекі від істини. Повний рішучості головний суддя вже в завершенні періоду хотів призначити видалення одного з хокеїстів «Салават Юлаєв» (за порушення чисельного складу), але спілкування з Олександром Радулова переконати його. Казанці намагалися оскаржити, але всі розмови виявилися марними.

Відпочинемо ...

Другий період.

Поки вболівальники розсідалися, повернувшись з перерви, юлаевци встигли: один раз кинути по воротах гостей, взяти участь у вкиданні і навіть залишитися вп'ятьох проти чотирьох. Чому чотирьох? На сорок п'ятому секунді за викид шайби був покараний Корнєєв Костянтин. Спочатку на лаву сів Данис Заріпов, але його швидко попросили виїхати на лаву запасних. 50ят секунд, швидко чи коротко - минули. Одного разу «пальчиком погрозив» Віталій Прошкін, зарядивши від синьої лінії. Також Ігор Григоренко виводив на кидок Мирослава Блатяка, але захисник не зміг зреагувати на швидку передачу і снаряд пройшов мимо. Патрік Торесен в гущі подій, на п'ятачку Веханена Петрі. В кільце зімкнулися обранці Казані, немає можливості, як слід прийняти каучуковий диск і вразити ближній кут володінь гостей.

П'ята хвилина на табло, гра зупинена.

Довгий шлях видався у Олександра Світовит, перш ніж він зміг пробитися до воріт Веханена Петрі і віддати пас на партнера. Шкода, що юлаевец не зміг замкнути передачу. Однак на цьому атака господарів не закінчилася. Вивільнившись, Олександр продовжив грати на партнерів і зробив передачу до синьої лінії на Віталія Прошкіна. Закритий страж Казані лише приречено проводив снаряд поглядом. Г-о-о-о-о-о-о-о-о-л !!! 05-02,6, з передач Олександра Світовит і Андрія Таратухина шайбу закинув Віталій Прошкін! Здивував! Рахунок 1-0! Це ще квіточки, ягідки будуть пізніше ...

Комерційна пауза.

Прийомчики «барсів» за кадром не залишаються. Фол на Мирославі Блатяк головний суддя фіксує негайно, 07-45,3, за небезпечну гру високо піднятою ключкою покараний Обухів Дмитро.

«Шайбу! Шайбу! Шайбу! »: Реве Арена.

Перша п'ятірка відправлена ​​на лід розбиратися з гостями в розіграші «зайвого». Олександр Радулов кидає сам, партнерів не шукає: шайба проходить над правим плечем голкіпера «Акбарс». Зітхання розчарування говорить про все. 5ть секунд більшості, і Казань знову в повному складі. Чи не вдалося відірватися Уфімцев від переслідування. Рахунок 1-0 і раніше. Тим часом, хвилини перевалили за «екватор». 11-09,9, можливість подивитися, як поведуть себе гості при грі 5 * 4, Олег Саприкін відправився відпочивати на дві хвилини. У якій би затишний куточок захисту Еріка Ерсберга НЕ цілили Ємелін Олексій і Заріпов Данис - страж Уфи завжди готовий. І кидок Песонен Янне накрити пасткою не представляє собою складність. Що вони все вправляються? .. * подумала я, але ... Не все так безхмарно. Під шайбу кинувся Петро Щасливий, але хокеїст «Акбарс» зауважив рух раніше зіткнення з льодом і не став вирішувати момент сам, а віддав передачу. Десятий залишалося лише добити, Мирослав Блатяк, що знаходиться поблизу воріт Еріка Ерсберга, зустрічав шайбу спиною. Розвернувся захисник вже після. Гол! 13-11,4, з передач Паніна Григорія і Іммонен Яскраво шайбу закинув Песонен Янне. Рахунок 1-1. Змішана п'ятірка оборонялася у «Салават Юлаєв». 14-36,1, підхоплюються зі своїх місць сектора з 12го по 2ий. Їм, сидячим ближче, здалося, що шайба перетнула червону лінію володінь Казані. Здалося. Шанс! 15-11,3, за затримку суперника ключкою покараний Морозов Олексій. Цілу хвилину юлаевци витратили на те, щоб закріпитися в зоні гостей, а після Кирило Кольцов запульнул снаряд в щитки голкіперу ... В рівних складах продовжилася гра як в «більшості». «Салават Юлаєв» розділяє і володарює.

Крім цілого (!) Сектора на четвертому рівні вболівальники «Акбарс» організувалися в острівець на другому. Вже підтримувати, так підтримувати.

Поки хокеїсти переводили дух в роздягальні, в фойє Арени відбувався аукціон, на якому були виставлені такі (!) Лоти. Ось, наприклад, ігрова сітка юлаевцев з автографами всієї команди або рукавички Патрика Торес, і вже зовсім фантастичне - ключки Володимира Антипова, Сергія Зінов'єва, і про, так, Олександра Радулова. Ціна, скажу, випереджаючи запитання, чи не мала, але всі виручені кошти будуть віддані на благодійність. Організатори запевнили, що і 15 березня традиція продовжиться.

Третій період.

З перерви обидві команди вийшли заряджені на гру, на перемогу. Запекла сутичка непримиренних суперників. На четвертій хвилині за затримку суперника ключкою виявляється видалений Ємелін Сергій. Спочатку Уфімцев витратили неймовірну кількість сил на те, щоб закріпитися в зоні «Акбарс», а після стільки ж, щоб доставити шайбу на п'ятачок. Але немає ... ні один кидок не прийшов в ціль, в сітку воріт Веханена Петрі. Пограли в більшості, тепер гості продемонструють всю свою міць. 05-58, Томаш Староста залишив команду вчотирьох. Закріпилися казанці, краще ланка «Акбарс» на льоду. Заріпов Данис з шайбою, розмірковує над тим, як би перенаправити снаряд на Морозова Олексія. Чи не в цей раз ... захисник Уфімцев перериває атаку і викидає каучуковий диск подалі від воріт. Гра знову проходить на половині господарів, Капанен Ніко добиває на п'ятачку біля володінь Еріка Ербсерга -мімо, але в якій критичній близькості від штанги пролетів снаряд ... дев'ятого хвилина третього періоду, команди в рівних складах. Терещенко Олексій на пару з Бадюковим Олексієм не наважуються дратувати воротаря «Салават Юлаєв» без допомоги партнерів і виконують лише наброс, Ерік Ерсберг вважав за краще шайбу зафіксувати. Вкидання: і знову # 27 (Ігор Григоренко) vis # 27 (Терещенко Олексій). Цього разу, виграв гравець команди хозяевч.

Хвилинна слабкість. Хокеїсти дозволили собі відпочити. Уфімцев ж мало не накликали біду.

Снаряд вилітає за межі майданчика, лінійний арбітр крізь віконце в загороджувальне скло поруч з диктором отримує заміну. Це означає, ми заб'ємо? Тьху-тьху-тьху.

Зустріч не переривається. 11-19, «говорить» куб, Андрій Кутейкин демонструє всю свою міць на хокеїста «Акбарс». Добре так, знатно доклав до борту. Без порушення. Відчувши слабину, Уфімцев кинулися до воріт Веханена Петрі. Шайба постійно губилася в безлічі ключок, з чого в результаті і виросла контратака, але помітити теж невдала. Обухів Дмитро нехай і наблизився до володінь юлаевцев, «погоди» в Арені не змінив.

Подарунка тренер, не чекайте, так і знайте.

Менше п'яти хвилин залишається зіграти в третьому періоді. Олександр Радулов на вістрі атаки, передача на хід Патрік Торесену - заважає оборона гостей підняти снаряд і переправити у ворота. 15-50,4, Бадюк Олексій допомагає Уфімцев (видалення). Хороша задумка, але Мирослав Блатяк, вкотре за матч промахується по воротах.

Дивиться на куб Віталій Прошкін. Цікаво, які думки прослизають в голові захисника?

Гріх скаржитися, але шайба не йде в ворота Казані. Скільки б спроб не робили юлаевци, снаряд весь час виявляється «на грані», і ніколи не переходить її. Півтори хвилини ... У середній зоні розігрують каучуковий диск двоє, «АкБарс» перший на підборі. Закріпилися, розставилися, одна передача, друга. Атака гостей переривається свистком головного судді в той момент, коли уфімцец стосується шайби. 18-57,4, малим і 10ти хвилинним дисциплінарним штрафом за атаку в область голови та шиї покараний Мирослав Блатяк. «З місця в кар'єр» не буде. Нас чекає ще один видовищний період до першої закинутої шайби.

Четвертий період.

З'являтися віщуном не обов'язково, щоб спрогнозувати овертайми (додаткові періоди) в матчах, коли суперником «Салават Юлаєв» стає «АкБарс».

Четвертий період Уфа почне 4 * 5 і протягом 58мі секунд буде в меншості. Перша ланка казанців проти третього господарів. 00-59, «Салават Юлаєв» грає в повному складі. Як не намагалися «барси» - все мимо. 01-37, Ігор Григоренко кидає по центру зони суперника, шайба летить прямо, рівно - штанга! Штанга! Половина Арени вже святкувала перемогу, коли пролунав характерний звук. Тремтять руки у Веханена Петрі, скористатися б. Кидати захист Казані дає, каучуковий диск піддається, так чому ж рахунок рівний ?! З незручної руки по лівому флангу заряджає Максим Кондратьєв - не точно, а-а-а ... Гра переміщається в зону гостей. Лише торкнутися шайби встигає один з нападників «Акбарс», коли його наздоганяє Олександр Світов і знімає каучуковий диск з гака, підбирає Андрій Таратухін, довга передача на Олега Саприкіна через центр майданчика, і ... Г-о-о-о-о-о- о-о-о-о-о-о-о-л !!! Як він забив! Сильний кистьовий кидок у дальній кут не залишив шансів Веханену Петрі. 00-00, з передачі Андрія Таратухина шайбу закинув Олег Саприкін! Рахунок 2-1!

Миттєва смерть.

Те, що відбувалося після можна назвати лише одним словом - екстаз. Воно адже літературне? Екстаз - «стан зміненої свідомості, що супроводжується: втратою людиною відчуття часу, захопленням, граничним позитивним емоційним захватом», «гранична форма споглядання будь-якого предмета або явища, як абсолютна захопленість якоюсь однією єдиною ідеєю» *, то почуття, яке народилося в кожному миттєво і одночасно. І навіть строгий і скупий до того на емоції В'ячеслав Аркадійович неприховано радів, посміхався, першим почав обніматися з тренерським штабом!

На лід висипала команда «Салават Юлаєв», з тел спорудивши щось у вигляді голку. Вони стрибали один на одного, сміялися, стукали по шоломах і щиро волали разом з усією Ареною.

Вболівальники, вибухнувши зсередини, обдарували всіх хокеїстів і причетних до свята перемоги шквалом оплесків! Прибулі до столиці Башкортостану люди, стояли нерухомо, з опущеними головами, гордо тримаючи над собою шарфи в кольорах своєї команди.

Уфімцев довго ще не могли прийти до тями. Коли люди по справжньому щасливі - це не зіграти, можна тільки пережити.

Але не будемо перебувати в неземному стані довго. Попереду нас чекає найголовніше і саме архіважко: дати бій «Акбарс» в четвертому матчі серії ½ фіналу конференції Сходу.

Матч завершено. Остаточний рахунок: 2-1.

Вітаємо команду «Салават Юлаєв», і, звичайно ж, всіх уболівальників з перемогою!

Упереджено, і з душею. Ваша nastYOna.

Про квитки.

На матчі серії плей-офф у мене абонемент. Спасибі сусідам-уболівальникам за компанію.

Далі буде цікавіше.

PS Коментарі вітаються.

* А.А. Грицанов Новітній філософський словник: 3-е изд., Исправл. - Мн .: Книжковий Будинок. 2003.- 1280 с. - (Мир енциклопедій).

Повернутися в початок статті

Як Веханену Петрі вдається коником відчути каучуковий диск, такий крихітний?
Що ж таке?
К?
Чому?
Хіба можна так невпевнено приймати снаряд?
Чому чотирьох?
Що вони все вправляються?
Це означає, ми заб'ємо?
Цікаво, які думки прослизають в голові захисника?
Кидати захист Казані дає, каучуковий диск піддається, так чому ж рахунок рівний ?