Колумбія - Англія - ​​1: 1, пенальті - 3: 4. Чемпіонат світу, 3 липня 2018, огляд матчу. Футбол - Чемпіонат світу - Чемпіонат світу-2018. СПОРТ-ЕКСПРЕС. ЧС-2018

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2018. 1/8 фіналу

КОЛУМБИЯ - АНГЛІЯ - 1: 1 (0: 0, 1: 1, 0: 0). Пенальті - 3: 4
Голи: Кейн, 57 - з пенальті (0: 1). Міна, 90 + 3 (1: 1).
Серія пенальті: Фалькао - 1: 0. Кейн - 1: 1. Х.Куадрадо - 2: 1. Решфорд - 2: 2. Мюріель - 3: 2. Хендерсон - 3: 2 (воротар). Урібе - 3: 2 (штанга). Тріпп'єр - 3: 3. Бакка - 3: 3 (воротар). Дайер - 3: 4.
Колумбія : Оспіна, Аріас (Сапата, 116), Міна, Д.Санчес, Мохіка, Барріос, К.Санчес (Урібе, 79), Х.Куадрадо, Кинтеро (Мюріель, 88), Лерма (Бакка, 61), Фалькао.
Англія : Пікфорд, Уокер (Решфорд, 113), Магуайр, Стоунс, Тріпп'єр, Хендерсон, Лингард, Аллі (Дайер, 81), Янг (Роуз, 102), Стерлінг (Варди, 88), Кейн. Попередження: Барріос, 41. Аріас, 52. К.Санчес, 54. Хендерсон, 56. Фалькао, 63. Бакка, 64. Лингард, 69. Х.Куадрадо, 118.
Судді: Гейгера. Андерсон (всі США), Флетчер (Канада).
ВАР: Маккелі (Голландія). Гіль (Польща), Астрос (Чилі), Вильяно (Аргентина).
3 липня. Москва. Стадіон "Спартак".

Ілля АНДРЄЄВ
з Тушина

ПРОПАГАНДА

ВВП Колумбії на душу населення майже в сім разів менше, ніж у Великобританії - 5800 доларів проти 39 900. Відстань від Боготи до Москви в два рази довше - 10 800 км по прямій проти 2500. Летіти з Боготи в Москву в чотири з гаком рази довше , ніж з Лондона - 16 годин (найшвидше, з однією пересадкою) проти 4 годин (прямий рейс). А колумбійських уболівальників приїхало раз в 10 більше, ніж англійських, які, як вважається, свою збірну обожнюють. Будинки англійці дивляться матчі збірної так само масово, як російські - гри нашої команди в фан-зоні на Воробйових горах. Навіть фаєри палять!

У 2007 році на відбірковому матчі Росія - Англія (2: 1) в "Лужниках" було десь шість тисяч англійських фанатів. На грі з Колумбією (а це чемпіонат світу, 1/8 фіналу) - тисячі три, навряд чи більше. Марсельські жахи, антиросійська пропаганда в ЗМІ, очевидно, все ж зіграли свою справу. Грубо кажучи, вболівальники просто злякалися, іншого пояснення не бачу. Дорожнеча? Смішно. У Лондоні пляшка води коштує півтора фунта (приблизно 130 рублів), про що тут взагалі можна говорити?

ВАНДАЛИ

Але, може, воно й на краще, що їх так мало. У всякому разі, те, що сталося до матчу з Колумбією ... За таке в пристойному суспільстві не тиснуть руку, а іноді - боляче б'ють. Я про написи "England" на пам'ятнику Федору Черенкову.

Ідіотів серед кількох тисяч британців, які приїхали в Росії, напевно одиниці. Окей, уявімо, що це взагалі не англійці. Колумбійці або ще які-небудь латиноамериканці? Китайці, яких на матчах Англії більше, ніж британців? Ви в це вірите? Російські? Ні фанати ЦСКА, ні "Зеніту", ні "Динамо", які ненавидять "Спартак", нічого подібного не дозволяли собі ніколи - а пам'ятник Черенкову біля трибуни D варто з жовтня 2015 року. На трибуні D, до речі, більшість британських уболівальників і розмістилася. Сподіваюся, до того, що англійських фанатів будуть шукати по всій Москві спартаківські хулігани, не дійде - не хочеться, щоб турнір був зіпсований через людську дурість. По гарячих слідах вандала знайти не вдалося. Волонтери нічого не бачили, торговці всякою всячиною - теж. Поліції, будь-якої охорони навколо не було. Може, щось покажуть камери відеоспостереження?

СУМ

Тепер про гру. Думаю, що англійці, злякалися їхати в Росію, згодом все ж пошкодували.

А) Збірна у Англії зараз непогана і в плей-офф вийшла достроково, панамців і зовсім розгромив 6: 1. Та й взагалі англійський футбол на підйомі - молодіжна збірна виграла ЧС, юнацька - теж. Ніколи такого ще не було.

Б) З'ясувалося, що в Росії безпечно, на вулицях немає ведмедів, а фанати якщо і б'ються, то тільки десь далеко в лісі (знову ж таки - сподіваюся, після неподобства з пам'ятником Черенкова нічого не поганого не станеться).

В) Коли команда Гарета Саутгейта програла бельгійцям і виявилася в, так скажімо, більш скромною частини сітки плей-офф, думаю, багато британських вболівальники подумали: "Чорт, та ми просто зобов'язані дійти до фіналу!". Швейцарія, Швеція, Хорватія, Данія, Росія і навіть Колумбія - зовсім топи. Топ був один - Іспанія. Але Ігор Акінфєєв його вже ліквідував.

Перший тайм вийшов нудним. Колумбія, через травму втратила Хамеса Родрігеса, не створила жодного моменту. Англія заробила штрафний десь в 20-25 метрах від колумбійських воріт, але Кіран Тріпп'єр не потрапив у ворота. Напевно, багато хто (і я в тому числі) очікували атакуючого футболу - як в матчі Бельгія - Японія, наприклад - але нічого подібного не сталося. Було багато боротьби, нуль конструктиву. Перед штрафним Тріпп'єр мало не сталася бійка - Вільмар Барріос, що стоїть в стінці, буцнув Джордана Хендерсона. Той впав в кращих традиціях Неймара, змусивши інтернет сміятися. Гравці завелися, але досить швидко заспокоїлися. Це був самий запам'ятовується момент перших 45 хвилин.

Вівторок. Москва. Тушино. Колумбія - Англія - ​​1: 1, пенальті - 3: 4. 54-я хвилина. Заключна фаза єдиноборства Харрі Кейн і Карлоса САНЧЕСА. Секундою раніше англієць відштовхнув суперника, а потім впав сам, заробивши пенальті. Фото Олександр ФЕДОРОВ, "СЕ"

КЕЙН

На початку другого тайму англійці заробили пенальті - британці подали кутовий, а Харрі Кейн впав після єдиноборства з Карлосом Санчесом. Американський арбітр Марк Гейгер відразу вказав на точку, відеоповтору не знадобилося - хоча 11-метровий був більш ніж спірним: перед тим, як впасти, Кейн сам штовхався. Раніше на цьому турнірі за таке не карали. Тепер - покарали. Колумбію фактично стратили.

Форвард "Тоттенхема" реалізував пенальті сам, повторивши рекорд Гарі Лінекера за кількістю голів за збірну Англії на одному чемпіонаті світу. Тепер у Харрі їх шість.

Потім англійці стали діяти від оборони, віддавши територію Колумбії. У південноамериканської команди атакувати позиційно не виходило зовсім - як і в першому таймі. Англійська збірна, втім, діяла нічим не краще. У топ-5 найбільш нудних ігор (якщо говорити про основний часу) зустріч Колумбії і Англії до 90-ї хвилини увійшла б точно.

МІНА

В кінці Колумбія прокинулася. Спочатку Хуан Куадрадо завершив контрвипад сильним, але не точним ударом. Потім Радамель Фалькао пробив у ворота, але слабо. І все ж Колумбія врятувалася - все завдяки кутовому. Стандарти на це ЧС - грізна зброя. Справа була так: Матеус Урібе пробив з 30 метрів, це був удар відчаю! Джордан Пікфорд потягнув. Потім подача - і Йерро Міна вистрибнув вище всіх і вколотив м'яч у сітку. Захисник "Барселони" забив в Росії вже три голи! Історична довідка: якщо брати в розрахунок один турнір, то на ЧС таке раніше вдавалося лише Паулю Брайтнер в 74-м і Андреасу Бреме в 90-м. Круто!

В результаті - додатковий час. Було б дивно, якби в'язка, непоказна гра перетворилася б, коли команди вже відбігали 90 хвилин. Нічого особливо дивно не відбулося, але все ж овертайм виявився живішим, ніж основний час. У перші 15 хвилин атакували натхнені колумбійці, в другі - англійці, які мало не забили - після удару Денні Роуза м'яч пройшов поруч зі штангою. Також досить небезпечно бив головою Ерік Дайер. Але не потрапив.

Вівторок. Москва. Тушино. -Колумбія - Англія - ​​1: 1, пенальті - 3: 4. Джордан Пікфорд відбиває удар Карлоса Бакка в серії післяматчевих пенальті. фото REUTERS

І ось, знову серія пенальті. Третя на ЧС. У першій був прекрасний Акінфєєв (два парирувані удару), у другій - хорват Даніел Субашич (три). А героєм третьої став 24-річний воротар Пікфорд, у вирішальний момент відбив удар Баккі. Трохи раніше Оспіна теж відбив спробу Хендерсона, але у колумбійців похитнулися нерви і у Урібе.

Колумбійські уболівальники, які продавали будинки і автомобілі, щоб приїхати в Росію, відправляються додому. Якщо ми ще і побачимо жовте море, то тільки шведське або бразильське. Англійці залишаються. Думаю, британські вболівальники ще підтягнуться - Швеція, яка буде наступним суперником "Трьох левів", цілком прохідна команда, тому й півфінал, де англійська збірна не грала з 1990 року, маячить для неї на горизонті цілком чітко.