Конспект уроку з фізкультури в 5 класі "Ігрові завдання"

План-конспект уроку з фізичної культури в 5 класі на тему «Ігрові завдання План-конспект уроку з фізичної культури в 5 класі на тему «Ігрові завдання. Розвиток фізичних якостей ».

Цілі: виконати комплекс вправ для рук і плечового пояса, повторити вправи з набивним м'ячем у парах; виконати ігрові завдання на закріплення досліджуваних елементів баскетболу.

Формуються УУД:

  • предметні: мати поглиблені уявлення про різні елементи баскетболу; організовувати здоров'язберігаючих життєдіяльність за допомогою комплексу вправ для рук і плечового пояса і вправ в парах з набивним м'ячем, а також ігрових завдань з елементами баскетболу;
  • метапредметние: приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, визначати спільні цілі і шляхи їх досягнення; здійснювати взаємний контроль у спільній діяльності; адекватно оцінювати свою поведінку і поведінку оточуючих;
  • особистісні: розвиток мотивів навчальної діяльності; формування особистісного сенсу навчання; розвиток етичних почуттів, навичок співпраці; вміння знаходити компроміси при прийнятті спільних рішень; розвиток самостійності та особистої відповідальності за свої вчинки на основі уявлення про моральних нормах.

Інвентар: секундомір, свисток, баскетбольні м'ячі на пару займаються, не менше 2 баскетбольних кілець, набивні м'ячі на пару займаються.

Хід уроку
I. Вступна частина

1. Побудова. організаційні команди
- Перевіримо домашнє завдання. Розкажіть, які завдання треба виконувати, щоб зберегти правильну поставу (уч. М.). (Відповіді учнів.)
(Виконується розминку біг (5 хв). Після бігу вчитель переводить клас на крок. Учні виконують дихальні вправи. Коли учні проходять по периметру залу, то беруть по одному баскетбольному м'ячу і перебудовуються для розминки.)

2. Комплекс вправ для рук і плечового пояса

  • І. п. - стійка ноги нарізно, м'яч перед грудьми. На рахунок «раз» - нахил вправо, руки вгору; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення; на рахунок «три» - нахил вліво, руки вгору; на рахунок «чотири» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, м'яч перед грудьми. Під рахунок до 4 - кругові рухи тулубом вправо; на рахунок «п'ять-вісім» - кругові рухи тулубом вліво. Повторити 4 рази.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, м'яч перед грудьми. На рахунок «раз» - поворот тулуба направо, руки вперед; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення; на рахунок «три» - поворот тулуба ліворуч, руки вперед; на рахунок «чотири» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  • І. п. - широка стійка ноги нарізно, м'яч вгору. На рахунок «раз» - нахил, торкнутися м'ячем підлоги; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення. Повторити 8 разів, поступово збільшуючи швидкість виконання.
  • І. п. - широка стійка ноги нарізно, м'яч на підлозі. Катаємо м'яч вісімкою навколо ніг, намагаємося робити це тільки пальцями. Повторити 30 с.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, м'яч в руках. На рахунок «раз» - нахил назад, м'яч вгору; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази в повільному темпі.
  • І. п. - основна стійка, м'яч за спиною. На рахунок «раз» - мах правою ногою, м'яч вгору (встигнути махнути і опустити ногу і м'яч); на рахунок «два» - мах лівою ногою, м'яч вгору. Повторити 8 разів.
  • І. п. - основна стійка, м'яч перед грудьми. На рахунок «раз» - стрибок з поворотом тулуба направо (приземляємося, ноги в початкове положення, тулуб повернуто направо); на рахунок «два» - стрибок у вихідне положення; на рахунок «три» - стрибок з поворотом тулуба наліво; на рахунок «чотири» - стрибок у вихідне положення. Повторити 4 рази.
    - Розминка закінчена.

(Учні діляться на пари, беруть один набивної м'яч на пару і встають один напроти одного (з різних сторін залу, по ширині).)

II. Основна частина

1. Кидки набивного м'яча в парах
- Головне для нас - це безпека. Запам'ятайте! Кидки треба здійснювати чітко, з достатньою силою, але не перестаратися.
1. Кидок м'яча способом «знизу», ловити, як зручніше. (Дистанцію слід підбирати в залежності від здібностей учнів.)
2. Кидок м'яча від грудей.
3. Кидок назад через голову.
(Це завдання виконують по сигналу вчителя, кидаючи м'ячі все разом з одного боку, потім з іншого.)
- Приберіть на місце набивні м'ячі, візьміть баскетбольні.

2. Човниковий біг
- Повторюємо човниковий біг. Спочатку виконуємо чотири пробіжки (до партнера, назад, до партнера і знову назад). Біжать ті, хто без м'яча. Коли перші закінчать, другі кидають їм м'яч і готуються до бігу, слухають сигнал.
Наступний забіг виконується з веденням м'яча. Перші, у яких в руках м'яч, починають, виконують чотири пробіжки. Хто пробіг, кидає м'яч партнеру. Коли всі готові, сигнал дається другим. Вправа виконується 2 рази перший варіант, 2 рази - другий.

3. Ігрові вправи
- Сьогодні виконуємо атакуючі завдання. Всі повинні спробувати себе в різних ролях.
1. Атака два в одного (2: 1). Двоє повинні постаратися обіграти одного і кинути по кільцю. Якщо обороняється перехоплює м'яч, кидати не можна, гравці відходять, а наступні починають.
2. Три в одного (3: 1). Треба постаратися саме розіграти обороняється, а не чекати, коли один добіжить до кільця, і кинути йому м'яч для кидка.
3. Три в двох (3: 2). Якщо попередні варіанти були досить простими, то тепер з'являються складності. Двом легше перекрити трьох, ніж одному - двох.
4. Три в три (3: 3). Ось тепер виходить вже майже міні-баскетбол, коли одна команда повинна обіграти іншу і закинути м'яч в кільце.

4. Спортивна гра «Баскетбол»
(Учитель ділить клас на команди і проводить гру.)

5. Спортивна гра «Міні-волейбол»
(Гра проводиться на зменшеній майданчику (якщо сітка одна, то майданчик можна розділити навпіл, щоб могли грати відразу 4 команди. Учитель ділить клас на команди по 3-4 людини.)
Грати можна, використовуючи тільки верхні передачі. Грають без подач: початківець гравець підкидає м'яч над собою і виконує верхню передачу через сітку, з іншого боку намагаються її прийняти (т. Е. Відразу перекинути м'яч у зворотний бік) і т. Д. Падіння м'яча на підлогу - втрата очка. М'яч назад не повертається для повторення подачі, гра триває з тієї площадки, де впав м'яч.
Якщо занадто важко так грати, то завдання спрощується: передачу можна брати як у грі «пионербол», але після прийому, м'яч треба підкинути і виконати передачу через сітку на бік противника.
Грають практично до кінця уроку.

III. Заключна частина
(Закінчують гру за 2-3 хв до кінця уроку. Інвентар прибирають на місце. Проводиться побудова в одну шеренгу. Учитель підводить підсумки гри і уроку. Бажано похвалити учнів за успіхи і розібрати помилки.)
Домашнє завдання
Прочитати текст «Прийом і передача м'яча знизу. Техніка виконання »на с. 102 підручника А.П. Матвєєва.
Прочитати текст «Прийом м'яча знизу над собою» (до вправ) на с. 120 підручника М.Я. Віленського.

Схожі новини